Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs fotogrāfu grupas "Liepājas pozitīvs" kopizstāde


atlikušas 250 zīmes


Būs fotogrāfu grupas "Liepājas pozitīvs" kopizstāde

Autors: irliepaja.lv
Piektdienā, 06. aprīlī, 2018 | BIRKAS: foto , Jānis Vecbrālis , izstāde , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot
Vecbrāļa audzēkņu kopizstādes "Četri elementi" atklāšanā šā gada janvārī muzeja ekspozīcijā Ukstiņa ielā 7/9.
Vecbrāļa audzēkņu kopizstādes "Četri elementi" atklāšanā šā gada janvārī muzeja ekspozīcijā Ukstiņa ielā 7/9.
FOTO: Modris Helds

No 2. līdz 31. maijam Latviešu biedrības nama izstāžu zālē gaidāma foto izstāde "Kaleidoskops", ko veido Jāņa Vecbrāļa foto kursu beidzēji.

Sešu gadu laikā Vecbrāļa foto kursus "Fotogrāfijas pamati" noklausījušies vairāk kā 150 interesentu. No kursu klausītājiem izveidojusies aktīvistu grupa, kura turpina tikties un dalīties pieredzē, kā arī aktīvi piedalās dažādās foto aktivitātēs Liepājā, Latvijā un ārzemēs.

Grupas dalībniekiem bijušas vairākas personālās un kopējās izstādes. Piemēram, janvārī muzeja ekspozīcijā Ukstiņa ielā 7/9 bija skatāma izstāde "Četri elementi", ko veidoja kursu absolventu Ilgas Lasmanes, Ilonas Gabaliņas-Kilas, Normunda Kaprano un Rolanda Drāznieka fotodarbi.

"Mēs visi kopā turpinām mācīties viens no otra un arī no pieaicinātajiem labi pazīstamajiem fotomeistariem. Daudzi grupas "Liepājas pozitīvs" dalībnieki ir aktīvi Liepājas fotokluba "Fotast" biedri. Šādi, uz pozitīva viļņa darbojoties, grupas dalībnieki nonāca pie lēmuma veidot savu pirmo kopizstādi," stāsta kursu vadītājs.

Jānis Vecbrālis: "Izstādē piedalīsies 22 kursu beidzēji, daļa no aktīvajiem grupas biedriem, kurus izdevās iedrošināt, jo viņiem jau tas tomēr ir liels notikums – pārkāpt nedrošības slieksni un uzstāties publiski. Ne visi pēc kursu noklausīšanās aktīvi fotografē. Vieni piedalījās kursos, lai saprastu kas ir kas, un pēc tam savam mājas albumam fotografētu. Citi ir sapratuši, ka tas nav viņu.

"Liepājas pozitīva" grupā dalībnieku skaits svārstās no 25 līdz 40. Ar laiku izkristalizējās, kam tas ir saistoši, un tie pieslēdzas aktīvāk. Citi ņem dalību ar minimālām aktivitātēm, vairāk piedalās lekcijās, meistarklasēs, bet daļa aktīvi darbojas, bildē, mācās... "

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki