Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ciklu "Iededz gaismu" noslēgs "Latvian Sound Quartet" koncerts


atlikušas 250 zīmes


Ciklu "Iededz gaismu" noslēgs "Latvian Sound Quartet" koncerts

Pirmdienā, 14. janvārī, 2019 | BIRKAS: Promenade Hotel , Iededz gaismu , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 19. janvārī, pulksten 18 "Promenade Hotel" Hika zālē uzstāsies "Latvian Sound Quartet" ar koncertu "Amerikas vilinājums", kas noslēgs koncertciklu "Iededz gaismu".

"Latvian Sound Quartet" (Līva Plociņa–Janova – vijole, Jana Zeļenska – oboja, Māra Botmane – čells, Roksana Tarvide – klavieres) apvienojušās četras jaunas, talantīgas un enerģiskas mūziķes, koncertcikla sabiedrisko attiecību  koordinatore informē Anna Paula Pujēna.

Atzīmējot ansambļa dibināšanas piecgadi 2018. gadā, tā dalībnieces ir izveidojušas koncertprogrammu, kurā viņas atskatās uz savas sadarbības pirmsākumiem, kas saistās ar muzikālu satikšanos čehu komponista Bohuslava Martinū (1890–1959) Kvartetā obojai, vijolei, čellam un klavierēm. Neoklasicisma stilistikā komponētais opuss tapis Ņujorkā, un ar Ameriku saistīti arī citi šajā programmā iekļautie skaņdarbi.

Programmā dzirdēsim Leonarda Bernsteina (1918–1990) jaunības gados tapušo Klavieru trio un uzlecošās amerikāņu zvaigznes Kevina Bīvera (1971) spilgtās "Nāves dejas", kā arī Liduinu Pitombeiras (1962) ar Brazīliju saistīto opusu "Seresta" nr. 13. Vēl programmā – Artura Maskata (1957) opuss "Pusnakts Rīgā", kas daļēji saistīts ar amerikāņu režisora Vudija Alena filmu "Pusnakts Parīzē", bet galvenokārt veltīts Žana un Johannas Lipkes mīlestībai.

Kā stāsta pats Maskats,– "ja jūs gribat pa īstam, līdz smeldzei un arī skurbinošam priekam izjust kādu pilsētu, jums ir pa to jāpastaigā naktī, jāieklausās šīs pilsētas balsīs, čukstos, klusumā. Un tad var notikt tāpat kā Vudija Allena slavenajā filmā par Parīzi – noteiktā vietā, noteiktā laikā (vislabāk pusnaktī) apstājas kāda automašīna, jūs aicina ceļā, iekāpiet un neatskatīdamies ļaujieties izjūtām!"

Latvian Sound Quartet pagājušā gada nogalē svinēja jau piekto savas pastāvēšanas jubileju. 2013. gadā ansamblis ar panākumiem debitēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rīkotajā konkursā "Labākais kameransamblis".

Neilgi pēc tā kvartets ieguva galveno balvu Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA rīkotajā kamermūzikas konkursā, iegūstot iespēju muzicēt Brēmenes Melngalvju namā. Arī 2014. gads kvartetam bija ļoti ražīgs, tostarp uzstājoties Latvijas Radio "Klasika" tiešraides koncertā un Lielajā Ģildē, kā arī alternatīvajā kamermūzikas festivālā "Sansusī", un saņemot Grand Prix konkursā Rising Stars. 2016. gada Latvian Sound Quartet vairākos koncertos iepriecināja Igaunijas klausītājus, bet februārī muzicēja festivālā "Vīnes klasika" Spīķeru koncertzālē. Kvartets sadarbojies ar vairākiem latviešu komponistiem, tostarp Lindu Leimani, Annu Veismani, Platonu Buravicki un citiem. Šobrīd Latvian Sound Quartet meklē jaunus muzikālos izaicinājumus, un tā mūziķes ir apņēmības pilnas kopīgi attīstīties un sasniegt jaunas muzikālās virsotnes.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertcikls "Iededz gaismu" ik gadu rudens un ziemas tumšajos mēnešos aicina liepājniekus un pilsētas viesus iedegt gaismu kamermūzikas un džeza koncertos viesnīcas "Promenade Hotel" mājīgajā Hika zālē. Šogad tajā muzicēja gan vairāki pašmāju kamermūzikas ansambļi, gan viesi no Francijas un Krievijas. Koncertcikls rīkots sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi, informatīvi atbalsta portāls dieviete.lv. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV un facebook.com/ViaCulturaLV.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki