Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atvērs "Helikona" jaunāko numuru kopā ar rakstu izlasi


atlikušas 250 zīmes


Atvērs "Helikona" jaunāko numuru kopā ar rakstu izlasi

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 03. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Jānis Imants Birzkops , Ērika Birzkopa , literatūra , Antons Kreics , Vecliepājas rūķis , Helikons , grāmata
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 4.aprīlī, pulksten 15 bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" žurnāla "Helikons" redakcija aicina uz žurnāla šā gada pirmā numura, kā arī grāmatas atvēršanu.

Reizē ar žurnālu tiks vērta vaļā grāmatā apkopota izlase ar "Helikona" pirmajos 35 numuros iekļautajām vērtīgākajām publikācijām, kuras apkopojis Antons Kreics.  Izdevuma nosaukums tā arī skan: ""Helikona" izlase Antona Kreica redzējumā".

Kā pastāstīja žurnāla redaktore Ērika Birzkopa, 84 lappuses biezais jaunākais "Helikona" numurs (Nr.1/39) ietver gan liepājnieku radītu prozu un dzeju, gan vēsturiskas apceres un pat vairākas dziesmas (Jāņa Dreimaņa kora dziesma "Lūgšana" un Andra Kristona kompozīcijas), jaunāko nesen iznākušo liepājnieku grāmatu apskatu, kā arī Pētera Jaunzema fotogrāfijas – pazīstamu liepājnieku portretus. Viņu vidū ir mākslinieki Aldis Kļaviņš, Raimonds Gabaliņš, Valdis Mackars un Visvaldis Ziediņš, aktieris Jānis Dreiblats, diriģents Miervaldis Ziemelis un Goda liepājnieks Arnolds Treide.

Žurnālā lasāms Ērika Kūļa stāsts "Haskija cena" no krājuma "Zemes telpa, jūras elpa", Raivo Bitenieka, Māra Reinberga, Normunda Dzintara, Ainas Pāvulītes, nesen mūžībā aizgājušā Edvīna Tauriņa pēdējie panti no vēl neizdotā krājuma "Čukstu ķekars" un daudzu citu Liepājas autoru dzeja.

Šajā "Helikona" numurā publicēts arī nobeigums Voldemāra Barisa publikācijai par ērģelnieku un ērģeļu būvnieku Jēkabu Jauģieti, Andra Kūlas īsais Latvijas senvēstures kurss, kā arī Kristīnes Jākabsones pētījums par diriģentu Jāni Dreimani.

Sadaļā "In memoriam" stāstīts par mūziķi, pedagogu, pētnieku un politiķi Jāni Imantu Birzkopu.

Fragmentus no publicētajiem darbiem lasīs aktieri Ilga Martinsone, Jānis Dreiblats un Gunārs Kugrēns, kā arī Ilga Auza, muzicēs akordeona virtuozs Kaspars Gulbis, bet literāro sarīkojumu vadīs Ērika Birzkopa.

Visi laipni aicināti!

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki