Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ugunsdzēsējiem izsaukumi uz Zāļu ielu un Kūrmājas prospektu


atlikušas 250 zīmes


Ugunsdzēsējiem izsaukumi uz Zāļu ielu un Kūrmājas prospektu

Trešdienā, 03. aprīlī, 2019 | BIRKAS: ugunsgrēks , Kūrmājas prospekts , Zāļu iela
Izdrukāt Ziņot

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus, no kuriem divi bija Liepājā.

Pulksten 21.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Zāļu ielā, kur trīs stāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums starp pirmo stāvu un pagrabu 4 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki un pulksten 22.04 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Kurzemes reģionā devās uz 14 izsaukumiem, kuros dega kūla. Šāds izsaukumi saņemts arī Kūrmājas prospektā Liepājā, kur pērnā zāle dega 100 kvadrātmetru.

Kūlas ugunsgrēki ir bīstami un nav kontrolējami – tajos var ciest vai pat iet bojā cilvēki, tiek bojāts īpašums un izdeg lielas platības Latvijas zemes un tiek nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Vakar VUGD visā Latvijā dzēsa 101 kūlas ugunsgrēku, kurā izdega 186 hektāri Latvijas zemes un Rēzeknes novadā kūlas ugunsgrēka laikā gāja bojā viens cilvēks.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī Latvijā VUGD saņēma 162  izsaukumus – 135 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki