Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Virsprokurors: Liepājas domes juristes nostāja Vaiteika dzīvokļa lietā nav saprotama


atlikušas 250 zīmes


Virsprokurors: Liepājas domes juristes nostāja Vaiteika dzīvokļa lietā nav saprotama (36)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 11. novembrī, 2011 | BIRKAS: Artūrs Vaiteiks , tiesa , Atis Dzērvēns
Izdrukāt Ziņot
Zemgales apgabaltiesa Jelgavā, kur notiek Vaiteika lietas izskatīšana.
Zemgales apgabaltiesa Jelgavā, kur notiek Vaiteika lietas izskatīšana.

Latvijā bijuši vairāki gadījumi, kad pat pret pašvaldību gribu atgūti nelikumīgi piešķirtie dzīvokļi.

Pēc ceturtdien Zemgales apgabaltiesā notikušās tiesas sēdes par īpašuma tiesību atņemšanu uz nekustamo īpašumu Dzintaru ielā 21-42/43, kurā atbildētājs ir bijušais Kurzemes reģionālās policijas pārvaldes priekšnieks Artūrs Vaiteiks, portāls sazinājās ar Liepājas virsprokuroru Ati Dzērvēnu.

Vai ir bijuši precedenti, kad pašvaldības atgūst nelikumīgi piešķirtus dzīvokļus?

Šis noteikti nav pirmais gadījums. Jūrmalā ir bijuši pat vairāki šādi gadījumi, turklāt ar pozitīvu risinājumu. Proti, nelikumīgi piešķirtie dzīvokļi ir bijuši jāatdod atpakaļ pašvaldībai.

Vai tas, ka Vaiteika dzīvokļa lietā iesaistīta trešā persona – banka – nesarežģīs dzīvokļa atgūšanu?

Nezinu, kāpēc joprojām nav noņemta hipotēka no dzīvokļa Dzintaru ielā 21 – 43, jo kredīta ņēmējs saistības ar banku jau sen nokārtojis, un bankai nav nekādu materiāla rakstura pretenziju. Kāpēc dzīvokļa īpašnieks nav griezies zemesgrāmatā, lai ieraksts par hipotēku tiktu dzēsts, grūti pateikt.

Kā vērtējat domes juristes Initas Pelnēnas tiesā pausto viedokli, ka prasība būtu jāatstāj bez izskatīšanas?

Pelnēnas kundzes nostāja man nav saprotama. Pašvaldības dzīvojamais fonds ir visu liepājnieku kopīpašums, un ar to nevar rīkoties kā ar privātīpašumu.
Taču līdzīgi scenāriji bija arī Jūrmalā, kad pašvaldība uzskatīja, ka viss ir kārtībā un nemaz necentās atgūt savu īpašumu, lai gan prokuratūra pašvaldību bija informējusi par pieļautajiem pārkāpumiem.

Pelnēnas kundze portālam sacīja, ka nav iepazinusies ar visiem dokumentiem, lai spriestu, vai pašvaldība ir vai nav cietusi zaudējumus.

KNAB jau pirms diviem gadiem Liepājas domei pieprasīja informāciju par šo jautājumu, tā kā domes Juridiskajai daļai vajadzētu būt lietas kursā.


Sludinājums

Savdabīgi
15:24 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Nu man arī nav saprotams? Domei vai tad nevajag savus īpašumus?

ivars
15:38 | 14/11/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ja prokurora kungs nesaprot, ka pilnvarota persona var rīkoties tikai pilnvaras devēja interesēs, tad , protams, ar visu pārējo kā ir tā ir...

domes juriste
19:09 | 13/11/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

nu nevajag, jo tiem tagad būs liels nodoklis

Par spīti
15:28 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Par spīti tam, ka pašvaldība rokām kājām turas pretī - ha, ha!

Kur Priedols
15:28 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Visi ceļ ved uz Priedola kabinetu. Es arī sev tik smuku dzīvokli gribētu...

Viedoklis
19:11 | 13/11/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Sesks mepieskatija Priedolu un lūk rezultāts-kauns un negods.

ments
21:15 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

zzs rullē

???
15:29 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Kādus noziegumus Vaiteikam vajadzēja piesegt, lai saņemtu par to vēl vienu dzīvokli?

Ak naiivie!
15:44 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kaada tur "Liepaajnieku laba". Dome riikojas ka grib. Seska kabatas kantoriitis :(

Vērotājs
18:08 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Sesks par saviem rokaspuišiem rūpējas. Tikai žēl, ka uz liepājnieku rēķina.

Jānis
19:03 | 11/11/11
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Visa viena šaika-Vaiteiks, Priedols, Norkuss,Aizezers,Sesks.

čaiņiks
21:40 | 13/11/11
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kāpēc tiek piemirsts Niedols un Zvirbulis

!
07:52 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ja virsprokuroram nav kaut kas skaidrs par Liepaajas Mafiju,pajautaa comakam Mikulskim,vinam viss ir skaidrs !

PĒTERIS
08:29 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Tad jau Liepājas Dome ir smēlusies pieredzi no Jūrmalas pilsētas Domes dzīvokļu "biznesā" Bet vai vajadzētu ievazāt Jūrmalas pilsētas Domes pieredzi Liepājas Domē, ja ņem vērā, ka Jūrmalas Domes vadītāji tik bieži nokļūst aiz restēm?

PĒTERIS
08:39 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Normāla prakse: Vaiteikam dzīvokli, mašīnu,iespējams arī naudu, bet Vaiteiks izrāda totālu aklumu uz čomu "biznesu"

Melanoze
09:16 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Jā, viss ir ļoti vienkārši. Vaiteiks bāza aiz restēm sīkos zaglēnus, bet savukārt domes nopirktais Lūsēna kungs savos Liepājas mēdijos objektīvi kritizē vai nu domei pakļautos sētniekus, vai Seska kunga oponentus. Lūsēna kunga vadītais KV par "lielām" lietām raksta tikai tad, kad vairs nevar nerakstīt, kad citi mēdiji jau sen uzrakstijuši. Mūsu pilsētā viss ir sakārtots tā Komunistu laikos.

Melanoze
09:16 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Jā, viss ir ļoti vienkārši. Vaiteiks bāza aiz restēm sīkos zaglēnus, bet savukārt domes nopirktais Lūsēna kungs savos Liepājas mēdijos objektīvi kritizē vai nu domei pakļautos sētniekus, vai Seska kunga oponentus. Lūsēna kunga vadītais KV par "lielām" lietām raksta tikai tad, kad vairs nevar nerakstīt, kad citi mēdiji jau sen uzrakstijuši. Mūsu pilsētā viss ir sakārtots tā Komunistu laikos.

piter
10:26 | 12/11/11
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Rakstām un kulstām mēles pa tukšo ..nekas nemainīsies. Sesks aktīvi krāj pirmsvēlēšanu punktus. Lielā ceļu rekonstrukcija taisni tiks pabeigta pirmsvēlēšanu gaisotnē, kad lielā daļa liepājnieku aizmirsīs par visiem saliktajiem draugiem, radiem un vajadzīgiem čomakiem... labos amatos, lai vairotu Liepājas seska klana ietekmi Liepājā ar neierobežotām iespējām pieņemt sev izdevīgus lēmumus.
Domāju, ka jāveido cilvēku grupa, kas saprot Liepājā notiekošo un jāveic darbības, kas izbeigtu seska klana eksistenci.

Andris
16:24 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jā bet lebbis jau bija sakrājis tos punktus nesalīdzinoši vairāk, bet tas vadzis ir jau lūzis.

DrOpers
13:56 | 12/11/11
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Pareizi piter. Tas varētu būt foņķiks. viņš nav sasmērējies ar 90.gadu mafiju, un kā mākslinieks ir arī ideālists. Kā parasti balsošu par Stīnu.

Patriots
15:21 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Jādibina Liepājas un Jūrmalas domes sadraudzības biedrība, jo ir daudz kas kopīgs.

Jurists
15:32 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Domāju, ka Seska kungam ir slikta juridiskā aprūpe. Tad, kad KNAB pieprasija dokumentus saistībā ar Vaitekam piešķirto dzīvokl, vajadzēja Seskam skata pēc ierosināt iekšējo juridisko auditu un paziņot, ka tiešām tas dzīvoklis ir piešķirts nelikumīgi un sarunājot ar Vaiteiku to dzīvokli viņam "atņemt" ,bet noslēgt ar viņu īres līgumu un tad visa tā tagadējā "šļura" īsi pirms pašvaldības vēlēšanām nebūtu sanākusi. Domāju, ka Seska oponenti "šļuru" labi izmantos. Galvenai Domes juristei ir jābūt arī gudrai stratēģei, jābūt virzītai uz rezultātu.

Priedolam
15:40 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Krieviem ir tāds labs teiciens: žadnssķ frajera gubit. Kāpēc jūsu abu dzivokļu ierīkošanā bija jāizmanto SIA Vecliepājas resursi- strādnieki jau klusu nestāvēs....

nebaidi tik daudz
16:14 | 12/11/11
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tur jau noilgums iestājies

Prokuroram
16:08 | 12/11/11
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Varbūt jums nav pilnas informācijas. Varbūt Vaiteiks paņēma tani unibankā kredītu vēlreiz un aizdeva savai toreizējai vietniecei un darba draudzenei Sanitai Bitei. Jo par kādu naudu (vairāk par 1ooooo Ls) tika iepirkts pa lēto zelts viņas virsvadībā, laikā, kad viņa vēl strādāja Valsts policijā. Amatpersonas deklarācijā tādi ienākumi ne tuvi šai kundzei neparādās. Skaidrojums: Sanita Bite bijusī Kurzemes policijas pārvaldes kriminālpolicijas priekšniece , kura bija spiesta aiziet priekšlaicīgā pensijā saistībā ar pēkšņu saslimšanu, pretējā gadijumā it kā pret viņas varēja ierosināt smagu krimināllietu. Patreiz Sanita Bite strādā pie uzņēmēja Norkusa, kurš ir labs draugs Vaiteika kungam. Bet paralēli viņa darbojās vienā solīdā privātdetekt\iva firmā par konsultanti. Policisti to sauc par "pāriešanu otrā pusē"

i
16:32 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

nevis aizdeva bet iedeva

:)
16:17 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Bet Sanita ir smuka.....

ddir
21:05 | 12/11/11
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

tāpēc jau strādā pie Norka

čaiņiks
22:23 | 12/11/11
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Liepājas Domes juristei galvenais ir Seska kunga valdīšanas paildzināšana, jo līdz ar to tiek paildzināts viņas ģimenes gružu bizness.

DFGHJKL to portālam
15:17 | 13/11/11
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Tas jau nav vienīgais gadijums,ka Liepājas dome piešķir "kukuļus" augsta ranga Iekšlietu ministrijas darbiniekiem. Liepājas Drošības policijas priekšniekam Bogdānovam un viņa dēla piederošai firmai tika iznomāts par ļoti lētu cenu ekskluzīvs zemes gabals Krišīāna Voldemāra ielā 30. Bogdānovs to firmu pārdeva un labi nopelnija, jo Bogdānovam piederošā SIA kopā zemes gabala nomu pārgāja jaunam īpašniekam. Starpcitu, Liepājas Drošības policijai viens no pienākumiem bija ierosināt un izmeklēt krimināllietas, kurās bija iejaukts Vaiteika vadītās policijas personālsastāvs. Cik zinu tad par visu laiku Bogdānova vadītā Drošības policija ierosināja pāris krimināllietas par ceļu policistu kukuļņemšanu pārdesmit latu apmērā.

Jaundžeikers
18:22 | 13/11/11
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Tad jau čirkainā Sanita nopludinās šamiem visu valsts npslēpumu, pie kura viņai bija pielaide- visu zināmo aģentūru, speciālos dzīvokļus utt. Domāju, ka liepājniekiem Sanita Bite ir labi pazīstama pēc publikācijām KV, kur Bites kundze pauda savu sašutumu, ka portālā liepajnieki.lv kāds krimināl-anonīms elements nomelno viņu, lai traucētu viņai cīņā pret organizēto noziedzību, daļēji arī šajā sakarā viņai ar Vaiteika palīdzību bija pielikta diennakts apsardze. Beigās Valsts policijas vadība saprata, ka šī kundze ne tikai ir lieto stipri alhaholu, bet arī nodarbojās ar "blakus lietām" un lai neciestu kārtējo reizi policijas prestīžs, jātiek no viņas vaļā.. Pēc ticamas informācijas Iekšlietu ministrijas ģenerālis Kviesītis sava labā "koriša" Vaiteika draudzeni Sanitu Biti palaida priekšlaicīgā pesijā, jo Iekšlietu ministrijas poliklīnikā viņai pēkšni "konstatēja" neārstējamu kaiti, lai gan pirms tam šai jaunai sievietei nav bijušas nekādas veselības problēmas.

utte
15:37 | 13/11/11
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Bogdānovs iau ir arī Aizezera Jura "protežē. Bogdānova Liepājas drošības policija bija mūsu vereno "jumta jumts"

lola
16:26 | 13/11/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kas tikai te nav jādabū zināt!

Kondrāts
19:25 | 13/11/11
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kāpēc prokuroram daudz kas "nsv saprotams" ?

Inese
21:34 | 13/11/11
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Negribētu domāt ka tā tikai tāda sakritība ir, ka Liepājas Domes amatpersonas gribēja tikai palīdzēt policijas augstām amatpersonām. Interesanti, neesmu nekur dzirdējusi, ka Dome piešķirtu ekskluzīvu dzīvokli ,vai zemes gabalu pilsētas centrā, piemēram, kādam Liepājas skolas direktoram.

heh
15:08 | 15/11/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

vau, jaundžeikar , cik noprotu , ka lielakie slimnieki strādā iekšlietās, ja jau tur pie ministrijas ir pat sva poliklinika. A moška siem ir arī slimnīca?, iekšlietu??. nu tjipa duriku māja?.;)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki