Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bruno Leļļu teātrī mācīs un izklaidēs


atlikušas 250 zīmes


Bruno Leļļu teātrī mācīs un izklaidēs

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 23. februārī, 2018 | BIRKAS: Leļļu teātris , Dace Skadiņa , izrāde , Ingars Gudermanis , Denisa Braša , Agnese Kuplēna , Krists Mediņš , Uldis Strēlis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

24.februārī Liepājas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Daces Skadiņas veidotā izrāde "Bruno mācās skaitīt". Tā ar dzejas palīdzību ievedīs mazos skatītājus skaitļu pasaulē.

Sestdien, 24. februārī pulksten 12 un svētdien, 25. februārī, pulksten 12 notiks pirmizrāde "Bruno mācās skaitīt". Tas ir vizuāli gaumīgi noformēts četrgadīgā Bruno vakara stāsts. Bruno vecāki mazuli ar dzejas, kustību un stāstu palīdzību iepazīstina ar skaitļu pasauli un citām gudrībām, piemēram, pulksteņa pazīšanu. Lai mazajiem skatītājiem vieglāk atpazīt skaitļus, līdzās uz skatuves stāstītajam tie iegaismojas arī skatuves malā.
 
Pirmais dzejolis, kas ieskanas izrādē, ir Māras Zālītes darbs, kurš iesāk skaitļu rindu no vieninieka, vienlaikus skarot mazulim aktuālo jautājumu par māsu vai brāli: "Mamma saka – ak tu viens! Vai es vainīgs, ka es viens?" Tā caur dzejoļu skaitīšanu un rotaļām pamazām tiek "atklāti" arī citi skaitļi, turklāt dzejas rindas režisore piemeklējusi tādas, kas būs pazīstamas arī vecākiem un vecvecākiem.
 
"Ir daudz lietu, kas bērnam būtu jāiemācās. Te mēs parādām to drusku priecīgākā veidā," stāsta režisore Dace Skadiņa. Dzejoļi, kuri ir dzirdami izrādē, ar nolūku izvēlēti tādi, kurus bērni jau varētu zināt: "Tā ir viena no bērnu īpašībām – viņiem patīk, ka ir jau kaut kas zināms, ka viņš var skaitīt līdzi". Bērns to uztver kā rotaļu, un līdz ar to izrāde kļūst par mācīšanos caur izklaidi. Kā uzskata režisore, vecumā, kuram paredzēta izrāde (3 – 8 gadi), visai zināšanu apguvei vajadzētu notikt caur rotaļām.
 
Dace Skadiņa arī atklāj, ka nebija nemaz tik viegli atrast īstos dzejoļus izrādei: "Dzejoļu atlase notika caur milzīgi lielu lasīšanu, istabā, kas piekrauta pilna ar grāmatām. Un tad ar ļoti grūtu atteikšanos no kaut kā. Nevar jau ielikt visu, ko gribētos".
 
Izrādē piedalās aktieri Denisa Braša, Agnese Kuplēna, Krists Mediņš, Uldis Strēlis un Ingars Gudermanis. Kopā ar režisori pie izrādes tapšanas strādāja komponists Atvars Sirmais, leļļu meistare Natālija Davidoviča, butafori Lāsma Vaiče un Uldis Vaičis, savukārt leļļu un scenogrāfijas autors ir Didzis Paeglis, informēja Liepājas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Ceda.
 


Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki