Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Anita Kvāla: Esmu laimīga un pateicīga liktenim!


atlikušas 250 zīmes


Anita Kvāla: Esmu laimīga un pateicīga liktenim! (6)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 26. septembrī, 2014 | BIRKAS: grāmata liepājnieki , Anita Kvāla , teātris , jubileja
Izdrukāt Ziņot
FOTO: LETA

Liepājas teātra aktrise Anita Kvāla piektdien, 26.septembrī, svin apaļu jubileju – 60. Tiesa, jubilejas izrāde nospēlēta jau aizvakar.

Anita Kvāla portālam pastāstīja, ka apaļo jubileju nosvinējusi trešdien, 24.septembrī, ar izrādi „Boeing, Boeing”. Kolēģiem pēc izrādes Anita sarīkojusi ballīti teātra kafejnīcā, pati savukārt saņēmusi teātra sarūpētu dāvanu – "tieši to, ko vēlējos”.

Iepriecinājis arī Valsts prezidenta apsveikums.

"Bija brīnišķīgs vakars!” – atzina jubilāre, piebilstot: „Esmu laimīga un pateicīga liktenim par iespēju strādāt!”

Režisora Armanda Zvirbuļa iestudējumā „Boeing, Boeing” Anita atveido enerģisko un apsviedīgo kalponi Bertu, kas ir viena no aktrises spilgtākajām pēdējo gadu lomām – ik izrādē tā izsauc skatītāju ovācijas un smieklus. Berta ir tā, kas palīdz savam saimniekam Bernāram veiksmīgi vienlaicīgi būt saderinātam ar trīs līgavām – regulāri mainot ēdienkarti, sekojot katras gaumei, mainot meiteņu fotogrāfijas guļamistabā, lai ikvienai no viņām šķistu, ka ir Bernāra īstā un vienīgā.

Vērtējot iestudējumu, teātra kritiķis Normunds Akots māksliniecei veltījis šādus vārdus: "Jāteic, ka Anitas Kvālas darbošanās Bertas lomā, neraugoties uz otro plānu, ir centrālais izrādes komiskās pievilcības avots. Pēc ilgāka pārtraukuma atkal parādījusies uz skatuves, aktrise ļoti nopietni ir strādājusi pie sava tēla un radījusi mazliet stūrainu, bet ārkārtīgi mūsdienīgu kalpones raksturiņu ar visnotaļ cienījamu un pretrunīgu īpašību apvienojumu tajā. Lomas zīmējums ir askētisks un precīzs, katra rīcības līnija salāgota ar tēla būtību, bet tā jau arī ir īstā panākumu atslēga, par kuru aktieri tik bieži piemirst."

Pēdējā laikā par darba trūkumu teātrī aktrisei nav iemesla sūdzēties. Arī pirmsjubilejas dienas aizvadītas, intensīvi strādājot. Nākamajā rītā pēc jubilejas izrādes Anita Kvāla jau spēlēja savu „pirmizrādi” iestudējumā "Sprīdītis”, kur viņa pirmo reizi iejutās Pamātes un Galma dāmas lomās. Trešdienas vakara pusē aktrise kopā ar pārējiem izrādes kolēģiem jau sēdās autobusā, lai dotos uz Rīgu, kur „Sprīdītis” tiks spēlēts šodien.

Milzīgu fizisku un garīgu piepūli prasījis arī darbs pie jaunās sezonas pirmā iestudējuma – kustību izrādes „Indulis un Ārija”, kurā aktrise atveido svētnīcas apkopēju, veceni Tuši. Taču uz skatuves sešdesmit gadus vecā aktrise ir līdzvērtīga partnere teātra jaunākajai paaudzei.

"Es citādi neprotu, ja daru, tad „uz visu banku”!” – saka aktrise. „Pēc horoskopa esmu Zirgs, un tas nozīmē, ka man ir „riktīgi jākapā”, citādi nebūs labi”.

Šajā sezonā aktrise jau nodarbināta četros iestudējumos – „Minhauzena precības”, „Sprīdītis”, „Boeing, Boeing” un „Indulis un Ārija”, bet sezona tik tikko sākusies.

"Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā” par aktrisi teikts: „Kvāla Anita, dzimusi 1954.gada 26.septembrī Saldus rajona Remtē, – aktrise, dramatisku un traģisku lomu tēlotāja. Pastarīte sešu bērnu ģimenē. Dēls Kārlis.

1974.gadā absolvējusi vakara vidusskolu Rīgā, 1977.gadā Liepājas teātra 2.studiju, 1978. – 1983.gadā mācījusies Lunačarska Maskavas Valsts Teātra mākslas institūtā.

No 1975.gada Liepājas teātra aktrise.

Nozīmīgākās lomas Liepājas teātrī: Dzērvīte J.Jurkāna "Dzērvīte", 1976; Sarkangalvīte K.Briknera "Sarkangalvīte un vilks", 1979; Hanija E.Olbija “Kam no Vulfa kundzes bail", 1980; Meitene R.Kerndla “Es satiku meiteni", 1982; Ofēlija V.Šekspīra "Hamlets", 1984; Elizabete F.Šillera "Dons Karloss", 1986; Maša A.Čehova "Kaija", 1987; Alvinga kundze Ibsena "Spoki", 1993; Ģertrūde Šekspīra “Hamlets”, 1994; Piķamice E.Uspenska “Krokodils Kārlis un viņa draugi", 1996; Dzintra M.Zīles “Natālija, Nata Nata-Lija, 1997 (par lomu aktrisei prēmija); Luīze T.Dorsta “Paula kungs", 1998 (konkursā „Spēlmaņu nakts” balva par labāko 2.plāna lomu); Regīna M.Sanatanelli "Karaliene māte", 2000; Džuljeta F.Felīni “Džuljeta un…”, 2003; Hekabe B.Rubesas “Bēgšana no Trojas", 2004 (projekts Karostas pludmalē); Aukle – V.Šekspīra “Romeo un Džuljeta"; Baltā dāma S. Vensko "Novēli man…", 2006; u.c.

Citos teātros: Liene L.Gundara “Truša dziesma", 2001, studijteātrī „Mūris”.

Lomas kino un televīzijā: Terēze “Šīs bīstamās balkona durvis", 1978; sētniece seriālā "Cukura nams", 1997. Spēlējusi seriālos "Neprāta cena", "UgunsGrēks."

1998/1999 sezonā Latvijas profesionālā teātra balva par labāko otrā plāna lomas atveidojumu. 2000/2001 sezonā Liepājas teātra balva.

Kolēģis un režisors Leons Leščinskis par Anitu Kvālu izteicies: “Talantīgs cilvēks, profesionāla aktrise. Ir gan dziļi dramatiska, gan spoža raksturlomu tēlotāja. Nenormāli nopietna attieksme pret darbu, kas reizēm pat traucē.”

Kvālas dzīves pārliecība: “Sevi vari pierādīt tikai un vienīgi ar savu darbu”.


Sludinājums

Skatītājs
09:01 | 26/09/14
ZIŅOT
(-0)
(30)
+

Daudz laimes, māksliniec!

teātramīlis
12:46 | 26/09/14
ZIŅOT
(-0)
(23)
+

Superīga aktrise!! Lai viss izdodas :)

Juta
13:49 | 26/09/14
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Šai aktrisei tik labi padodas tēlot sliktos varoņus.Super!

Zirga aste
22:37 | 26/09/14
ZIŅOT
(-11)
(3)
+

"...Saka aktrise. „Pēc horoskopa esmu Zirgs, un tas nozīmē, ka man ir „riktīgi jākapā”, citādi nebūs labi”. Atvainojiet, nesapratu, kas jākapā, pec horoskopa esošai Jaunavai? viņai jāsargā sava māga, lai nerastos caureja vai aizcietējumi no uztraukuma! Un nevajag apvainot Zirgu, jo no tā te maz kas jūtams!

zirga galva x 60
21:45 | 28/09/14
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Aktrisei nav pamata uztraukties par komentāriem, kas pilnīgi neattiecas uz viņas māksliniecisko kvalitāti. Nopietns darbs ir ļāvis viņai stabili ieņemt līderpozīciju Liepājā dramatisko lomu atveidošanā! Bet visi lieli mākslinieki ir reizēm līdz galam nenovērtēti, jo .... konjuktūra, tā saucamie "kases gabali", jeb kas cits......ļoti izplatīts un subjektīvs! Ar 60 reizēm viss tikai sākas, ja sirds ir jauna, veselība laba un enerģija netiek iztērēta liekās darbībās un bezjēdzīgās runās! Lai Tev viss izdodas

mudzis
14:14 | 30/09/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

ANITA ir VIENKĀRŠI lieliska! Un tādai BŪT! P.S. Es ļoti ceru, ka "Karalieni māti" tomēr atjaunos!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki