Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā par Rozentālu


atlikušas 250 zīmes


Aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā par Rozentālu

Trešdienā, 30. janvārī, 2019 | BIRKAS: muzejs , konkurss
Izdrukāt Ziņot

Liepājas muzejs aicina skolēnus uz jaunām muzejpedagoģijas nodarbībām, kas stāsta par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) daiļradi un personību.

Nodarbības paredzētas dažāda vecuma skolēniem, lai veicinātu skolēnu izpratni par latviešu profesionālās mākslas klasiskajām vērtībām, iepazīstinātu ar Jaņa Rozentāla personību, viņa radītājiem mākslas darbiem, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Nodarbībā, kas paredzēta 8.–12. klašu skolēniem,  jauniešus iepazīstinās gan ar mākslinieka biogrāfiju un viņa daiļradi, gan izstādē "Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas" eksponētajiem mākslas darbiem. Stāstījumu papildinās dokumentālās filmas "Rozentāls. Septiņi" fragmenti.

Savas sajūtas un pārdomas par mākslinieka personību un viņa darbiem aicināsim uzrakstīt esejā. Esejas gaidīsim uz muzeja e-pastu: muzejs@liepaja.lv līdz 17. martam izvērtēšanai. Piecu labāko eseju autoriem balvā tiks dāvāta ekskursija uz Saldu – Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeju.

Saldū būs iespēja apskatīt Jaņa Rozentāla projektēto dzīvojamo ēku ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Mākslinieks pēc būvdarbu beigšanas tur uzturējies vien divus gadus (1901–1902), savu turpmāko darbību vairāk saistot ar Rīgu.

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi. Nedaudzās, bet mīļās ģimenes un personīgās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā.

Jaņa Rozentāla biogrāfija un radošā darbība spilgti apliecina latviešu mākslinieku sociālo un nacionālo pašapzināšanos 19. un 20. gadsimtu mijā. 20. gadsimta sākumā Rozentāls izvirzījās starp aktīvākajiem Rīgas mākslinieciskās vides veidotājiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kļūdams par aizrautīgu jauno estētisko principu īstenotāju glezniecībā un grafikā.

Līdztekus Vilhelmam Purvītim un Johanam Valteram Janis Rozentāls  Latvijas vizuālo mākslu ap 1900. gadu pietuvināja lielo Eiropas mākslas centru apvārsnim.

Jau ziņots, ka līdz 17. martam Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 skatāma izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla gleznu izstāde "Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas", kurā iekļauti mākslinieka darbi no Liepājas muzeja, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Tukuma mākslas muzeja, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un Kuldīgas novada muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas.

Nodarbībām var pieteikties zvanot 29605223, 63422604 vai rakstot maruta.eistere@liepaja.lv; muzejs@liepaja.lv.

J. Rozentāls. "Pavasaris".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki