Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"VID slepenajai aģentei" un "Kirkorova juristei" būs cietums


atlikušas 250 zīmes


"VID slepenajai aģentei" un "Kirkorova juristei" būs cietums

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 10. janvārī, 2018 | BIRKAS: Ilona Vaščilko , tiesa , Edgars Golts , Uldis Kursinskis , Jānis Bumbieris , VID , krāpšana
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no juristavards.lv

Kārtējo reizi uz nozīmēto tiesas sēdi, kas bija paredzēta 4.janvārī, neieradās krāpšanā apsūdzētā bijusī VID ierēdne Ilona Vaščilko, kurai nu draud cietums.

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Vaščilko advokāts Edgars Golts, 5.janvārī pasludināts tiesas lēmums apturēt lietu līdz Vaščilko tiks aizturēta. Kad apsūdzētā būs notverta, viņai draud apcietinājums, jo tieši šādu drošības līdzekli nolēmusi piemērot tiesa. Tāpat Vaščilko tiks piespiedu kārtā nogādāta tiesas zālē, kā tas jau noticis iepriekš saistībā ar citām lietām pret šo personu. Golta aizstāvamā gan e-pasta vēstulē tiesai no viņa atteikusies, tomēr, kā sacīja advokāts, ar to nepietiek, atteikšanās var notikt tikai tiesas zālē viņa klātbūtnē.

Tas, ka Vaščilko, iespējams, atkal tiesā neieradīs, "bija prognozējams un gaidāms", sacīja Golts, iepriekš to paredzēja arī prokurors Uldis Kursinskis.

Pēc advokāta rīcībā esošas neoficiālas informācijas Vaščilko "ņemas pa slimnīcām", arī tiesai atsūtītajā e-pasta vēstulē viņa esot norādījusi, ka atrodas ārstniecības iestādē. Golts uzskata, ka tieši ārstniecības iestādes tagad kļuvušas par Vaščilko jaunajiem "upuriem" – viņa tajās kādu laiku uzturas, un pēc tam aizbēg nesamaksājusi. Tieši tāpat kā iepriekš darījusi ar viesnīcām.

"Tas ir ģenētiski, krāpšanas gēns viņai ir asinīs," par savu aizstāvamo saka advokāts.

Portāls jau rakstīja, ka pērn 13.oktobrī Liepājas tiesā bija paredzēts skatīt, krāpšanā apsūdzētās un tikai maijā no apcietinājuma atbrīvotās Vaščilko lietu. Viņa kārtējo reizi apsūdzēta pēc Krimināllikuma 177.panta 1.daļas – "svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšana, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana)".

Toreiz cietusī, Vaščilko radiniece Jeļena Ž., irliepaja.lv pastāstīja, ka apsūdzētā uzdevusies par populārā krievu dziedātāja Filipa Kirkorova juristi, kurš viņai neesot samaksājis. Nauda būšot, bet šobrīd tā vajadzīga gan lai samaksātu par dzīvokli, gan lai ārstētos, jo viņai esot smadzeņu vēzis. Jeļena noticējusi, jo 1998.gadā, kad Kirkorovs viesojies Latvijā, Vaščilko tik tiešām bijusi viņa tulce. Taču viss radinieces stāstītais izrādījies meli. Kopumā Vaščilko Jeļenai Ž. izkrāpusi 3777 eiro.

Sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

Tiesnesis Jānis Bumbieris sēdē skaidroja, ka Vaščilko divas reizes elektroniski tiesu informējusi, ka nevar ierasties, jo atrodas slimnīcā pēc operācijas, taču abas reizes it kā sūtītie dokumenti, kas to apliecina, tiesā nav saņemti – tieši tāpat, kā šajā reizē.

Ņemot vērā, ka Vaščilko divas reizes lūgusi tiesu pārcelt, neiesniedzot nepieciešamos dokumentus, tiesnesis lēma, ka viņas neierašanās ir neattaisnota.

Nākamā tiesas sēde tika nozīmēta 2018.gada 4.janvārī, un uz šo sēdi apsūdzēto bija paredzēts atvest piespiedu kārtā. Šobrīd viņa izsludināta meklēšanā.

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Golts, šī nav pirmā reize, kad Vaščilko apsūdzēta krāpšanā. Maijā Liepājas tiesa viņu notiesāja ar brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem (tobrīd Vaščilko jau bija pavadījusi apcietinājumā gandrīz trīs mēnešus) par neesoša dzīvokļa izīrēšanu vairākiem cilvēkiem 2014.gadā. Šādu sodu tiesa piesprieda, ņemot vērā, ka Vaščilko pirms tam jau divas reizes bija sodīta par krāpšanu.

Pirmoreiz viņai par krāpšanu nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar pārbaudes laiku divi gadi piesprieda Daugavpils tiesa 2004.gadā. Otrreiz tādu pašu sodu Vaščilko piesprieda Liepājas tiesa 2007.gadā. Tomēr 2008. gada maijā tiesa pieņēma citu lēmumu – izpildīt noteikto sodu. Vaščilko tika aizturēta. 2010.gada maijā un 2012.gada martā pēc soda izciešanas atbrīvota.

Aktīva ir vēl viena krāpšanas lieta, ko izskata Ventspils tiesa. Šajā gadījumā Vaščilko izmantojusi savas bijušās darbavietas – VID – "izkārtni", un trīs mēnešus nemaksājot nodzīvojusi kādā Ventspils viesnīcā, uzdodoties par VID "slepeno aģenti".

Kas ir Ilona Vaščilko? Vēl 1997.gadā "Latvijas Vēstnesī" lasāms paziņojums, kurā teikts, ka kreditoru prasījumus var pieteikt "VID Daugavpils teritoriālās iestādes Juridiskās daļas priekšniecei Ilonai Vaščilko Daugavpilī".

Taču pēc tam Vaščilko vārds atrodams vien tiesu dokumentos un sociālajos tīklos. Piemēram kāds vīrietis raksta: "Uzdodas par Ilonu Vaščilko, soctīklos – Ilona Nemcova un I.Glaudz. Augums 1,80, 70 kg, 44 gadi. Meklē vīriešus iepazīšanos saitos. Tad sākas makaronu kāršana, dīvaina braukāšana pa LV, nepārtaukta plānu mainīšana pēc IT KĀ sarunas pa telefonu. Elektroniskajā sarakstē pēkšņi parādās ietekmīgi labvēļi, kas patiesībā ir no viņas pašas IP adreses (bieži – mail.ru) atvērtas pasta kastītes. Piesauc mājas un auto pirkšanu, bet viss beidzas ar neko un pamatīgiem tēriņiem. Mēdz pirmo randiņu organizēt slimnīcā, kurā it kā noļuvusi pēc avārijas. Iespējams, ka dzīvo Aizkraukles rajonā."

Arī pēc advokāta sacītā, Vaščilko mēdzot mainīt uzvārdu, un dažkārt tikai pēc vēstules teksta varot saprast, ka rakstītāja ir viņa. Tāpat Vaščilko stāstījusi, ka viņas parādnieks ir ne tikai Kirkorovs, bet arī Rīgas mērs Ušakovs. Savukārt, kad viņa pēdējo reizi aizturēta, teikusi, ka viņai mājās ir mazs bērns, lai gan tāds nekur nav reģistrēts.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki