Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Decembrī skanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti


atlikušas 250 zīmes


Decembrī skanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti

Trešdienā, 07. novembrī, 2018 | BIRKAS: koncerts , Lielais Dzintars , Uldis Marhilēvičs , Ziemassvētki
Izdrukāt Ziņot

Sākot ar 21.decembri, Latvijas koncertzālēs un baznīcās izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti. Liepājā koncerti paredzēti 26.decembrī "Lielajā dzintarā".

Koncertu atskaņošanā piedalīsies pats komponists, dziedātāja Antra Stafecka, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un pavadošā grupa.

"Koncertos skanēs gan mana instrumentālā mūzika, gan Guntara Rača un mans jaunais dziesmu cikls "Labākie draugi”, gan populārākās dziesmas, piemēram, "Iedomājies”, "Tava sirds ir tavas mājas”, "Liesmiņa”, "Mēs varam līdzās būt”, u.c.,” gaidāmos koncertus ieskicē komponists Uldis Marhilevičs.

Jaunā dziesmu cikla vārdu autors Guntars Račs atklāj, ka ideja par jaunu dziesmu ciklu zēnu korim ar solistiem kopā ar Uldi viņam briedusi jau sen. "Līdz šim ļoti veiksmīgi tādi trīs cikli jau ir īstenoti: "Gaismas atgriešanās” ar Mārtiņu Freimani, Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi, pēc tam – cikls "Iedomājies” ar Aiju Andrejevu un Miku Dukuru, un pavisam nesen arī cikls "Šķērsojot tiltus jeb "Crossing the briddges” ar Daumantu Kalniņu un Aminatu. Nu ir kārta jaunajam ciklam, kurš stāsta kādu vienkāršu stāstu. Par meiteni un zēnu, kuri satiekas, kad abi ir vēl bērni, kad dzimst patiesa draudzība, kurai vēl nevaram dot vārdu "mīlestība”. Tā ir draudzība, kura saglabājas arī tad, kad abi ir izklīduši plašajā pasaulē. Taču viņi atgriežas mājās, atkal satiek viens otru, un draudzība pamazām pārtop mīlestībā. Viņi to nenosauc vārdā, taču tas ir sajūtams viņu savstarpējās attiecībās...”

Kā piebilst G. Račs, ierindas klausītājam tas ir stāsts par meitenes un zēna draudzību, bet tam, kurš vēlēsies iedziļināties, iespējams, atvērsies jaunas perspektīvas, daudz plašākas par tikai draudzību vien. "Un kā jau visās draudzībās, ne viss vienmēr ir gludi, ir arī saspringti mirkļi. Kādi? Nāc un klausies, nāc un skaties! Solistu pāris – Antra un Gints – šoreiz ir ļoti cerīgs gan vokāli, gan aktieriski. Nešaubos, ka viņi maniem vārdiem piedos vēl arī citas papildus dimensijas, kuras es vēl nenojaušu. Ar nepacietību gaidu koncertus!”

Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti notiks:
21.decembrī pulksten 19 Latgales vēstniecībā "Gors”
22.decembrī pulksten 15 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā
23.decembrī pulksten 19 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
25.decembrī pulksten 14 Ķekavas kultūras namā
25.decembrī pulksten 19 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
26.decembrī pulksten 14 un 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"
27.decembrī pulksten 19 Jelgavas Kultūras namā
28.decembrī pulksten 19 Kultūras centrā "Siguldas Devons" Siguldā
30.decembrī pulksten 18 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes” tīklā un koncertu norises vietās.
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki