Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

VUGD amatpersonas atgriezušās no mācībām Klaipēdā


atlikušas 250 zīmes


VUGD amatpersonas atgriezušās no mācībām Klaipēdā

Autors: Anete Strazdiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste
Sestdien, 16. decembrī, 2017 | BIRKAS: VUGD , mācības , Klaipēda , projekts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

14.decembrī 28 VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. un 2.daļas amatpersonas piedalījās teorētiskās apmācības glābējiem un ūdenslīdējiem Klaipēdā.

Tās jau otro reizi tiek organizētas projekta "Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē" ietvaros.

Teorētisko mācību laikā tika pilnveidota Latvijas un Lietuvas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēju sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas saistīta ar glābšanas darbiem uz un zem ūdens. Apmācībās tika pārrunātas tādas tēmas kā Lietuvas glābēju uz ūdens sagatavošana, glābēju drošība ūdenī un uz ledus, glābēja pienākumi uz ūdens, paņēmieni, ko izmantot glābšanai uz ūdens un ledus u.c.

Teorētiskajās mācībās piedalījās pārstāvji no VUGD, Klaipēdas apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldes, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas, Ventspils pilsētas pašvaldības policijas un Neringas pašvaldības akciju sabiedrības "Neringos komunalininkas".

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Staņislavs Ļisovenko atzina:
"Teorētiskās mācības projekta ietvaros ir noslēgušās un ar nepacietību gaidām apjomīgas praktiskās mācības, kas norosināsies abās valstīs. Noslēdzošajās teorētiskajās apmācībās VUGD amatpersonas iepazinās ar dažādām glābšanas metodēm atklātās ūdenstilpnēs, gan  arī slēgtās. Savukārt praktisko mācību laikā ugunsdzēsēji glābēji apgūs iemaņas, kā strādāt ar jauniegūto aprīkojumu projekta ietvaros. Esam gandarīti, ka mūsu amatpersonām ir iespēja papildināt savas zināšanas, kā arī pozitīvi, ka šādā veidā varam veidot sadarbību arī arī citām institūcijām. "

Projekta ietvaros VUGD Latvijā jau ir īstenojis divas teorētiskās apmācības glābējiem un ūdenslīdējiem, bet vēl vienas jau iepriekš ir realizētas Lietuvā. Pēc otrajām teorētiskajām apmācībām Klaipēdā, abās valstīs tiks organizētas apjomīgas praktiskās mācības.
Līdztekus projekta "Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē" jeb saīsināti "Safety First!" ietvaros tiks iegādāts jauns ugunsdzēsēju glābēju aprīkojums, ūdenslīdēju autobuss un izveidoti četri informatīvi videomateriāli, kuros tiks attēloti ieteikumi drošai atpūtai pie jūras.

Projekta "Safety First!" ilgums ir 22 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 589 336 EUR, no kuriem 85% jeb 500 936,31 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki