Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Austras istabu" atklāj ar dziesmām un atmiņu stāstiem


atlikušas 250 zīmes


"Austras istabu" atklāj ar dziesmām un atmiņu stāstiem (13) Austras istabas atklāšana

Autors: Sarmīte Pujēna
Svētdienā, 04. martā, 2018 | BIRKAS: Austras istaba , Austrasdienas , Romas dārzs , galerija Romas dārzs , Inese Muižniece , Zivju 3 , Austras biedrība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Sestdien, 3.martā, Romas dārzā, bijušajā mūzikas klubā "Pablo" skanēja dziesmas un atmiņu stāsti, atceroties dziesminieci Austru Pumpuri.

Dažādu paaudžu austrasbērni no Liepājas, Rīgas un citām pilsētām ieskandināja jauno "Austras istabu", ko sadarbībā ar mākslas galeriju "Romas dārzs" atklāja "Austras biedrība". Atmiņās dalījās ne tikai austrasbērni, arī Austras Pumpures kolēģi – aktieru pāris Ināra un Aivars Kalnarāji, arī pensionēto skolotāju biedrības vadītāja Maija Neimane, kas sevi pieteica kā vecāko no austrasbērniem, nodziedod Austras mācītu dziesmu.

Zīmīgi, ka par Austru Pumpuri šajā vakarā neviens nerunāja pagātnē.

Kā atzina "Austras biedrības" valdes locekle Inese Muižniece, "Austras istabas atklāšana izdevās tiešām skaisti, mīļi".

Svētdien Austrasdienas turpinājās "Namīnā" ar tautasdziesmu koncertu, bet pirms "Austras istabas" atklāšanas Romas dārzā austrasbērni sestdien koncertēja arī "Vaduguns" zālē.

Portāls jau rakstīja, ka marta sākumā, kā katru gadu, tā arī šogad Rīgā un Liepājā vairāku dienu garumā tiks svinētas Austrasdienas. Diemžēl jau otro gadu – bez pašas Austras Pumpures. Tikai šoreiz Austrasdienas ir jau krietnu soli tuvāk Austras biedrības iecerei gan likt lietā Austras atstāto mantojumu, gan turpināt kopt dziesminieku tradīciju.

Inese Muižniece portālam jau iepriekš stāstīja, ka "Austras istabā" Romas dārzā varētu notikt dzejas vakari, sadziedāšanās, muzicēšana.

3.martā, atverot "Austras istabas" durvis, biedrība aicināja nākt un iepazīties ar telpām, lai kopā tās veidotu tālāk. "Noliksim "Austras lādi", kur visas idejas un ieteikumus salikt."

"Austra visiem bija viena un katram sava," uzsvēra Inese, "tāpēc arī "Austras istabu" veidojot, katram būs sava vīzija, kam tajā ir jābūt. Jo Austra Pumpure nebija tikai dziesminiece, viņas dzīvē ir bijis arī teātris, folkloras kopa "Atštaukas", arī “Aspazijas", esperanto un citas nodarbes un cilvēki, kas piepildīja viņas dzīvi un veidoja personību".

"Manuprāt "Austras istabai" jāapvieno trīs dimensijas – vēsture, tagadne un nākotne," uzskata Inese. Tas nozīmē, ka istabā būs gan iespēja iepazīt Austras Pumpures radošo dzīvi un mantojumu, gan savā radošumā izpausties Austrasbērniem, gan citiem mūziķiem, dzejniekiem un māksliniekiem. Ar laiku tajā varētu notikt arī ģitāras spēles nodarbības un konsultācijas dziesmu rakstīšanā.

Austras biedrības aprūpē ir arī Austras Pumpures dzīvoklis Ugāles ielā, kas novēlēts biedrības vajadzībām.

"Ja "Austras istaba" ir iecerēta, kā atvērta, publiska telpa, tad Austras dzīvoklis vairāk būs pašu Austrasbērnu rīcībā – mēģinājumiem, nakšņošanai no citurienes atbraukušajiem. Ar laiku to varētu pārvērst mākslinieku rezidencē, kur vienā no istabām varētu atrasties mājas ierakstu studija," pastāstīja Inese Muižniece.
 Attēli:

Sludinājums

Gundega
03:05 | 05/03/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Tas ir vareni.

Humpalu karaļi
07:40 | 05/03/18
ZIŅOT
(-9)
(10)
+

Kāpēc viņi visi izskatās pēc šmuļiem? Vai tad dziesmu dziedātājiem obligāti jābūt nemazgātiem matiem un saģērbtiem kaut kādos maisos? Par kulturālu cilvēku liecina arī tas, kā viņš pret sevi izturas - var saģērbties arī pieklājīgi humpalās. Sievietes izstaipītos džemperos, netīrās biksēs. Fui. Tā nav kulturālu cilvēku attieksme.

domāju
12:47 | 05/03/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Varbūt nekoptais izskats un briesmīgās drēbes ir apģērbtas speciāli ,jo muzikanti prasa arī ziedojumus! Varbūt tas domāts, lai izraisītu žēlumu un patēlotu cik viņiem šausmīgi grūti, cik viņi šausmīgi nabadzīgi, ūdeni un ķemmi nevar atļauties pat, cik milzīgu upuri viņi nes?

komentārs
11:54 | 05/03/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Prūsi, tas tu?!

Netīreļiem
10:37 | 05/03/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Dažas matus varēja vismaz izķemmēt.

Nu jau nu jau
10:26 | 05/03/18
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Stipri pārspīlējat. Nevienu neredzu izstaipītās biksēs vai netīrā džemperī. Dažiem gan friziera pakalpojumi prasītos. Pasākuma formāts neprasa vakartērpu.

liepājnieks
10:01 | 05/03/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Kāpēc cilvēkiem jāģērbjas izejamās drēbēs, jo cilvēki ir atnākuši uz pagrabu.....

Saša
10:37 | 05/03/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Nedomāju, ka pagrabs ir īstā vieta Austras Pumpures piemiņas istabai. Viņa bija saulaina, sirsnīga un gaiša.

Roze K.
11:07 | 05/03/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Vēl viens līdzīgi domājošais. Kad tiku līdz istabai, pirmā doma tiešām bija - piemīlīgi, ar Austras dzīves atribūtiem, bet - kāpēc pagraba dziļumos? Kā cietuma kamerā, bez logiem? Kad Neimanes kundze teica, ka gatava krist uz ceļiem un bučot Kesenfelda kungam roku (vai kāju? kaut kā neieķērās atmiņā precīzi) par augstsirdīgi atvēlētajām telpām, ienāca prātā - jā, es arī varētu bučāt, ja tas būtu kādā no lepno namu augstākajiem stāviem, tuvāk saulei un debesīm, garās pupas galotnē, vai vismaz telpa ar lieliem, gaišiem logiem.
Bet - kas to lai zin? Pieļauju, ka Austrai varētu patikt arī pagrabiņš. Ko apgaismot. Ko romantizēt. Vai nu mans kanoniņš, no sala siltumā ticis, bija norasojis vai arī kamerā Austras gaisma iespraukusies, iznāca bildes ar saulainu mirdzumu apskautu jaunu ļaužu pāri pagraba tumsiņā.

:)
11:00 | 05/03/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

VIŅA BIJA TIK PAT SAULAINA UN GAIŠA KĀ PAGRABU SAIMNIEKS KESENFELDS

to Roze K
11:31 | 05/03/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Pilnigi manas domas, tikai vēl precīzāk.

Michelle Huxford
12:27 | 07/03/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE
CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess.

charlie
18:20 | 09/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

I`m Charlie Bean. I needed a loan to buy a house and I searched for a mortgage loan from all banks and I was denied and I loss hope of having my own house until I came across a post just as you reading my post now. I saw a post about a Financial Service Company who gives loan at 2% interest so I applied in STEAKLEY FINANCIAL SERVICES using their email steakleyfinancialservices@yahoo.com. And my loan was granted it was like a dream but was true and now am a owner of a house in Toronto and am paying the mortgage loan with no stress and I also requested if I can be granted a business loan and I was also granted. Now am living a happy life, I will advice you if you have an financial problems and you need money to settle it so you can pay with no stress just contact Steakley Financial Service at their email Steakleyfinancialservices@yahoo.com or number +1(512) 714-8010.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki