Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atklāta spilgtāko 70. – 80. gadu plakātu izstāde "Plakātlaiks"


atlikušas 250 zīmes


Atklāta spilgtāko 70. – 80. gadu plakātu izstāde "Plakātlaiks" Plakātu izstādes atklāšana

Ceturtdienā, 15. novembrī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , izstāde , plakāts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Trešdien, 14.novembrī koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā tika atklāta mākslas zinātnieces Ramonas Umblijas kūrētā plakātu izstāde "Plakātlaiks. Kanons un individualitāte".

Spilgtākie 20. gadsimta 70. un 80. gadu meistaru darbi koncertzālē būs apskatāmi līdz 28. decembrim. Ieeja izstādē – bezmaksas, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

"70. – 80. gadu Latvija vēl ir "atkarīgā" Latvija, Brežņeva laiks, bet nevaram teikt, ka mākslā tolaik valdīja sociālais reālisms, kā bieži vien par šo laiku tiek runāts. Jā, politikekonomikā tas ir pelēks stagnācijas laiks, bet kultūrā 70. gadu sākumā jūtams uzplaukums. Izcilas mākslinieciskās personības sāk pakāpeniski drupināt visu, kas saistās ar sociālo reālismu. Un plakātmāksla ir viena no tām lielajām "drupinātājām"!  Pierādījums ir arī šī izstāde, kur plakāts ir mākslas darbs, ne ideoloģijas ierocis! Plakāts kļūst par karognesēju, kas ir daudzrunīgs pat zem ideoloģijas cenzūras," izstādes atklāšanas uzrunā stāsta tās kuratore, mākslas zinātniece Ramona Umblija.

Izstādes trīsdesmit divos plakātos redzami 20. gadsimta 70. un 80. gadu izcilāko meistaru darbi, kas atspoguļo Latvijas kultūras kanona vērtības. Pārstāvēts I.Blumbergs, J.Dimiters, L.Šēnbergs, J.Putrāms, A.Breže, G. Lūsis, G.Smelters, I.Mailītis, F.Kirke un V. Asaris. 

Plakāti uz izstādes laiku saņemti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Zinātnisko dokumentu centra krājuma.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki