Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aivars Kleins: Ja gribam labu mākslu, vajadzīgs atbalsts


atlikušas 250 zīmes


Aivars Kleins: Ja gribam labu mākslu, vajadzīgs atbalsts (21) Plenēra

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 06. aprīlī, 2018 | BIRKAS: izstāde , muzejs , plenērs , Aivars Kleins
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

6. aprīlī, Liepājas muzejā mazajā izstāžu zālē 22. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna’17" atlasīto darbu izstādi atklāja plenēra rīkotājs Aivars Kleins.

Gleznot plenērā, nozīmē iziet ārpus telpām un radīt jaunus darbus dabā. Tieši par to jau 23 gadus gādā Aivars un Inga Kleini, rīkojot vasaras plenēru "Liepājas marīna" vai, plenēra pirmsākumos un līdz 2007.gadam, – "Pilsēta un jūra" .

Par to, kāda ir plenēra lietderība un jēga, Aivars Kleins varot nolasīt lekciju vairāku stundu garumā, izstādes atklāšanā atzina mākslinieks, gan mierinot, ka šajā reizē viņš to nedarīs. Kleins atgādināja, ka šis ir laiks, kad viss strauji mainās un "lietas vairs nav paredzētas ilglaicīgai lietošanai", un māksliniekiem, kuriem jāmācās savs amats daudzus gadus pie labiem skolotājiem, ir grūti sacensties ar vienreizlietojamo lēto lietu ekspansiju. Tāpēc, "ja gribam labu mākslu, ir vajadzīgs atbalsts".

Atceroties, kā pirms 23 gadiem viss sākās, Aivars Kleins atzina, ka toreiz "bijām ar citādākiem ideāliem un bijām vairāk tādu". Mēģinājuši šaut vairākus zaķus vienlaicīgi – radīt mākslu, veicināt komunikāciju mākslinieku vidū un celt liepājnieku pašapziņu.

Runājot par "Liepājas marīnu", Kleins uzsvēra, ka tas ir mākslinieku vidē zināms notikums, kas ieņēmis stabilu vietu nedaudzo plenēru vidū, un tajā piedalās gan labi zināmi un jau novērtēti mākslinieki, gan jauni un daudzsološi talanti. Sevišķi laba sadarbība vairāku gadu garumā Kleiniem izveidojusies ar Jūrmalas mākslinieku grupu, ar Lietuvas māksliniekiem.

Būs arī plenērs "Liepājas marīna 2018" – izstādes atklāšanā apsolīja Aivars Kleins, un šoreiz par tā epicentru varētu kļūt Muitas māja.

Tradicionāli plenēra izstādei atlasīti darbi, parādot katra mākslinieka veiksmīgāko un raksturīgāko veikumu, kas tapis plenēra laikā.

22. starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenērā "Liepājas marīna’17" piedalījās vairāk nekā 35 gleznotāji un grafiķi, ne tikai no Latvijas – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jūrmalas, Lielvārdes, Madonas, bet arī ārvalstu mākslinieki no Ukrainas, Lietuvas un Baltkrievijas. Arī šogad plenēra dalībnieku skaits un sastāvs būs līdzīgs, sacīja Kleins.

Plenērs notiek ar Liepājas kultūras pārvaldes un Liepājas SEZ pārvaldes līdzfinasējumu, kā arī uzņēmuma "DG Termināls" un SIA "Pica serviss" (tagad SIA "Tiamo") atbalstu.

Izstāde skatāma līdz 27. maijam. Ieejas biļetes cena: pieaugušajiem 1,50 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.Attēli:

Sludinājums

amatieri
15:14 | 07/04/18
ZIŅOT
(-12)
(13)
+

Lūk bez šiem ķēpājumiem un šādas amatiermākslas tiešām varētu arī iztikt. Lai paši savā nodabā arī zīmē, kāpēc tam jātērē nodokļu maksātāju nauda?

objektīvais nemākslinieks no malas
13:25 | 09/04/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Atceroties, cik augstvērtīga glezniecība vērojama liepājnieku izstādēs pirms gadiem 30, jāsaka, ka darbu vidējais līmenis ir ievērojami krities....makslas augstskolās nav konkursa, uznem bez maz katru kurš prot uzzīmēt kubu, lielākā daļa laužas ne jau uz glezniecību vai grafiku, bet uz ,, modernajiem,, mēdijiem. Neviens nevēlas zīmēt vai gleznot, bet gan ,, salikt,, savu dižo domu ar datoru vai kā citādi. Jauno makslinieku pamatmērķis ir izcelties ar pārspīlētu oriģinalitāti, bet ne klasiskām kvalitātes vērtībām.
Veco gleznotaju un garfiķu paaudze aiziet... jaunie latiņu laiž arvien zemāk....
Aivar, turies! Paldies Tev, ka centies!

Aivar,
15:42 | 07/04/18
ZIŅOT
(-12)
(13)
+

Interesanti un skaisti darbi izstādē, nevajag klausīties uz muļķiem!

Muļķis
15:56 | 07/04/18
ZIŅOT
(-14)
(14)
+

Nevienu no tiem darbiem negribētu ne likt pats pie savas sienas, ne kādam dāvinātu. Nemaksātu par tādu amatierismu ne centu.

Jurka
17:19 | 07/04/18
ZIŅOT
(-7)
(13)
+

Aivar, Tu esi foršs puika, bet varētu likties mierā ar to plenēru mākslu, Tev lieliski padodas uztaisīt jaunas vai restaurēt vecās durvis, tad nu paslīpē un pazeimerē, būs ģimenei labums un kāds grasis arī šādiem smērējumiem, ko sauc par mākslu.

bet
10:52 | 08/04/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

tas ir maznaudigi nav viegli, vieglāk un vairak ir kad dotē...

vaivai
18:06 | 07/04/18
ZIŅOT
(-10)
(12)
+

Bilde tik mākslīgas, grafiskas. Zīmētas (nevis gleznotas) bez jūtām. Un par to dažu nesmuko bilžu aplūkošanu pat nauda jāmaksā?! Mantrausībai ,laikam, tiešām robežu nav.

Ivars
12:17 | 08/04/18
ZIŅOT
(-5)
(14)
+

Aivaram viņa agrīnie darbi, tīri mākslinieciski, bija daudz augstākā līmenī, bet tagad viņš ražo no mākslinieciskā līmeņa gleznas-suvenīrus.

čuvaks
23:44 | 07/04/18
ZIŅOT
(-6)
(9)
+

Mīļum, bet kādēļ tik nīgri? Pie mums , čuvakiem, katrs dara, ko grib, un visi priecājamies par katra padarīto. Kurš tad to var nosvērt - ar jūtām, bez jūtām. Pat, ja būtu bez jūtām, roka ir patrenēta un acs, laiks darbīgi pavadīts. Un nekāda nīgruma. Un tā maksa taču ir simboliska. Arī to neviens nevar nosvērt - kas augsta māksla, kas zema. Tās ir vien pašu radītas definīcijas. Nu uzsmaidi pasaulei - un pasaule smaidīs Tev pretī. Zini taču šo teicienu. Pagrūti tas ir, bet ne neiespējami.

Aivaram
12:14 | 08/04/18
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

Pietiek slukt tos plēnēristus un iedzīvoties uz viņu rēķina. Ja pats esi atzīts mākslnieks, tad arī realizē savus darbus, bet neizmanto plenēristus kā pamata iztikas ieguvi.

neznez
13:34 | 08/04/18
ZIŅOT
(-10)
(8)
+

Nez, nav ne vainas glezniņām, tādā naivisma stiliņā, bet tāpat mākslas izpausme. Vai kāds jūtas tik varens pasludināt, kas ir pareizā māksla un kas nepareizā??? Vissmieklīgākais arguments- es to neliktu pie sienas...

Edijs
08:04 | 09/04/18
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Šim kungam jau nu no visiem liepājas māksliniekiem par atbalsta un reklāmas un sponsorēšanas trūkumu sūdzēties nevajadzētu gan...

Edij, miļumiņ
14:39 | 09/04/18
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Cik ir tādu Liepājas makslinieku, kuri neatlaidigi spēj uzturet tradiciju vairak kā divdesmit gadus?

Aivaram Kleinam
14:15 | 09/04/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Jāsaka, ka tik lielu atbalstu no pašvaldības kā Kleinu ģimene, neviens nekad nav saņēmis! Kleiniem dome katru gadu parskaita desmitiem tūkstoš euro un viņam vēl paliek īpašumā mākslnieku plenēristu gleznu kolekcijas. Vai tas ir likumīgi, vai šie mākslas darbi Kleinam tiek nodoti ar aktu? Un kur tie tālāk tiek pārdoti? Varbūt , ka plenērus turpmāk var rīkot citas ģimenes?

kāpec gan?
10:26 | 10/04/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kleina plenērs ir viņa paša nodibinata un izauklēta tradicija.Pažvaldība ir viens no sponsoriem. Kurš grib tak var organizēt savu pleneru!

kapēc nē
08:10 | 10/04/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kas būtu slikts, ja pēc 15 gadiem pamainītu plenēra organizatorus? Ienestu svaigu elpu Liepājas mākslas telpā.

xxx
14:36 | 09/04/18
ZIŅOT
(-8)
(6)
+

Interesanti, kurš no nenovīdigi skaudīgajiem ar talantu apdalītajiem amata brāļiem/māsām ir anonīmais jautātājs?

Klasika
19:40 | 09/04/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Įsta māksla rodas badå un trůkumå

joks?
12:00 | 10/04/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Neblamē nu klasiku. Īstai vai neīstai - mākslai galvenām kārtām vajadzīga nauda (kas neiet kopā ar badu un trūkumu) - jebkurš materiāls (krāsas, audekli, rāmji, mūzikai - instrumenti, papīrs un apgādi, tēlniecībai - granīts, marmors, akmeņi, instrumenti, keramikai - māls, krāsnis, glazūras utt. utt.) jebkurā mākslā maksā bargas naudas. Tas, ka ir bijuši gadījumi ar badu un trūkumu ( Miķelis Pankoks), trimdas vai laikmeta spiedieni, represijas - visbiežāk vārda mākslas radītājiem, nenozīmē, ka ar badu un trūkumu pietiek. Ja tas kā joks - OK. Bet tad vajag ar smaiļiku.

sūds
22:13 | 09/04/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Šis nav tas gadījums.

erica
20:10 | 18/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki,
Lai informētu sabiedrību par to, ka privātā aizdevuma aizdevēja Morgan Erica kundze ir devusi finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumu ar 2% procentu likmi personām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu noteikumus un nosacījumus: (morganerica007@gmail.com)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki