Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ceturtdien "Austras istaba" aicina uz Sintijas Gravas koncertu


atlikušas 250 zīmes


Ceturtdien "Austras istaba" aicina uz Sintijas Gravas koncertu

Pirmdienā, 08. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Sintija Grava , Austras biedrība , koncerts , Romas dārzs
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 11.aprīlī, pulksten 18 radošajā telpā "Austras istaba" (mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Zivju ielā 3) notiks dziesminieces Sintijas Gravas koncerts.

Ieeja par ziedojumiem "Austras istabai", Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Sintija Grava, būdama Austrasbērns jeb Austras Pumpures skolniece, radošajā telpā "Austras istaba" izpildīs gan savas pašsacerētās, gan arī komponista Imanta Kalniņa radītās dziesmas. Sintijas ikdienu, darbu un likumsakarīgi arī dziesmas caurauž Dieva mīlestība, tīrs gaišums, siltums un pateicība. Viņas vārds tādēļ īpaši tuvs un mīļš ir kristiešiem. Lai arī dziesmas netiek rakstītas ar Dieva slavināšanas nolūku, tās neapšaubāmi rodas pateicībā Dievam un vēsta par Viņa beznosacījuma mīlestību, kas ir kā mērķis, uz ko tiekties. Katrs dziesminieks raksta par to, kas pašam ir vistuvākais, un tas dabiski izpaužas dziesmu vārdos un melodijās, krāšņi aprakstot arī dziesminieka personību.

Dziesminiecei ir trīs mūzikas ierakstu albumi: "Rīta Bērns" (1998), "Mīlestība ir Tevī" (2000) un "Tu esi mīlestībai radīts" (2014, izlase). Sintija sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā Artis Gāga, Jānis Kurševs, Ieva Akuratere, Niks Matvejevs un citi.

Ikdienā Sintija strādā Rīgā bērnu un jauniešu centrā "Kurzeme" Imantā, kur viņa vada ansambli "Vējš", mācot bērniem un jauniešiem ģitārspēli un dziedāšanu. Tādējādi Sintija arī turpina Austras Pumpures iedibināto tradīciju, strādājot ar jauniešiem un mācot mūziku caur ģitārspēli.

Aicinām iepazīt Sintijas personību klātienē koncertā "Austras istabā" Liepājā, gan arī iesakām daudzpusīgo un plašo rakstu par dziesminieci portālā laikmetazimes.lv.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumi "Austras istabā" tiek fotografēti un filmēti. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).

Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki