Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ar zīmējumu uz XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu


atlikušas 250 zīmes


Ar zīmējumu uz XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu

Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls ari šogad aicina bērnus un jauniešus radīt zīmējumus par ērģeļu vai mūzikas tēmu, informē sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Ar zīmējumiem iespējams nākt uz jebkuru no festivāla koncertiem, lai ne tikai vēlāk piedalītos bērnu zīmējumu izstādē, bet arī tiktu uz koncertu bez maksas!

Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls šogad notiek septiņpadsmito reizi. Jau vairākus gadus festivāla rīkotāji īpaši uzrunā jaunos klausītājus, rīkojot izglītojošus pasākumus – neformālas mācību stundas, kurās tiek stāstīts par ērģelēm, kā arī ekskursijas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu dzīlēs.

Festivāla ieskaņā bērnu bibliotēkas "Vecliepājas rūķis" darbinieki bija sagatavojuši grāmatu izlasi, kurās var uzzināt par ērģelēm. Vēlāk bibliotēkas telpās festivāla mākslinieciskā vadītāja Dace Bluķe sniedza vairākas nodarbības sākumskolas "Varavīksne" un Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas audzēkņiem, stāstot par ērģeļu uzbūvi, instrumentu daudzveidību un to plašajām izmantošanas iespējām dažādos mūzikas žanros. Festivāla atklāšanā izskanēja dzejkoncerts visai ģimenei "Lapa ar zelta maliņu", pēc kura jaunie klausītāji bija aicināti iepazīties ar Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģelēm, par kurām stāstīja ērģelniece un topošo mūziķu skolotāja Larisa Carjkova.

Atgādinām, ka visu mūzikas skolu audzēkņi, uzrādot pie ieejas skolēnu apliecību vai mūzikas skolas dienasgrāmatu, var apmeklēt festivāla koncertus bez maksas.

Plašāka informācija par festivālu un tā programmu interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, un facebook.com/ViaCulturaLV.

Šonedēļ Liepājas Ērģeļmūzikas festivālā:
Ceturtdien, 20.septembrī, pulksten 19 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē turpināsim XVII Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu ar koncertu "Kurzemes baroks un eņģeļu taures", kurā piedalīsies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis.

Piektdien, 21.septembrī, pulksten 19 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē koncerts "Musica poetica un divi kapelmeistari", kur uzstāsies ērģelnieks Aigars Reinis, soprāne Ieva Ezeriete, vijolnieki Lāsma Meldere-Šestakova un Vitālijs Šestakovs.

Festivālu noslēgs sestdien, 22.septembrī, pulksten 18 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar veltījumu Tālivaldim Deksnim. Ērģelniece Edīte Deksne (Alpe) kopā ar dziedātāju Ingu Šļubovsku (soprāns) programmu veidojušas domājot par vienu no izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem – Tālivaldi Deksni, no kura šogad pavasarī atvadījās Latvijas mūziķu un mūzikas mīļotāju saime.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki