Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Arnolda Pankoka darbi galerijas "Romas dārzs" ekspozīcijā


atlikušas 250 zīmes


Arnolda Pankoka darbi galerijas "Romas dārzs" ekspozīcijā

Autors: Astra Dzērve, galerijas "Romas dārzs" vadītāja
Piektdienā, 19. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Romas dārzs , Arnolds Pankoks , galerija Romas dārzs , izstāde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Stāstot par galerijas "Romas dārzs" ekspozīciju "Liepāja-Laiks-Mākslinieks", kurā izstādīti Liepājas mākslinieku darbi, jāpiemin arī mākslinieks Arnolds Pankoks un viņa darbi.

Ekspozīcijā skatāmi divi Arnolda Pankoka akvareļi, bet galerijas kolekcijā ir trīspadsmit Arnolda Pankoka darbi, kas dod ieskatu mākslinieka daudzveidīgajā daiļradē. Kolekcijā ir vairākas ainavas gan eļļas, gan akvareļu tehnikā, gan portreti, un akta zīmējums.

Gleznotājs Arnolds Pankoks dzimis 1914.gada 21.septembrī zemnieku ģimenē Nīcas pagastā. Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā studējis no 1937. līdz 1947.gadam (ar pārtraukumu no 1943. līdz 1945. gadam). Akadēmiju beidzis ar diplomdarbu "Daugavas krasta atjaunošana" vai "Darba rīts", diplomdarba vadītājs bijis Ģederts Eliass.

Pēc akadēmijas jaunais mākslinieks no 1947. līdz1950.gadam bijis skolotājs Liepājas Mākslas vidusskolā. Vēlāk strādājis arī kombināta "Māksla" portretu darbnīcā.

Daiļrades sākumposmā regulāri piedalījies izstādēs ar reālistiskām, pat ar noslieci uz naturālismu izvērstām daudzfigūru kompozīcijām, kurās dominēja vēstures un lauku dzīves tematika. Tomēr nozīmīgākais viņa daiļrades sniegums ir dziļi izjusti, emocionāli ainavu gleznojumi, kuros dominē plaša noskaņu gamma. Viņa darbos redzama tonāli smalka ainavu glezniecība – dažādos gadalaikos tēlojot gan jūru, gan dzimto novadu.

Mākslinieks strādājis gan akvareļu, gan eļļas tehnikā. Izstādēs piedalījies no 1949. gada. Regulāri rīkojis personālizstādes Latvijā, piedalījies republikas mākslinieku kopizstādēs. Mākslinieku Savienībā uzņemts 1950. gadā.

Mākslas darbu tirdzniecības interneta resursā artembassy.lv teikts, ka A. Pankoka darbi atrodas arī Tretjakova galerijā Maskavā. Lai arī mākslinieka daiļrades radošākais posms ir bijis pagājušā gadsimta otrā pusē, mūsdienu mākslas izsolēs viņa darbi ir pieprasīti. Mākslas pircēji novērtē plašo noskaņu gammu un tonāli smalko glezniecību, dziļi izjusto, emocionālo ainavu, kurā visbiežāk attēlota Latvijas daba un jūra.

Arnolds Pankoks miris 2008.gadā.*

*Informācija no enciklopēdijas "Māksla un arhitektūra biogrāfijās" II daļa un interneta resursiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki