Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Videosaziņa ar Centrālcietumu izdodas lieliski


atlikušas 250 zīmes


Videosaziņa ar Centrālcietumu izdodas lieliski

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 14. jūnijā, 2012 | BIRKAS: tiesas , videokonference , projekts , Gaidis Bērziņš , Gints Ešenvalds , Silva Reinholde , Atis Dzērvēns
Izdrukāt Ziņot

Šodien Kurzemes apgabaltiesā gan tiesu priekšsēdētāji, gan žurnālisti bija liecinieki moderno tehnoloģiju ieviešanai tiesu prakses ikdienā.

Kopš šodienas viena no Kurzemes apgabaltiesas tiesas sēžu zālēm ir aprīkota ar videokonferences un skaņas ierakstu iekārtu. Tas ir ievērojams solis uz priekšu, lai panāktu efektīvāku lietu izskatīšanas gaitu, uzsvēra LR tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kurš iekārtu prezentācijas pasākumā piedalījās klātienē.

Interese par iekārtu prezentāciju bija liela – klātienē bez ministra un Tiesu administrācijas direktora Edvīna Balševica, pasākumā piedalījās arī virkne Kurzemes tiesu apgabala tiesu priekšsēdētāji, Administratīvās rajona tiesas Liepājas priekšsēdētāja Solvita Sērdiene, Liepājas virsprokurors Atis Dzērvēns, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds un citi.

Savukārt virtuāli, video konferencē no Rīgas Centrālcietuma pasākumā piedalījās cietuma priekšnieka vietnieks Armands Ādamsons un citas amatpersonas.

Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Silva Reinholde pastāstīja, ka līdz šim viņas vadītā iestāde jau vairākkārt izmantojusi pārvietojamās videokonferences iekārtas, lai nopratinātu personas, kam piemērota procesuālā aizsardzībā, kā arī Olaines cietuma slimnīcā atrodošos liecinieku.
Reinholde uzsvēra, ka stacionāras iekārtas esamība tiesā varētu būt ļoti noderīga arī gadījumos, kad nepieciešama Valsts tiesu ekspertīžu biroja speciālistu klātbūtne, jo nereti lietas izskatīšana ievelkas tieši tādēļ, ka speciālists nav varējis ierasties uz sēdi Liepājā.

Lai gan tuvākā mēneša laikā neesot paredzēta neviena tiesas sēde ar videokonferences iekārtām, šāda vajadzība var rasties negaidot – piemēram, ja jāuzklausa nepilngadīgais, saslimušais, turklāt šāda vajadzība var atklāties pat īsi pirms tiesas sēdes, atzina Reinholde.

Ministrs Bērziņš norādīja, ka Rīgā jau sāk veidoties rinda uz videokonferences iekārtu izmantošanu, ministrija arī plāno sākt praktizēt nepilngadīgo nevešanu uz tiesas zāli, bet uzklausīšanu tieši no Cēsu nepilngadīgo ieslodzījuma vietas.

Liepājas virsprokurors interesējās, vai jaunās tehnoloģijas ir pietiekami drošas, uz ko „Lattelecom” pārstāvis Ivars Dzalbe atbildēja, ka „drošība ir augstā līmenī”, to garantējot gan ugunsmūri, gan šifrēta piekļuve, gan Tiesu administrācijas tīkls, kas jau tāpat ir īpaši aizsargāts.

Videokonferences iekārta ļauj arī izmainīt runātāja balsi, ja tiesai jāuzklausa persona, kam piemērota tiesiskā aizsardzība.

Arī pārrobežu gadījumos var izmantot videokonferences iespējas, tās var lietot visur, kur ir internets un videokonferences aprīkojums, uzsvēra Dzalbe.
2,9 miljonus vērtais projekts „Tiesu modernizācija Latvijā” īstenots Latvijas – Šveices sadarbības programmas ietvaros, 85% izdevumu sedz Šveices Konfederācijas padome.

Projekts uzsākts 2009.gadā. Tā ietvaros līdz šim ar iekārtām aprīkotas 47 tiesas un 7 ieslodzījuma vietas – kopumā 303 zāles.

Īstenojot projektu, izdevies ietaupīt līdzekļus, tāpēc projekta termiņu varētu pagarināt, lai turpinātu tiesu modernizāciju Latvijā, atzina Tiesu administrācijas direktors.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki