Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Cikls "Iededz gaismu" sāksies ar saksofonu kvartetu


atlikušas 250 zīmes


Cikls "Iededz gaismu" sāksies ar saksofonu kvartetu

Piektdienā, 28. septembrī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Iededz gaismu , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Ceturtdien, 4.oktobrī, pulksten 19 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē saksofonu kvarteta "Quatour Machaut" koncerts ieskandinās koncertciklu "Iededz gaismu".

Koncertcikls "Iededz gaismu" ik gadu rudens un ziemas tumšajos mēnešos iepriecina liepājniekus un pilsētas viesus ar džeza un kamermūzikas koncertiem, kas šoreiz sāksies novembrī, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Franču saksofonu kvartets "Quatour Machaut", kas jau 4.oktobrī ieskandinās koncertciklu, mūzikā atradis savu unikālo pieeju agrīnās polifoniskās mūzikas un improvizācijas kombinācijā. Kvarteta mājvieta ir Orleāna, Francijā. Viņi ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienības "Tricollectif" dalībnieki. Liepājā kvartets viesosies Baltijas tūres ietvaros. Vēl kvartetu būs iespējams dzirdēt Madonā un Lūznavas muižā.

Saksofonu kvarteta "Quatuor Machaut" tika izveidots 2011.gadā. Tā nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (1300–1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo (Biardeau) sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu "Mūsu Dievmātes mise" (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, Kentēns ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē (Couratier), Fransisu Lekuentu (Lecointe) un Gabrielu Lemēru (Lemaire), lai piedāvātu savu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.

Biļetes uz nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertu rīko nodibinājums "Via Cultura" sadarbībā ar Francijas Kultūras institūtu Latvijā un Liepājas Kultūras pārvaldi.

Koncertcikls "Iededz gaismu" rudens-ziemas sezonā ieskandinās viesnīcas "Promenade Hotel" mājīgo Hika zāli sākot ar novembri. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, un facebook.com/ViaCulturaLV.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki