Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bērnus iepazīstinās ar pūcītes Ucipuci piedzīvojumiem


atlikušas 250 zīmes


Bērnus iepazīstinās ar pūcītes Ucipuci piedzīvojumiem

Autors: Gita Švarce, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja
Trešdienā, 12. septembrī, 2018 | BIRKAS: bibliotēka , Varavīksne , Vecliepājas rūķis , Dzejas dienas
Izdrukāt Ziņot

14. septembrī pulksten 11 bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" un pulksten 17 bibliotēkā "Varavīksne" Dzejas dienu viešņa Zane Zusta bērnus iepazīstinās ar pūcītes Ucipuci piedzīvojumiem.

Pasākuma laikā būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, klausīties Ucipuci dziesmiņu, ko radījis un iedziedājis "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs, kā arī notiks Ucipuci audio ludziņas prezentācija, ko ierunājušas Latvijas Radio leģendas Sandra Glāzupa un Gunārs Jākobsons.

Dzejas dienu viešņa Zane Zusta ir liepājniece, beigusi Liepājas Raiņa 6. vidusskolu, tālāk studijas turpinājusi Rīgas Stradiņu universitātē, kur ieguvusi žurnālistes izglītību. Kopš studiju laika dzīvo Rīgā, pašlaik strādā žurnālā "Ievas Veselība". Kā rakstniece debitējusi, izdodot grāmatu "Ucipuci meklē mājas" (2015), kas tikusi nominēta skaistāko grāmatu konkursā "Zelta Ābele". Ucipuci sērijas turpinājums ir grāmata – "Ucipuci domā ārpus kastes" (2017).

Zanes Zustas grāmatas par rotaļu pūcīti Ucipuci ir adresētas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Abas grāmatas vieno aizraujošs stāsts ar skaistām mākslinieces Evijas Timmas – Novikovas ilustrācijām un bērnu interaktīva izglītošana. Lieliski grāmatas raksturo pati autore: "Man patīk grāmatas ar pievienoto vērtību. Pēdējo trīs gadu laikā esmu atgriezusies pie intensīvas lasīšanas. Tās ir grāmatas, ko nelasu tikai vienu reizi, bet kuras ir patīkami un lietderīgi lasīt vēl un vēl. Ideja par teātri grāmatā radās nejauši – vienkārši redzēju, ka šie tēli ir tik koši, ka viņiem ir jādod iespēja dzīvot arī ārpus grāmatas lapām. Kuram bērnam gan nepatīk spēlēties, veidot izrādes un atrādīt tās vecākiem? Ucipuci grāmata tiek lietota arī pēc tās izlasīšanas – ar to var spēlēties gan bērns viens pats, gan kopā ar brāļiem un māsām, vecākiem, vecvecākiem, draugiem. Laiks, ko veltām bērniem, ir ļoti svarīgs. Kopīga rotaļāšanās bērnus nomierina, jo vecāku veltītais laiks mazo acīs ir liela vērtība."

Zane Zusta ir arī autore grāmatai "20 padomi laimīgākai bērnībai", tā tapusi par godu SOS bērnu ciematu 20 gadu pastāvēšanas gadadienai.

 
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki