Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs spēlfilmas "Tēvs Nakts" Kurzemes pirmizrāde


atlikušas 250 zīmes


Būs spēlfilmas "Tēvs Nakts" Kurzemes pirmizrāde

Autors: Santa Margeviča, SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja
Piektdienā, 12. oktobrī, 2018 | BIRKAS: kino , Lielais Dzintars , pirmizrāde
Izdrukāt Ziņot
Kadrs no filmas.
Kadrs no filmas.
FOTO: Publicitātes

31. oktobrī pulksten 18.30 koncertzālē "Lielais dzintars" savu pirmizrādi Kurzemes reģionā piedzīvos režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Tēvs Nakts".

Pirms filmas skatītāji aicināti uz tikšanos ar tās režisoru un aktieriem.

"Tēvs Nakts" ir viena no 16 filmām, kas tapusi programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", un tā stāsta par latvieti Žani Lipki un viņa ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā no nāves izglāba vairāk nekā 50 cilvēku.

Filma kļuvusi par nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti 12 kategorijās, tostarp arī nominācijās "Labākā pilnmetrāžas filma", "Labākais režisors", "Labākais aktieris".

Filma pieteikta kā patiess stāsts par rīdzinieku Žani Lipki, kurš kara laikā slēpa desmitiem cilvēku. To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.

Galveno – Žaņa Lipkes – lomu atveido Artūrs Skrastiņš, kurš nominēts balvai "Lielais Kristaps" kā labākais aktieris. Žaņa sievu Johannu atveido Ilze Blauberga, kas nominēta Lielajam Kristapam kā labākā aktrise otrā plāna lomā. Filmas režisors Dāvis Sīmanis nominēts kategorijā "Labākais spēlfilmas režisors", kopā ar Matīsu Gricmani kategorijā "Labākais scenārists" un kopā ar Andri Grantu – "Labākais montāžas režisors".

Pirmie skatītāji ar filmu iepazīsies jau 18. oktobrī, kad tā atklās Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF). Savukārt filmas nacionālā pirmizrāde notiks 25. oktobrī "Kino Citadele", un sākot no šī datuma filma tiks demonstrēta uz lielajiem ekrāniem visā Latvijā. Plašāka informācija par filmu un tās seansiem meklējama "Tēvs Nakts" mājaslapā.

Filma veidota studijā "Mistrus Media", kas producējusi arī Viestura Kairiša filmu "Melānijas hronika", ko Latvijā noskatījās vairāk nekā 80 000 skatītāju. Filmas radošajā komandā ietilpst režisors Dāvis Sīmanis, kurš scenāriju veidojis kopā ar Matīsu Gricmani, producenti Gints Grūbe, Antra Gaile un Inese Boka-Grūbe, māksliniece Kristīne Jurjāne, operators Andrejs Rudzāts, montāžas režisors Andris Grants un grima māksliniece Sarmīte Balode. Galvenās lomas filmā atveido Artūrs Skrastiņš (Žanis Lipke), Ilze Blauberga (Johanna Lipke), Matīss Kipļuks (Lipkes dēls Zigis), Mihails Karasikovs, Milena Gulbe, Toms Treinis un Štefens Šoimans (Steffen Scheumann).

Biļetes uz spēlfilmas seansu Liepājas "Lielajā dzintarā" par 3 eiro 50 centiem var iegādāties koncertzāles informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un mājaslapā bilesuparadize.lv.

Filma tapusi programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei", tās tapšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, Rīgas dome un ES programma "Radošā Eiropa MEDIA". Galvenie informatīvie atbalstītāji ir portāls "Delfi", laikraksts "Latvijas Avīze", žurnāls "Ievas Stāsti" un Latvijas Nacionālā televīzija. Filmas atbalstītāju vidū ir arī Konrāda Adenauera fonds, Tukuma novada dome, Mūsa Motors Rīga, Žaņa Lipkes memoriāls, Dailes teātris un komunikācijas vadības aģentūra "Deep White".

Par režisoru Dāvi Sīmani
Dzimis izcilā latviešu kinooperatora Dāvja Sīmaņa ģimenē, no 17 gadu vecuma strādājis filmu uzņemšanas laukumos kā operatora asistents, vēlāk bijis pieprasīts un atzīts montāžas režisors, rakstījis analītiskus un filozofiskus apcerējumus par kino žurnālos "Rīgas Laiks", "Studija". Bakalaura (2003) un maģistra (2005) grādu ieguvis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, mākslas zinātņu doktora grāds (2014) iegūts Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA). Sīmanis lasa lekcijas LKA un Ālto universitātē Helsinkos, piedalās kinolektorijos, strādājis vairāku festivālu žūrijās.

2006. gadā debitējis kinorežijā, par dokumentālo īsfilmu "Versija. LNO" saņemot Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu "Labākā debija". Līdz šim uzņēmis piecas dokumentālās filmas un dokumentālā materiālā balstītu inscenējumu "Escaping Riga" (2014), visas filmas atzinīgi novērtētas Latvijā un pasaules festivālos. Pilnmetrāžas spēlfilmas režijā debitējis ar filmu "Pelnu sanatorija", kas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada janvārī.

Par studiju "Mistrus Media"
Studijā uzņemtas vairāk nekā 10 dokumentālās filmas un trīs spēlfilmas, studija strādā ar servisa projektiem un kopražojumiem Latvijā un pasaulē. Vairākas no "Mistrus Media" dokumentālajām filmām izpelnījušās starptautisku rezonansi un balvas atzītos festivālos, demonstrētas vairākās Eiropas televīzijās.

2016. gadā pirmizrādi piedzīvoja un 2017. gadā Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" ieguva studijas "Mistrus Media" pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Melānijas hronika" (režisors Viesturs Kairišs), 2018. gada sākumā skatītāju atzinību izpelnījās studijā veidotā Ivara Selecka dokumentālā filma "Turpinājums". Novembrī pie skatītājiem nonāks arī Ginta Grūbes dokumentālā filma "Lustrum" par VDK atstātā mantojuma problēmām Latvijā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki