Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar gaišu noskaņu darbos, rezignētu – priekšnojautās


atlikušas 250 zīmes


Ar gaišu noskaņu darbos, rezignētu – priekšnojautās (13)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 10. maijā, 2019 | BIRKAS: izstāde , plenērs , Aivars Kleins , muzejs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Šās nedēļas nogalē muzejā izstāžu zālēs durvis vēra trīs jaunas ekspozīcijas, no kurām viena – "Liepājas marīna ‘18" – ir pašu liepājnieku veidota.

Trijās muzeja pirmā stāva telpās izvietotie plenēristu darbi raisa gaišu un priecīgu noskaņu – gluži pretēju plenēra rīkotāja Aivara Kleina drūmajām prognozēm par plenēra drīzo galu.
 
23. Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas marīna ‘18" darbu izlase, kā izteicās muzeja direktore Dace Kārkla, tiešām raisa asociācijas ar trim dzīvi apliecinošām dabas parādībām: sauli, jūru un vēju. Muzeja direktore arī uzsvēra, ka plenērs, kurš pērn notika 23.reizi, sen pāraudzis Liepājas un pat Latvijas robežas, bet Liepājas mākslas dzīves kontekstā šim gleznotāju un zīmētāji pilsētvides plenēram ir patiesi liela nozīme. To, ka Liepājas plenērs ir īpaši populārs baltkrievu mākslinieku vidū un ka par nokļūšanu tajā gadiem sapņo un gaida uzaicinājumu viņam zināmi mākslinieki arī no Lietuvas, apliecināja mākslinieks Aldis Kļaviņš.
 
Plenēra "Liepājas marīna" rīkotāja Aivara Kleina paldies vārdus atbalstītājiem – pašvaldībai un Kultūras pārvaldei – nebija, kas uzklausa, jo amatpersonas, acīmredzot bija aizņemtas "valstiski svarīgos darbos". Citi – izstādes atklāšanā klātesošie Speciālās ekonomiskās zonas un SIA "DG Termināls" pārstāvji – bija optimistiski un centās kliedēt mākslinieka drūmās priekšnojautas.
 
Aivars Kleins solīja, ka 24.plenērs vēl būs, jo "nauda ir ienākusi", un apliecināja, ka ļoti vēlētos novadīt arī 25., taču, kā būs, rādīs laiks – dažādas zīmes un pazīmes liecinot, ka ir jābeidz.

"Negribas pāraugt, jāsāk piezemēties. 25. būs pēdējais..."

Kleins arī spriež, ka Liepāja zaudē savu glezniecisko vidi – kaut vai balto plastmasas logu dēļ, kas izķēmo vēsturisko apbūvi.

"Bet man ir labi padarīta darba sajūta," neliekuļojot atzina plenēra rīkotājs, piebilzdams, ka 23. "Liepājas marīna" izcēlusies gan ar to, ka bija "solīdākā un cienījamākā", gan ar dalībnieku skaitu, kas pārsniedza trīs desmitus.

Izstādē "Liepājas marīna ‘18" visi mākslinieki, kas piedalījās plenērā pārstāvēti ar kādu raksturīgāko un spilgtāko darbu. Turklāt, kā jau klājas kārtīgam "old school" pārstāvim, un tieši šim virzienam Aivars Kleins pieskaita arī sevi, visi izstādītie darbi aizvadītās ziemas laikā ieguvuši glītu ietvaru.

Plenērā "Liepājas marīna ‘18" piedalījās vairāk nekā 30 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas – gan jaunie, gan jau ar lielu plenēru pieredzi.

Plenēra laikā dažādās tehnikās tapa vairāki simti darbu, kuros dažādos laikapstākļos un dienas laikos mākslinieki attēlojuši jūru, ostu, pilsētvidi. Pirmo reizi plenēra dalībniekiem bija iespēja uzturēties un gleznot arī slēgtajā zvejas ostas teritorijā, ko tie labprāt izmantoja.

Izstāde apskatāma līdz 2.jūnijam.Attēli:

Sludinājums

Kaķis
21:25 | 12/05/19
ZIŅOT
(-6)
(7)
+

Vai ir vispār kāds raksts, kur Kleins varējis iztikt kaut bez viena teikuma ar savu īgņošanos? Tādu neatceros. Cilvēks, kuram vienmēr viss ir slikti.

Suns
23:14 | 12/05/19
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Kura tad ir nepamatota īgņošanās? Vai nožēla par plastmasas logiem un respekta trūkumu pret pilsētas vēstures mantojumu??

Patiesība
23:19 | 12/05/19
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Vienkārši apnicīgs tips, kuram vienmēr viss ir slikti, neviens nepalīdz, nevienam neko nevajag utt. Redzot uz ielas nākot pretī uzreiz gribas pāriet pāri ielai, lai nav jāklausās viņa žēlošanās.

xxx
13:48 | 13/05/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Anonīmi ir meli.Patiesība nebaidītos parakstīties!

Fota
04:53 | 13/05/19
ZIŅOT
(-9)
(4)
+

Bilde: Abi viena plānā galda urbēji-pajoliņi.

Kamikadze
07:14 | 13/05/19
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Labāk varēja šādus smērējumus vairs netaisīt. Cilvēks bez jebkāda progresa. Kādā līmenī mālēja pirms 20 gadiem, tādā amatierismā turpina arī tagad.

kamikadzem
13:55 | 13/05/19
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Izvelc galvu no naktspoda un sūdaino muti notīri pirms raksti!

Māksla
10:29 | 13/05/19
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

klasika ir klasika, tur nekas nav jāmaina

E.
08:19 | 13/05/19
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Glezniecība un marīnas laba lieta, bet Kleins ar savu mūžīgo žēlošanos tiešām neciešams.
Kā tur Rinim bija - kas darbu dara, par darbu nerunā...

Aspazija
13:51 | 13/05/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Lai nu kurš Rinis te žvadzētu par darba darīšanu!

Es
08:29 | 13/05/19
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Vienu procesu, gan var pārmest Kleinam - viņš ļauj diletantiem būt par māksliniekiem. Tas man nepatīk, kas dažkārt diletantus liek vienā maisā ar labiem un atzītiem māksliniekiem.

SS
13:53 | 13/05/19
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

To pašu var pārmest LDz izstāžu organizētājiem:(

Junon
07:11 | 14/05/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Starp nogludinātajiem un pielaizītajiem ir viens raupjš un īsts akmens, kurš nekaunas lietas saukt īstos vārdos. Tik trāpīga arī norāde par kultūras pārvaldes stilu..., kur sen piemirsts godāt kultūras norises ar savu klātbūtni.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki