Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs dzejas uzvedums "Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis"


atlikušas 250 zīmes


Būs dzejas uzvedums "Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis" (1)

Otrdienā, 06. novembrī, 2018 | BIRKAS: Olafs Gūtmanis , TMKC , dzeja , izrāde , Ināra Kalnarāja
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Tuvojoties Olafa Gūtmaņa dzimšanas dienai, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris 10. novembrī pulksten 17 aicina uz uzvedumu "Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis".

Liepājas Tautas teātris un režisore Ināra Kalnarāja skatītājiem sagatavojuši dzejas uzvedumu, atklājot Olafa Gūtmaņa mīlestību uz Kurzemi, īpaši Jūrmalciemu, dabu un ļaudīm. Uzvedumu bagātinās Imanta Kalniņa mūzika, fotogrāfijas no dzejnieka dēla Dāvja Gūtmaņa privātā arhīva un Velgas Gūtmanes pasteļu reprodukcijas, informē Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

"Olafs Gūtmanis skatās pasaulē poētiski un spītīgi iejūsmā kā tikko iemīlējies, kā zemnieks pirms pavasara aršanas. Viņš iet dabā basām kājām un ļaudīs - atklātu dvēseli. Un tulko pasauli poēzijas valodā. O.Gūtmanis aizvien ir dzimtās zemes kārs, gaismas izslāpis un "jūras dulls" (Edgars Lāms).

Režisore Ināra Kalnarāja jau piekto reizi pievērsusies O. Gūtmaņa dzejas interpretācijai uz skatuves. Iepriekš sagatavoti iestudējumi – "Rožu  laukums" (1999), "Ejam kuršos, ejam līvos" (2003), "Jedritvai kociņ!" (2005), "Es dzīvoju starp ezeru un jūru" (2009).

Dzejas izrāde "Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis" 10.novembrī pulksten 17 Liepājas Leļļu teātra zālē. Ieejas maksa 2 eiro. Biļetes var nopirkt SIA “Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.

Olafs Gūtmanis (1927–2012), rakstnieks un dzejnieks, atmiņu grāmatas "Dzīves grāmata" (1992) par bērnu dienām līdz pat izsūtījumam, trimdai Sibīrijā autors. Gūtmanis sarakstījis vairākas dzejoļu un prozas grāmatas, Gūtmaņa darbi apkopoti piecos sējumos viņa "Rakstos". Pēdējais sējums klajā nāca 2012.gadā, pirmais 2006.gadā – dzejas grāmata 500 lappušu apjomā. Gūtmanis latviski tulkojis cittautu literātu darbus – gan dzeju, gan lugas, kas uzvestas Liepājas teātrī. Rakstījis publicistiku un piedalījies atmiņu grāmatas izveidošanā par Tautas fronti Liepājā.


Sludinājums

s
23:29 | 06/11/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Nesaprotu, kāpēc kedim kaut ko tādu vajag. Vai nav kārtējā afēra???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki