Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aija Zariņa: Jo vairāk mākslas, jo labāk (galerija)


atlikušas 250 zīmes


Aija Zariņa: Jo vairāk mākslas, jo labāk (galerija) UPB gleznu kolekcijas izstādes atklāšana muzejā

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 19. janvārī, 2013 | BIRKAS: izstāde , UPB , muzejs , Dace Kārkla , Ilze Freimane , Uldis Pīlēns
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 18.janvārī, Liepājas muzejā tika atklāta akciju sabiedrības "UPB" mākslas darbu kolekcijas eksopozīcija „UPB Art/Māksla”.

Tik daudz ļaužu muzeja izstāžu zāle nebija piedzīvojusi sen, jo vairāk tāpēc, ka apmēram gadu tā bija slēgta apmeklētājiem muzeja remonta dēļ.

Izstādes atklāšanā bija ne tikai daudz ļaužu, neraksturīgas Liepājai bija arī lielākā daļu šo ļaužu sejas, no kurām daudzas bija galvaspilsētas mākslinieku un mākslas kritiķu elitei piederīgas: Zariņa, Kirke, Vērpe, Krastiņa, Avotiņa, Bikše, Heinrihsons, Burāne, Slava utt. Liepājniekus kolekcijā ar saviem darbiem pārstāv Aldis Kļaviņš, Līga Ķempe un Valdis Mackars.

Mākslinieku "imports", bez šaubām, bija iespējams, jo pacentusies bija pati "UPB", kas tos neskartus atgādāja līdz Liepājai un pēc tam atpakaļ.

"UPB" prezidents Uldis Pīlēns atzina, ka mākslas kolekciju pirms desmit gadiem uzņēmums pēc viņa iniciatīvas sācis veidot kā nepieciešamu līdzsvaru akciju sabiedrības tehnokrātiskajai ikdienai.

Tik plaši kolekcija tiek eksponēta pirmoreiz, savukārt atzina "UPB" galerijas un mākslas kolekcijas "krustmāte" Ilze Freimane.

Muzeja direktore Dace Kārkla neslēpa, ka muzejs ir pagodināts, pēc remonta atklājot izstāžu zāli tieši ar šo kolekciju. Muzeja darbiniekiem bijis ko pamācīties arī no mākslinieces Sandras Krastiņas izstādes iekārtošanu – zālē, kur parasti tikuši eksponēti līdz 40 darbiem, šajā reizē netraucēti sadzīvo divreiz vairāk!

Komentējot jaunatklāto ekspozīciju, māksliniece Aija Zariņa portālam atzina: "Jo vairāk mākslas, jo labāk..."


Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki