Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ciklā "Iededz gaismu" pirmo reizi kvartets "Abaronin Ensemble"


atlikušas 250 zīmes


Ciklā "Iededz gaismu" pirmo reizi kvartets "Abaronin Ensemble"

Ceturtdienā, 13. decembrī, 2018 | BIRKAS: Iededz gaismu , Promenade Hotel , koncerts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Sestdien, 22.decembrī, pulksten 18 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē pirmo reizi uzstāsies kvartets "Abaronin Ensemble" ar renesanses vokālās mūzikas programmu "Lūgšana Dievmātei".

Koncertā "Lūgšana Dievmātei" izskanēs angļu, flāmu, franču un itāļu renesanses laika mūzika. Koncerta kodols būs vēlīnās renesanses slavenākā frankoflāmu komponista Orlando di Lasso (de Lassus) "Sibillas pareģojumi". Skanēs arī anonīmu renesanses laikmeta autoru darbi, kuri rakstīti gotiskai arfai un solo balsij. Koncerta programmu caurvīs tradicionālie Ziemassvētku korāļi un arfas un blokflautas improvizācijas, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Senās mūzikas vokālais kvartets "Abaronin Ensemble" (Mikus Abaroniņš – tenors, Beāte Zviedre – soprāns, Ilze Grēvele – mecosoprāns un Aivis Greters – bass) ir radies ar mērķi apzināt agrīnās renesanses un baroka perioda muzikālos šedevrus, parādot šī laikmeta spilgtākās personības, kuras devušas nozīmīgu ieguldījumu mūzikas attīstībā. Ansamblī apvienojušies senās mūzikas vokālisti, kuri iepriekš guvuši pieredzi Latvijas klausītājiem pazīstamajā baroka mūzikas korī "Collegium Choro Musici Riga". Ansamblim šajā koncertā pievienosies lietuviešu gotiskās arfas un blokflautas meistare Ieva Baublīte (Baublyte), vokālās partitūras skaņu paleti papildinot ar reti dzirdēto gotiskās arfas tembru un blokflautas skaņām.

"Abaronin Ensemble" mākslinieciskais vadītājs Mikus Abaroniņš ir pazīstams ne tikai kā senās mūzikas izpildītājs diriģenta Mara Kupča vadītajā korī "Collegium Choro Musici Riga", bet arī kā džeza vokālās grupas "Framest" pārtāvis. Ka stāsta pats Abaroniņš: "Manā ikdienā abi svaru kausi ar akadēmisko un neakadēmisko mūziku allaž sadzīvojuši ļoti labi, katrreiz viens par otru cīnoties, kurš tad šoreiz būs galvenais. Jūtu, ka džezs daudz aizguvis no senās mūzikas. Lai gan izpildījuma maniere un vokālā kultūra abos žanros ir ļoti dažāda, katrā projektā mēģinu tās diferencēt."

Koncertcikls "Iededz gaismu" gada tumšajos mēnešos aicina liepājniekus un pilsētas viesus iedegt gaismu kamermūzikas un džeza koncertos viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē. 2019. gadā koncertcikls turpināsies ar "Trio Angelicus" (Elīna Šimkus – soprāns, Ieva Šablovska – arfa, Sondra Lejmalniece – flauta) koncertu "Latvijas dvēseles dziesmas", kurā izskanēs skaistākie latviešu kamermūzikas skaņdarbi.

Biļetes uz koncertciklu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertcikls rīkots sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi. Informatīvi atbalsta portāls dieviete.lv. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, un facebook.com/ViaCulturaLV.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki