Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Adventa laika ieskaņas pasākumā muzicēs Rīgas Gospelkoris


atlikušas 250 zīmes


Adventa laika ieskaņas pasākumā muzicēs Rīgas Gospelkoris

Ceturtdienā, 28. novembrī, 2013 | BIRKAS: Rīgas Gospelkoris , advents , koncerts
Izdrukāt Ziņot

30.novembrī pulksten 17 Liepājas kristīgās draudzes aicina visus uz Adventa laika ieskaņu, kas ir iesākums klusajam gaidīšanas laikam pirms Kristus dzimšanas svētkiem.

Pasākums notiks laukumā starp viesnīcu "Līva" un kinoteātri "Balle". Pasākumā muzicēs Rīgas Gospelkoris Jāņa Maslovska vadībā, informēja domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Šogad kristieši pirms pasākuma pulcēsies savās draudzēs, noturēs aizlūgumu un visi kopā ar svecītēm vai lukturīšiem rokās dosies uz Rožu laukumu iedegt lielajā Adventa vainagā pirmo sveci. Līdzi paņemtās gaismiņas tiks saliktas apkārt lielajam Adventa vainagam Rožu laukumā. Adventa laiku ieskandinās Liepājas pilsētas dievnamu zvani.

Pasākumu vadīs Liepājas baptistu Nācaretes draudzes mācītājs Egils Ķeiris, uzrunas teiks Sv. Romas katoļu baznīcas Liepājas diacēzes bīskaps Viktors Stulpins un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers. Pulksten 17 sāksies koncerts. Lai sasildītos, pasākuma  apmeklētāji tiks cienāti ar karstu tēju.

Svētdien, 1.decembrī, pulksten 14 notiks Adventa laika ieskaņas pasākums pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā. Lai iepriecinātu seniorus un apkārtējo māju iedzīvotājus, pašvaldība Veco ļaužu dzīvojamai mājai Ganību ielā dāvinās Adventa vainagu, ko visi interesenti kopā izrotās. Adventa vainags pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas atradīsies visu svētku laiku. Pēc Adventa vainaga izrotāšanas un karstas tējas tases nobaudīšanas, visi klātesošie tiek aicināti uz svētku koncertu Sv. Meinarda baznīcā, kur uzstāsies dziedātāja Chilli jeb Ilva Šeškauska-Štāla, dziedātājs Jānis Lemežis un Liepājas Katoļu pamatskolas zvanu ansamblis „Re-re-mi-la” Ērika Bukonta vadībā.

Savukārt 8.decembrī, no pulksten 12 līdz 14, turpinot 2012.gadā iesākto tradīciju, iedzīvotāji tiek aicināti uz lielās egles iedegšanas svētkiem Karostā pie sociālās mājas Ģenerāļa Baloža ielā 1.

Adventa ieskaņas pasākumus finansē Liepājas dome un Kultūras pārvalde. Pasākumus organizē Liepājas domes Reliģisko lietu komisija sadarbībā ar SIA „Ūdensputni” un SIA „Ad Guru”.

Liepājas domes Reliģisko lietu komisija Adventa laika ieskaņas pasākumus Liepājā organizē jau no 2008.gada. Mācītāji ir gandarīti, ka pateicoties draudžu iniciatīvai un pašvaldības atbalstam, Liepājā ir izveidojusies jauna tradīcija.

Informācijai:
Rīgas Gospelkoris (dibinātāja Railī Orrava, diriģents Jānis Maslovskis) ir starpkonfesionāls koris, kas kopš 2003.gada aktīvi koncertē Latvijā, kā arī ārpus valsts robežām (Vācija, Norvēģija, Kipra, ASV). Kora misija ir caur mūziku pasludināt Bībeles svarīgāko vēsti – evaņģēliju (angļu val. – "gospel") visiem cilvēkiem savā valstī un ārpus tās robežām. Koris pārsvarā izpilda mūsdienu melnādaino gospelmūziku (contemporary black gospel), reizēm repertuārā iekļaujot arī kādu senu spiričuelu (Negro spiritual) vai visiem labi zināmu populārās mūzikas skaņdarbu. Rīgas Gospelkoris veido kopīgus projektus ar amerikāņu un britu gospel zvaigznēm. Viens no šādiem projektiem ir gospel mūzikas festivāls "Sing Gospel Latvia", kas Rīgā veiksmīgi norisinājies jau trīs reizes. Kā galvenie viesi festivālā piedalījās mūziķi Walter Owens, Terry Moore un Malcolm Williams no Čikāgas, ASV, kā arī Karen Gibson no Lielbritānijas.

Rīgas Gospelkora DVD "Silver & Gold" tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvai kategorijā "Labākais koncertieraksta video 2011".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki