KNAB un prokuratūra uzskata, ka bijušais Kurzemes reģiona policijas pārvaldes priekšnieks, pašreizējais Liepājas SEZ drošības speciālists Artūrs Vaiteiks savulaik, iespējams, nelikumīgi ticis pie sava lepnā dzīvokļa.

Zemgales apgabaltiesā 10. novembrī pulksten 10 paredzēts izskatīt prasības pieteikumu pret bijušo Kurzemes reģiona policijas pārvaldes priekšnieku, pašreizējo Liepājas SEZ drošības speciālistu Artūru Vaiteiku. Prasību tiesā iesniegusi Latvijas Republikas prokuratūra un Liepājas prokuratūra, kas tiesā vērsusies Liepājas domes vietā, kura to nav darījusi.

Runa ir par īpašuma tiesību atņemšanu uz nekustamo īpašumu Dzintaru ielā 21-42/43, Liepājā, kuru Liepājas dome 2001. gadā, iespējams, nelikumīgi ļāvusi privatizēt toreizējam Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšniekam Artūram Vaiteikam.

Kā portālam pastāstīja Liepājas domes deputāte, juriste Elita Kosaka, kura pērn tiesā aizstāvēja Dzintaru ielas 21. nama dzīvokļu īpašnieku kooperatīva "Dzintaru nams" intereses, piebūvē, kur atrodas 42. un 43. dzīvoklis, līdz tam atradusies namu pārvaldes „Vecliepāja” filiāle, un tikai pēc tam tur iekārtoti divi dzīvokļi 158 un 125 kv.m platībā. Vienā no tiem joprojām dzīvo Vaiteiku ģimene, bet par otra apsaimniekošanu, pēc dzīvokļu īpašnieku biedrības „Dzintara nams” sniegtajām ziņām, maksā bijušais „Vecliepājas” pārvaldnieks, tagadējais Grobiņas novada mērs Aivars Priedols.

Liepājas pilsētas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns aģentūrai BNS apliecinājis, ka Prokuratūra uzskata: Vaiteika īpašumā dzīvokļi nonākuši, apejot likumā noteikto kārtību.

Prokurors norādījis, ka Vaiteiks iepriekš pašvaldībā nav bijis reģistrējies dzīvokļu rindā, bet dome, izīrējot viņam īpašumu, nav ņēmusi vērā to, ka policijas šefa ģimenei jau piederēja īpašums.

"Cita lieta, ja domē ar lūgumu piešķirt lielāku dzīvokli vērstos daudzbērnu ģimene, kura mitinās 15 kvadrātmetros," norādījis Dzērvēns.

Virsprokurors atzinis – savādi, ka dome pēc tam, kad aktualizējās jautājums par šā dzīvokļa privatizāciju, nedarīja neko, lai savu īpašumu atgūtu. Tāpēc pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma tiesā vērsās prokuratūra.

Ja Vaiteikam īpašumtiesības tiesa atņems, dzīvokļi nonāks atpakaļ pašvaldības īpašumā.

Arī bijušā policijas šefa karjera pēdējos gados nav bijusi pārāk veiksmīga. 2009. gada jūlijā iecelts par jaunizveidotās struktūras – VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieku, jau nākamā gada marta sākumā Vaiteiks no amata bija atstādināts. Pirms tam, 2009.gada rudenī plaši izskanēja strīds par viņa ģimenes konfliktu ar sievu tiesnesi Vinetu Vaiteiku, kura risināšanā tika iesaistīta policija. Abas puses vērsās policijā ar iesniegumiem, lai otrs tiktu saukts pie kriminālatbildības par miesas bojājumu nodarīšanu.

Pēc atstādināšanas no Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka amata dažus mēnešus Vaiteiks vēl nostrādāja policijas slepenajā nodaļā Rīgā, kur vadošu amatu neieņēma, bet tad pēc atvaļinājuma no turienes aizgāja. Iespējams, tas notika tāpēc, ka toreizējā iekšlietu ministre Linda Mūrniece bija ierosinājusi dienesta izmeklēšanu pret Vaiteiku. „Tā attiecas ne tikai uz ''ģimenes konfliktu'', bet arī par alkohola lietošanu darba laikā, gan padoto paviršu kontroli, gan neatrašanos darbavietā darba laikā, gan Liepājas pašvaldības auto izmantošana savām vajadzībām. Vaiteika kungam bija dota iespēja pašam pensionēties, tomēr viņš izlēma gaidīt dienesta izmeklēšanas rezultātus. Tad arī noskaidrosim, vai darbiniekam ar šādu reputāciju iespējams saņemt pielaidi valsts noslēpumam un vai viņa atrašanās dienestā ir lietderīga,'' laikrakstam „Latvijas Avīze” toreiz sacīja iekšlietu ministre.