Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklās lietišķās mākslas izstādi "Gadu raksti"


atlikušas 250 zīmes


Atklās lietišķās mākslas izstādi "Gadu raksti" (1)

Trešdienā, 26. septembrī, 2018 | BIRKAS: izstāde , galerija Romas dārzs , TMKC , Liepava
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Galerijā "Romas dārzs" no 27.septembra līdz 27.oktobrim būs skatāma Tautas mākslas un kultūras centra lietišķās mākslas studijas "Liepava" 65 gadu jubilejas izstāde "Gadu raksti".

Izstādes atklāšana notiks 27.septembrī pulksten 17, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Izstādi "Gadu raksti" veido vairāk kā 400 darbi, kas izvietoti hronoloģiskā secībā un ko darinājušas 38 meistares. Izstādē apskatāmas gan tradicionālo, gan laikmetīgo tekstīliju un sīklietu izstrādājumu kolekcijas. Studijas meistares pamatā nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, kas tradicionālajā izpratnē ir aušana un rokdarbi.

Meistaru uzmanības lokā vienmēr ir tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu un ansambļu pētniecība, kā arī austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšana un darināšana. Vienkārši materiāli - vilna, lins un kokvilna meistaru rokās pārveidojas līdz nepazīšanai, pārtopot par krāšņiem apģērbiem, aksesuāriem un interjera sadzīves tekstīlijām.

Izstādes darbi lielā mērā atspoguļo procesus, piedzīvojumus un pārdzīvojumus, ko izjūt katrs meistars, kurš atradis savu identitāti krāsu, rakstu un formu meklējumos balstītu tautas tradīciju izpētē. Studējot Kurzemes tradicionālās apģērba un interjera tekstīlijas, meistares vienmēr saistijušas dažādās tehnikas, materiāli un rotāšanas paņēmieni, kuru izmantošana apģērba, interjera tekstīliju un sīklietu darināšanā un detaļu rotāšanā ir īpaši raksturīga tieši Kurzemei.

"Mēs esam spītīgie un krāsās lepnie kurzemnieki. Tas viss skaidri parādās mūsu spilgtajos tautas tērpos, rotās, rokdarbos, segās  – visur, arī mūsu jaunradē, stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" radošā vadītāja Smaida Rubeze.

Izstādē piedalās meistartes Vineta Solovjova, Ilze Škuberte, S. Rubeze, Anna Rozenberga, Aina Dzirīte, Ingula Dzirīte, Edīte Dūčmane, Ilga Tīruma, Ināra Tauriņa, Aisma Demme, Antra Kukuka, Irita Timbra, Velga Žindule, Astra Dzērve, Ilona Volkova, Sarma Vilcāne, Ingrīda Kalna, Inta Ambrēna, Anda Šmiukše, Zigrīda Muceniece, Linda Tupese, Ārija Stalidzāne, Danuta šķila, Sanita šķila, Ilga Kadiķe, Sandra Brūna, Gita Kūla, Ināra Evelsone, Elza Hofmane, Larisa Tiļļa, Indra Mikne, Aija Cvibele, Valda Koršeņevska, Daina Galakrodzeniece, Gaida Gertnere, Inga Zlobina, Dace Prokofjeva.


Sludinājums

gudruna
07:15 | 28/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

tas jāredz!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki