Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aicina uz tikšanos ar mūziķi un pētnieku Guntaru Prāni


atlikušas 250 zīmes


Aicina uz tikšanos ar mūziķi un pētnieku Guntaru Prāni

Trešdienā, 02. janvārī, 2019 | BIRKAS: Lielais Dzintars , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Zvaigznes dienā, svētdien, 6.janvārī, pulksten 17 "Lielajā dzintarā" izskanēs īpaša, svētkiem veltīta koncertprogramma "Gregoriskie dziedājumi".

Pirms koncerta – pulksten 16 ikviens aicināts tikties ar mūziķi, senās mūzikas pētnieku un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Tikšanās laikā dalībniekiem būs iespēja klātienē aprunāties gan par gaidāmo koncerta programmu, gan dziedāšanu viduslaiku Rīgā, gan arī par Guntara Prāņa nupat izdoto apjomīgo grāmatu "Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā". Unikālajā monogrāfijā Prānis izpētījis Latvijas profesionālās mūzikas aizsākumus viduslaiku Rīgā, tā ierakstot jaunu lappusi Latvijas kultūras vēsturē. Interesentiem grāmatu būs iespējams arī nopirkt. Pirmskoncerta sarunas vadīs Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča. Tās notiks "Lielā dzintara" mākslas telpā Civita Nova bez dalības maksas.

Savukārt koncertā, kas sāksies pulksten 17, varēs izbaudīt viduslaiku Rīgas katedrālēs valdošo svētsvinīgo atmosfēru. Viduslaiku dziedājumus, kurus savulaik klosteros dziedāja mūki, izpildīs vokālā grupa "Schola Cantorum Riga" kopā ar tās dibinātāju Guntaru Prāni. Veidojot savdabīgu, mūsdienīgu dialogu starp laikmetiem, līdzās vīru dziedājumam marimbu spēlēs godalgotais latviešu komponists un sitaminstrumentu virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis Rihards Zaļupe. Sitaminstrumentus spēlēs pieprasītais pašmāju bundzinieks un perkusionists, Latvijas Nacionālās operas un baleta simfoniskā orķestra mākslinieks Ivars Kalniņš.

"Esmu laimīgs, ka ansamblī "Schola Cantorum Riga" dzīve mani savedusi kopā ar domubiedriem. Šī mums ir pašiem sava radošā laboratorija. Muzikālās aktivitātes esmu pamatīgi ierobežojis, taču biju ļoti priecīgs par uzaicinājumu muzicēt Liepājas "Lielajā dzintarā". Tā ir mūsu iespēja palikt uz šīs takas un rādīt publikai brīnišķīgās, skaistās viduslaiku Ziemassvētku melodijas. Meklējam jaunus, interesantus sadarbības modeļus un dialoga formas, kas var aizraut klausītājus, kuri pirmo reizi sastopas ar seno mūziku," par gaidāmo koncertu stāsta Guntars Prānis.

Izpildījumā savīsies cauri gadsimtiem mantotās mūzikas vērtības ar to interpretācijām mūsdienu cilvēka skatījumā. Koncertu vēl īpašāku vērtīs Latvijā vienīgās rata liras skanējums Guntara Prāņa izpildījumā. Rata lira ir unikāls viduslaiku stīgu instruments, kas interesantā veidā savieno viduslaiku un tradicionālās mūzikas pasaules.Koncertu rīko SIA "Lielais Dzintars" sadarbībā ar "Latvijas Koncerti". Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv . Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki