Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aivars Kleins: Palangā ir īsts kapitālisms – tur viss notiek!


atlikušas 250 zīmes


Aivars Kleins: Palangā ir īsts kapitālisms – tur viss notiek! (23) Liepājas mākslinieki plenērā Palangā

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 22. aprīlī, 2014 | BIRKAS: Palanga , plenērs , izstāde , Aivars Kleins , Mārtiņš Krūmiņš , Ginta Stavrovska
Izdrukāt Ziņot
Mārtiņš Krūmiņš (no kreisās), Ginta Stavrovska, Aivars Kleins un Inga Kleina.
Mārtiņš Krūmiņš (no kreisās), Ginta Stavrovska, Aivars Kleins un Inga Kleina.
FOTO: No personīgā arhīva

No plenēra kaimiņvalsts Lietuvas pilsētā Palangā atgriezušies vairāki Liepājas mākslinieki, iespaidos par tu redzēto ar portāla lasītājiem dalās Aivars Kleins.

“Tur nejūt bezcerību! Viss ir, viss notiek!” – aizgūtnēm, sajūsmas pilns pēc atgriešanās Liepājā stāsta Aivars Kleins.

Palangas vidi un tur valdošo garu Aivars raksturo kā vitālu – pilnu dzīvības, rosības.

“Lietuvieši ir gan prasmīgi tirgoņi, gan saimnieki, un to jūt uz katra soļa. Lai arī maziņš kioskiņš, lai arī trīs dažādu stilu sajaukums (ko pie mums neviens nepieļautu), lai arī cenas nav augstas, galvenais – lai ir tirgus, lai viss notiek.”

Mākslinieks uzsver, ka kaimiņvalsts kūrortpilsētā līdzās pastāv gan turīgāki uzņēmumi (kazino, restorāni), gan ļoti daudz pavisam mazu un vidēju uzņēmumu, turklāt tieši tie dominē.

“Tur nav šīs milzīgās atšķirības, ko redz pie mums, – vieni apgroza desmitiem un simtiem miljonu, bet lielākā daļa dzīvo nabadzībā. Ja nav mazo un vidējo uzņēmēju, kas apkalpo cits citu, normāls bizness nav iespējams.”

Aivars spriež, ka “leiši ir saimnieciskāki – ja privatizēja īpašumu, tad to arī apsaimniekoja, viņi saprot ēkas, nekustamā īpašuma patieso vērtību, viņos ir namsaimnieka gars, viņi sapņo un domā ar prātu, nevis par bankas naudu sabūvē monstrus”.

Mūspusē, uzskata mākslinieks, sociālisms un padomju rūpniecība šo garu iznīcinājusi, un lielu daļu atgūto vai privatizēto īpašumu pārņēma blēži, kuru mērķis bija iedzīvoties, pārdodot tālāk.

“Kad tas neizdevās, nonācām pie tās demoralizētās vides, kāda ir tagad.”

Arī Palangā ir izņēmumi, atzīst Aivars – atsevišķi padomjlaikos vai pagājušā gadsimta deviņdesmitajos sākti objekti, kas “apštopējušies”, taču tādu nav daudz, pat nevarot salīdzināt ar drūpošajiem monstriem un to bezsaimnieciskumu, kas vērojams mūsu pilsētā.

Uz Palangas plenēru, kuram Aivars devis nosaukumu “5+5+1”, kas nozīmē, ka tajā piedalījās pieci lietuviešu, pieci latviešu un viens spāņu mākslinieks, ielūgumu šoreiz saņēmuši trīs liepājnieki – Aivars Kleins, Mārtiņš Krūmiņš un Ginta Stavrovska.

“Lietuvā joprojām aktīvi darbojas Mākslinieku savienība, kurai pieder Radošais nams Palangā.”

Pēc Kleina teiktā, mākslinieki no visas Lietuvas tajā var apmesties un strādāt, baudot ievērojamas atlaides. Tas esot iespējams, tāpēc, ka daļa no apjomīgā īpašuma ir pārdota, bet vēl daļa tiek izīrēta citiem, ar Mākslinieku savienību nesaistītiem atpūtniekiem, un, protams, par pavisam citu cenu.

Savukārt Palanagas plenēram atrasts sponsors, kurš sedz visas mākslinieku dzīvošanas un uzturēšanas izmaksas, arī ēdināšanu, bet mākslinieku pienākums ir plenēra rīkotājiem atstāt divus plenērā tapušos darbus.

Vairāk par mākslinieku aktivitātēm un Palangās redzēto – Aivara Kleina bilžu galerijā.


Attēli:

Sludinājums

Pazīstu
07:52 | 22/04/14
ZIŅOT
(-23)
(12)
+

AIvaru personīgi. Diemžēl, viņš vienmēr ir bijis gaudotājs - laikam tas mazais augumiņš radījis zināmus kompleksus. Aivars žēlojas par visu - ka nav vairs tās intereses par mākslu (viņējo laikam), ka neviens neko negrib, nedara, ka zudis jauniešos darba spars utt...Viņš šajā ziņā ir ļoti pateicīgs Sarmītes Pujēnas klients. Tādiem cilvēkiem šķiet, ka visur ir labāk, nekā tur, kur pats dzīvo. Ja plenērs būtu, piemēram, Bauskā - labāk būtu tur. Ja kaut kur citviet Eiropā - labāk būtu tur. Ja Amerikā, tad tur būtu daudz dzīvīgāk, nekā Eiropā utt. Smieklīgs tu esi, mazais Aivar...

Y
19:02 | 22/04/14
ZIŅOT
(-4)
(19)
+

O ...mums jau te saakas Putina paneemieni

Tas ,kurs neslavee Uldi Sesku - tas ir gaudotaajs ...

NOZEELOJAMI

anonīmajam pazinējam
15:34 | 22/04/14
ZIŅOT
(-6)
(22)
+

Dievs dod tik daudz paveikt savā mūžā katram negaudotājam, cik to jau šobrīd ir izdarījis Aivars!!!
Un viņa pienesums Liepājas labā viņam dod pilnas tiesības, ja viņš to vēlas, pagausties par nebūšanām, uz kurām nav iespējams mierīgi noskatīties.

Iepriekseejam komenteetaajam
10:27 | 22/04/14
ZIŅOT
(-8)
(20)
+

1. Tu straadaa Liepaajas Patiesiibas Ministrijaa - Liepaajas Domee ?

2. Kleins pateicis ir taisniibu , skaidrs ka Liepaaja uz Palangas fona izskataas peec aizaugusa un nolaista miesta

3. Par to mees visi varam pateikties muusu ILGGADEEJAM UN NENOMAINAAMAJAM VADONIM - Uldim Seskam

4. Tas ir skumji un beediigi - bet ko lai dara ..

Briinos tikai par vienu - PARAUGS KAA ATTIISTIIT PILSEETU IR TEPAT , DEGUNA GALAA ( 60 km) - un arii tad Sesks 20 gadus nav speejis neko saprast

Mehanizators paliek mehanizators ....rallijs , iespiest gaazi griidaa... `redzeeji ,kaa liikumu izneemu ? `

TAD NU TAA ARII DZIIVOJAM ...KAA SKUMJA NOMALE

arī lasītājs
10:28 | 22/04/14
ZIŅOT
(-13)
(12)
+

Tiešām riebjas tā gaudošana. Kāpēc tad Jūs radošie cilvēki neko nedarat ne Liepājā ne Latvijā. Liepāja piemēram ir dabas dota vieta radošai izdomai un ideju ģenerēšanai. Liepājā ir jūra, ezeri, kanāli, forti, karosta, ostas, lidosta, vecas un jaunas būves, ar tradīcijām bagātas mākslas skola, muzikas skola, celtnieku skola, jūras skola ( vienalga kā tās tagad nosauktas), ko vēl vajag, ja nu vienīgi prātu. Piemēram pakaviņš pie Pērkones kanāla, akvaparka ideja nomira, bet manuprāt tur radošam cilvēkam varētu būt miljons ideju, kā šo vietu izmantot atpūtai un izklaidei. Labi, tiek iekārtota izklaides vieta Beverliņos, bet tur nokļūt ir problēmas, un pati vieta nav ar īsti pozitīvu auru, toties uz Pērkones kanāla pusi ved visi iespējamie ceļi un sabiedriskais transports. Šo vietu pats Dieviņš, daba, saule un jūra ir radījusi cilvēku atpūtai, izklaidei, ūdens procedūrām, izstādēm utt.

Gints
19:31 | 24/04/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Daži karostā meiģināja? nenesa domei daļu aizklapēja un tā būs ar vissiem !

kukū lasītāj
15:41 | 22/04/14
ZIŅOT
(-5)
(13)
+

tu jau pareizi saki, tikai šis teksts ir jāadresē pilsētas tēviem, kuriem jārada attiecīga uz attīstību vērstā struktūra, lai tad var piesaistīt radošus cilvēkus ar idejām. Jo kā vienā no iepriekšējiem komentāriem teikts, ja pilsētas galvu interesē tikai rallijs, tad tu mākslinieciņ vari skriet ar pieri sienā ar savām idejām.

gaudotaajs
13:51 | 22/04/14
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Generee ko gribi Liepaajaa - katram skaidrs ,ka bez DOMES ATBALSTA nekas nenotiks ...
Visi ir nabagi kaa bazniicas zurkas

Arii t.s. uzneemeeji

Ja Domei nav viizijas un plaana kaa attistiit pilseetu , tad esam tur kur esam

kauns, Aivar
20:13 | 22/04/14
ZIŅOT
(-12)
(9)
+

kauns, Aivar, aizbrauci uz dazam dienam uz Vienigo Lietuvas kurorta pilsetu, uz kurieni gāžas pus Lietuva... protams, ka pie t;ada pirceju, edeju un naksnotaju piepluduma ir manama rosiba. Lietuvai ir labi ja 40 km reali pieejama juras robeža, bet Latvijai 15 x garāka
Tāpeč arī palangā vasarā ir NECIEŠAMA burzma un haoss...... tad kāpēc 1000 šiem lietuvie;su brauc vasarā atpūsties uz Latvijas plūdmalēm!?

LT
20:29 | 22/04/14
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Aivaras Kleināviču- skan ok. Lai veicas ;)

tomer
22:39 | 22/04/14
ZIŅOT
(-7)
(2)
+

liekas nesaprotams fakts,ka istam maksliniekam var patikt burzma ... tiesam nesaprotams moments

Labais Tēvs
23:01 | 22/04/14
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Aivars gan pats ir talantīgs, gan daudz talantu izaudzinājis. Kā mākslinieks - no Dieva dots talants un jūtīgums. Ja viņam ir savsviedoklis un tas aizskar citu jūtīgumu, arī tas ir O.K., jo tikai rosina uz viedokļu dažādību. Vienam ir kārtībā, ja ir jauns cinkots stabs, pie kura pieturēties, citam gribas, lai arī novērtētu viņa talantu. Tāds ir cilvēks...

Una
23:20 | 22/04/14
ZIŅOT
(-9)
(2)
+

Tie, kas uz tās bildes nav nekādi mākslinieki, bet maukslinieki, kuri ļoti grib tēlot māksliniekus. Kleinu pārim ir vismaz viens plusiņš- viņi maz lieto stipros dzērienus.

K.
23:56 | 22/04/14
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Pretīgi komentāri. Aivars Kleins ir Dieva dots talants, forš cilvēks, klasiskās mākslas tradīciju cītīgs kopējs, kādu tik maz palicis mūslaikos. Un, tiem, kuri raksta, ka viņš neko nav paveicis, laikam vajadzētu izberzt miegu no acīm. Rosīga mākslas dzīve pilsētā ir viennozīmīgi liels Kleinu ģimenes nopelns. Kamēr Aivaram ļāva saimniekot ēkā, kur bija galerija Klints, pilsētā bija par vienu sakoptu vēsturisku īpašumu vairāk, un tā varētu turpināt un turpināt. Jā, un to paveica mazais Aivars ar savām divām rokām, starp citu.

es arī
09:46 | 23/04/14
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Liekas neviens jau tā pa īstam Aivaru Kleinu nenoliek, nenoliedz viņa talantu un to ko viņš pilsētā ir paveicis, runa ir par bimbāšanu, ka Liepājā nekā nav. Pareizi jau raksta kāds "arī lasītājs" par Liepāju kā iespēju pilsētu un šeit ir tas suns aprakts. Tauta jau nezin, ko tad īsti tie ideju autori tai Domei ir piedāvājuši un ko tad īsti rallija karalis ir jums atteicis radīt pilsētā. Protams arī Domes klerkiem būtu jārada jaunas idejas un jāpiedāvā pilsētas radošajiem cilvēkiem un biznesmeņiem iespējas sevi parādīt pilsētas attīstībā. Visi kaut kā vaino tiko to Sesku, bet jāsaprot, ka viņš ir tikai mehāniķis un ja viņa klerki nestrādā, tad nekas arī nenotiks. Jābūt savstarpējai komunikācijai no abām pusēm nevis jāgaudo.

Liepaajnieks
11:14 | 23/04/14
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Neliela informaacija tiem, kuri nezina :

1. Kad 20 gadus atpakalj Uldis Sesks nejausi nokljuva Liepaajas Domes Prieksseedetaaja amataa , vins bija nobijies , bet peec iisa laika saprata ,ka Domi var vadiit arii bremzes un klokji.

2. Pa so laiku vins ir iemaaciijies gudri vaavuljot , virpinaat pirkstus un nelietot lamuvaardus interviju laikaa.

3.Un tagad beediigaakais - pa siem 20 gadiem Seskam patiesaam saak likties ka vins ir ZVAIGZNE . Ir saakusies zvaigznju slimiiba smagaa stadijaa. Tas noziimee - neieklausiities citu viedokljos, kritikas nepienemsana ,citaadi domaajoso apkarosana.
Nebriinos,ja driiz Domes kabinetos buus jaakarina Seska portreti pie sienaam.

4. Slikti tajaa visaa ir tas, ka Sesks nedomaa par liepaajniekiem - par to, ka vieniem nav darba.....
Uldi, kaapeec mums tie milziigie remonti un Zirnju ielas , ja mums nav darba, nav naudas par ko ieliet benziinu ,lai pabrauktu pa jauno Zirnju ielu ?

5.Sesks spodrina fasaadi ...un viss

Kolēģe
11:35 | 23/04/14
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Paldies par iespēju ieskatīties Palangas sakoptībā ! Foto redzams, cik skaisti sakārtotas vecās koka mājas, bet ...Liepājā ??? Vai ir kāds raksts, par kuru nav aizskaroši komentāri ? Tāpēc : neņemiet , Kleinu ģimene, pie sirds un nepārdzīvojiet ! Paldies, Aivar !

domu zīme
15:28 | 23/04/14
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Un neviena smērējuma uz sienām... (?) ``Kad pienāks latviešiem (un liepājniekiem) tie laiki, ko citas tautas tagad redz``?

fida
12:14 | 24/04/14
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

ja- Palanga no seniem pad. laikiem laikiem bija musu tuvakas arzemes .Liela burzma tur nevienu netrauce,pilns ar sikam kafeinicam.Uz leisu jautajumu Liepajas pilsetas parka ,kur seit kada kafeinica ,kauns paradit uz to bezgaumibu kas mums ir/bandzina utt./.Musu jauka jurmala nav pienacigi izmantota,Sesks -ja lava nogrimt mechim,lai piliek pules pie kurorta attistibas.Ar makslu un maksliniekiem mums viss ir okei

fida
12:14 | 24/04/14
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

ja- Palanga no seniem pad. laikiem laikiem bija musu tuvakas arzemes .Liela burzma tur nevienu netrauce,pilns ar sikam kafeinicam.Uz leisu jautajumu Liepajas pilsetas parka ,kur seit kada kafeinica ,kauns paradit uz to bezgaumibu kas mums ir/bandzina utt./.Musu jauka jurmala nav pienacigi izmantota,Sesks -ja lava nogrimt mechim,lai piliek pules pie kurorta attistibas.Ar makslu un maksliniekiem mums viss ir okei

Ne Sesks vainīgs, bet paši
12:34 | 24/04/14
ZIŅOT
(-8)
(1)
+

90 % komentētāji, te gaužas par Liepāju un visā vaino Sesku. Tipiska latviešu poza : pie visam problemam vainigs ir kāds cits, visbiežāk ,, tas tur augšā,, , bet ne es!
Kas tik briesmigi apķēpā Liepajas maju sienas un žogus? Taču ne Sesks, bet gan šo gaudulīgo komentāru rakstītāju bērni un mazbērni! Kurš piecūko kāpņu telpas, pagalmus? atkal paši|! Kurš ir rupjš un nelaipns kā privātās tā valsts iestādēs? Protams, ka ne marsieši, bet gauduligo komentāru rakstītāji

Gints
19:35 | 24/04/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Arī komentāri jasakaņo? Šeit viss ir nopietni ;) .

nezinu
20:54 | 25/04/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

vai tā ir Seska vaina vai valdības politika, bet Latvijā visu laiku ir bijusi ļoti slikta attieksme pret mazo un vidējo biznesu, palasiet uzmanīgi Aivars pareizi pieminēja to Palangas vidi ar mazo un vidējo biznesu kas izpaliek Liepājā, kaut kas ar valsts politiku visu laiku ir gājis greizi atbalstot vienīgi lielos biznesmeņus...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki