Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Biedrības namā atklās Dzintara Adieņa personālizstādi


atlikušas 250 zīmes


Biedrības namā atklās Dzintara Adieņa personālizstādi

Pirmdienā, 04. martā, 2019 | BIRKAS: izstāde , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 7.martā, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā tiks atklāta mākslinieka Dzintara Adieņa personālizstāde "Otrā elpa", informē organizatori.

Izstādē kopumā būs apskatāmi ap 30 mākslas darbu – eļļas gleznas un zīmējumi.

Izstādi mākslinieks raksturo sekojoši: "Šī izstāde ir kā "otrā elpa" – jauns radošs uzplūdums, kurā būs apskatāmi pārsvarā pēdējos pāris gados tapušie darbi. Sižetiski darbos dominē ainava – Latvijā, Lietuvā un Venēcijā notvertie mirkļi – katram darbam meklēta sava noskaņa, savs glezniecības rokraksts, krāsu kolorīts".

Īpaša loma izstādē veltīta zīmējumiem, kas ir māksliniekam īpaši tuva tehnika. Tajos dominē cilvēks – portreti un figūras ar niansētu tonālo zīmējumu, uzsvērtu dziļumu un smalku līniju. Gleznās pamatā dominē jūras tematika – jūrmalas skati, mols, jūras nerimtīgā viļņošanās. Liela vieta ierādīta arī ostai un kuģiem.

Dzintars Adienis ir jūrmalnieks. Tāpat kā liela daļa Latvijas mākslinieku, mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. 2000. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas maģistra diplomu. Kopš 2003.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet radoši strādā un izstādēs piedalās jau kopš 1997. gada.

Piedalījies grupu izstādēs ne tikai Rīgā un Jūrmalā, bet arī, Igaunijā – Pērnavā (2004.), Lietuvā – Klaipēda (2006.), Somijā – Pietarsāri (2006.). Sākot ar 2006. gadu, kad tika likti pamati starptautiskajai marīnistu izstādei Jūrmalas pilsētas muzejā, mākslinieks katru gadu ir eksponējis savus darbus arī šajā projektā. 2018. gadā sarīkojis personālizstādes Jelgavas Ģ. Eliasa vēstures un māklas muzejā un Kandavā.

Dzintars Adienis aktīvi iesaistās Jūrmalas mākslas dzīvē. Vairākus gadus strādājis par vizuālās mākslas pedagogu Slokas pamatskolā, šobrīd ir Jūrmalas Mākslas skolas pedagogs.  2007. gadā bijis projekta vadītājs un maketētājs izdevumam, kas veltīts Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas 30 gadu jubilejai, bet 2013. gadā realizējis savu ideju – mākslas katalogu, kurā apvienoti lielākā daļa Jūrmalas mākslinieku. 2004. gadā konkursā "Jūrmalas gada balva mākslā" Dzintars Adienis saņēmis Jūrmalas pilsētas domes apbalvojumu nominācijā "Jūrmalas Gada mākslinieks", bet 2006. gadā apbalvojums nominācijā "Gada izstāde Latvijā".

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma no 7. marta līdz 30. martam. Ieeja izstādē ir bez maksas. 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki