Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklās "Mākslas kolēģu" piecu gadu jubilejas izstādi


atlikušas 250 zīmes


Atklās "Mākslas kolēģu" piecu gadu jubilejas izstādi

Trešdienā, 02. janvārī, 2019 | BIRKAS: Mākslas kolēģi , Latviešu biedrības nams , izstāde
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 4. janvārī pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un foajē tiks atklāta biedrības "Mākslas kolēģi" piecu gadu jubilejas izstāde "Mūsu dažādie ceļi".

Tajā būs eksponēti mākslinieku jaunākie glezniecības un grafikas darbi, informē biedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Eniņa.

Liepājas mākslinieku biedrība "Mākslas kolēģi" dibināta 2013.gada 8.novembrī 9 biedru sastāvā. Idejas autors un biedrības pirmais vadītājs bija Pēteris Taukulis. Biedrības mērķis bija apvienot Liepājā dzīvojošos un strādājošos māksliniekus, rosinot radošu sadarbību dzīvē un mākslā. Liepājas muzejā ik nedēļu notika sarunas par mākslu, kurās piedalījās mākslinieki un citi interesenti. Pētera ideja bija, ka mākslā, tāpat kā dzīvē, svarīgākais ir attiecības – "Attiecību māksla".

Šobrīd biedrībā ir 25 biedri un tās vadītāja ir Ilze Eniņa. Ilze nāk ar jaunām idejām un turpina iesāktās izstāžu tradīcijas. "Joprojām aktuāls ir biedrības dibinātāja Pētera Taukuļa izvirzītais moto: "Attiecību māksla", ka svarīgākais ir attiecības starp kolēģiem, kas šobrīd iztur dzīves uzliktus pārbaudījumus. Šī izstāde būs kā apliecinājums, ka Liepājas mākslinieki iztur un dzīvo. Lai dzīvo māksla Liepājā!", saka I.Eniņa.

No 2014. gada katru pavasari Liepājas muzejā tiek organizēta mākslinieku radošo darbu izstāde "Pavasara atmoda". Tiek aicināti piedalīties jaunie mākslinieki ar svaigām idejām un jaunām izteiksmes formām, kā arī mākslinieki aicina piedalīties savus draugus – māksliniekus no Rīgas un Lietuvas. Šogad  notikušajā  "Pavasara atmodā 5" piedalījās 35 autori.

Tradicionāli vasarā tiek organizēti plenēri  – plenērs Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrāles dārzā un ar noslēguma izstādi katedrāles galerijā "Tornis", kura šogad notika piekto reizi.

Ilzes Eniņas iedibināti projekti ir plenērs Rožu laukumā un Latvijas 100-gades plenērs "Ne-zūdošā Liepāja". Plenērs Rožu laukumā šogad noslēdzās ar gleznu un rožu ziedu izstādi "Mana roze Latvijas simtgadei" Liepājas Latviešu biedrības namā.

Šogad biedrības biedri iesaistījās arī vērienīgā, pašu radītajā projektā "Ne-zūdošā Liepāja" kurš ilga 5 mēnešus. Projekts ietvēra lekcijas, zīmēšanas un gleznošanas plenērus, sietspiedes darbnīcu, izstādi T/N "Kurzeme", noslēdzošo izstādi galerijā "Romas dārzs" un Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā. Atzinīgi šo projektu novērtēja un piedalījās arī citi Liepājas mākslinieki.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma no 4. līdz 31. janvārim. Ieeja izstādē ir bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki