Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina uz sarunu par grāmatu "Dziednīca pie jūras"


atlikušas 250 zīmes


Aicina uz sarunu par grāmatu "Dziednīca pie jūras" (1)

Trešdienā, 10. janvārī, 2018 | BIRKAS: bibliotēka , grāmata , Lāsma Gaitniece , Ēriks Vilsons
Izdrukāt Ziņot
Fotoattēla fragments. Pirmais no kreisās dr. Fricis Nikolajs Zandbergs, vidū – slimnīcas direktors Aleksandrs Kaire. Liepājas slimnīca ap 1930.gadu.
Fotoattēla fragments. Pirmais no kreisās dr. Fricis Nikolajs Zandbergs, vidū – slimnīcas direktors Aleksandrs Kaire. Liepājas slimnīca ap 1930.gadu.
FOTO: no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja fondiem

12.janvārī pulksten 15 Centrālās zinātniskās bibliotēkas mācību centrā (Malkas iela 4, 3.stāvs) notiks literārs sarīkojums, kurā Lāsma Gaitniece atvērs grāmatu "Dziednīca pie jūras".

Pasākumā   autore stāstīs par grāmatu, tās tapšanu, savukārt fragmentus no grāmatas lasīs aktieris Ēriks Vilsons, informē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēkas pārstāve Gita Švarce.

Lāsma Gaitniece  darbam devusi skaidrojošu apakšvirsrakstu – Versija par Liepājas medicīnas vēsturi, sniedzot lasītājiem ieskatu Liepājas medicīnas vēsturē un  attīstībā. Grāmata "Dziednīca pie jūras" ir L. Gaitnieces daudzu gadu pētnieciskais darbs, kurš  tapis gan strādājot ar Latvijas Valsts vēstures arhīva un Liepājas muzeja dokumentiem un publikācijām no  periodiskajiem izdevumiem (tādiem kā laikraksts "Libausche Zeitung" un "Kurzemes Vārds"), gan sastrādājoties ar vairākiem visā Latvijā labi zināmiem vecākās paaudzes mediķiem – ķirurgu Helmutu Klēšmitu, traumatologu Teodoru Eniņu, infekcionisti Zoju Sevastjanovu, ķirurgu, ilggadēju Liepājas slimnīcas galveno ārstu Gunāru Valteru, mediķiem Elzu un Bruno Grašiem u.c.

Grāmata atspoguļo  ne tikai medicīnas vēstures faktus, bet dod ieskatu arī tā laika – 19.gs. 30.gadu un 20.gs. sākuma, runas manierē, izpratnē par medicīnu un sabiedrībā pieņemtām dzīves  normām,  liepājnieku sākotnēji sarežģīto ikdienu, saskaroties ar dažādiem veselības aprūpes jautājumiem, ārstu dzīvi ārpus slimnīcas sienām, slimnīcas iekšējās kārtības noteikumiem un dienas režīmu.

Grāmatai ir divas daļas. Pirmajā – "Liepājas pilsētas slimnīca" – dots ieskats Liepājas pilsētas medicīnas vēsturē un stāstījums par iecerēm. Otrajā – "Slimnīca pēc Otrā pasaules kara un tās ārsti" – apkopotas intervijas vai raksti ar 10 pašiem izcilākajiem šīs slimnīcas mediķiem.

Grāmatas zinātniskais konsultants, kā arī konsultants medicīnas jautājumos ir ārsts, tiesu medicīnas eksperts Aldis Sūnākslis, izdošanu finansiāli atbalstījis Juris Petričeks.


Sludinājums

Гг
13:30 | 11/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Супер

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki