Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Čakstes laukuma koncertus noslēgs grupa "Dagamba"


atlikušas 250 zīmes


Čakstes laukuma koncertus noslēgs grupa "Dagamba"

Autors: Dita Dzene, Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja
Otrdienā, 14. augustā, 2018 | BIRKAS: koncerts , Čakstes laukums , Dagamba
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Ar krāšņu grupas "Dagamba" koncertu piektdien, 17. augustā, pulksten 20 noslēgsies pēdējā šīs vasaras Jāņa Čakstes laukuma kultūras programma.

Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi gan no vecās gan jaunās programmas, kurā vēl tikai top latviešu skaņdarbi. "Monumentāli efektīgi" – tā grupas "Dagamba" jaunāko koncertprogrammu "#LudwigVanRammstein" vērtē koncertu apmeklētāji. "#LudwigVanRammstein" iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas "Rammstein" daiļradē.

"Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus", atzīst grupas līderis Valters Pūce. Savukārt grupas pianists Dainis Tenis uzsver, ka: "Mums ir interesanti strādāt pie jaunās koncertprogrammas, atklājot, cik skaista un melodiska patiesībā ir "Rammstein" mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus. Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu".

"Dagamba" jaunā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet Rammstein melodijas iegūs akadēmisku skanējumu. "Interesanti ir mainīt lomas, kad Bēthovens sāk skanēt kā klasisks roka gabals, bet Rammstein pārtop akadēmiskā simfonijā. Mēs, savienojot dažādus mūzikas žanrus un laikmetus, nojaucam starp tiem robežas", turpina Pūce.

Lūdzam ņemt vērā, ka sliktu laikapstākļu dēļ koncerts var tikt pārcelts.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Kultūras pārvaldes un pilsētas pašvaldības sociālo tīklu Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com un Instagram.com kontos.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki