Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar stāvovācijām aizvadīts Gidona Krēmera koncerts


atlikušas 250 zīmes


Ar stāvovācijām aizvadīts Gidona Krēmera koncerts (2) Slavenā vijolnieka Gidona Krēmera pirmais koncerts Liepājā

Pirmdienā, 28. janvārī, 2019 | BIRKAS: koncerts , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valters Pelns

"Lielajā dzintarā" ar vētrainām ovācijām svētdien izskanējis slavenā vijolnieka Gidona Krēmera, orķestra "Kremerata Baltica" un vācu cirka "Circus Roncalli" klauna Roberta Vikes koncerts.

Šī bija pirmā izcilā vijolnieka uzstāšanās Liepājas koncertzālē, kā arī vienīgais viņa jaunās programmas "Iesākumā bija... troksnis" atskaņojums Latvijā, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Atskaņojot Mečislava Veinberga, Astora Pjacollas un Artura Maskata mūziku, Krēmers kopā ar paša izloloto orķestri "Kremerata Baltica" un vācu cirka "Circus Roncalli" klaunu Robertu Viki janvārī apceļo Vāciju, Šveici, Latviju un Lietuvu. Koncerts Liepājā sevī apvienoja divas programmas, kuras Vācijā tika atskaņotas atsevišķos tematiskos koncertos – "Veltījums Pjacollam" un "Iesākumā bija... troksnis" jeb "Viss, ko jūs gribējāt uzzināt par mūziku, bet neuzdrošinājāties pajautāt".

Koncerts tika atklāts ar zināmā pašmāju komponista Artura Maskata opusu "Pusnakts Rīgā", ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai. Pirmo daļu turpināja tango karaļa, argentīniešu komponista Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Savukārt otrā koncerta daļa bija veltījums lieliskā 20. gadsimta poļu komponista Mečislava Veinberga simtajai jubilejai. Viņa mūziku papildināja klauna Roberta Vikes teatrālās etīdes un dažādi cirkam raksturīgi priekšnesumi.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda un Gētes institūta Rīgā atbalstu rīkoja Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars".Attēli:

Sludinājums

tas
15:31 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

tas bija suoer!!!

Līva
08:15 | 29/01/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

PALDIES par iespēju arī liepājniekiem satikt ĪSTU MĀKSLU !

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki