Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Februārī turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu"


atlikušas 250 zīmes


Februārī turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu"

Autors: Dace Bluķe, koncertcikla rīkotāja
Pirmdienā, 16. janvārī, 2017 | BIRKAS: Iededz gaismu , koncerts , Lielais Dzintars , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot
Stīvs Reihs
Stīvs Reihs

Sestdien, 11. februārī, pulksten 18 "Promenade Hotel" Hika zālē Liepājā turpināsies koncertcikls "Iededz gaismu". Tā ietvaros līdz 10. martam būs klausāmi četri kamermūzikas koncerti.

Pirmais no tiem veltīts amerikāņu dzīvai leģendai – Stīvam Reiham, kuram pērn 80. jubilejā visā pasaulē tika pievērsta īpaša uzmanība. Ja vēlaties izbaudīt modernu un ritmiski pulsējošu tonālo mūziku, kurā nav ne miņas no skumjām un nostalģijas, tad Ņujorkas metropoles gaisotnē ieturētais muzikālo svinību vakars domāts tieši jums.

Reihs ir būtiski ietekmējis ne vien 20. gadsimta mūzikas vēstures attīstības gaitu, bet arī savu sekotāju muzikālās domas virzību, akcentu no kontrastējošu tēlu duālisma pārvietojot pašas mūzikas virzienā. to visu vienā koncertā lieliski prot parādīt klarnetists Egīls Šēfers, pianists Juris Žvikovs, un “Lielai mūzikas balvai 2016" nominētais sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico"

Sestdien, 25. februārī, pulksten 18 koncertzāles “Lielais Dzintars" kamerzālē uzstāsies trīs Latvijas Nacionālās operas mūziķu izveidots trio. Pianists Mārtiņš Zilberts, un divi Liepājas Mūzikas skolas absolventi vijolnieks Jurijs Savkins un čellists Ivars Bezprozvanovs izveidojuši programmu “Opera un balets kamermūzikā", kuras pamatā ir operas, baleta un kamermūzikas žanru sintēze. Iedvesma programmas izveidei radās jau 2007. gadā, Maskavas viesizrāžu laikā, kad pirms operas "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta» izrādes vijolnieks J. Savkins iegādājās notis Dmitrija Šostakoviča un Grigorija Feigina skaņdarbam "Atmiņas par Mcenskas apriņķa lēdiju Makbetu». Būvējot koncerta koncepciju, līdztekus tam iekļauti gan operas, gan baleta muzikālajām tēmām veltīti darbi – Ludviga van Bēthovena "Septiņas variācijas čellam un klavierēm par Mocarta operas "Burvju flauta» tēmu», Dmitrija Šostakoviča "Adagio čellam un klavierēm no baleta "Gaišais strauts"», Šarla Ogista de Berio "Baleta ainas vijolei un klavierēm». Savukārt koncerta otrajā daļā klausītājus priecēs itāļu un čehu opermūzikas meistaru Gaetāno Doniceti un Antonīna Dvoržāka slavenie "Klavieru trio».

Sestdien, 5. martā pulksten 18 Em. Melngaiļa mūzikas skolas zālē Ausekļa ielā 11 uzstāsies divi izcili pianisti – Toms Ostrovskis un Antons Ļahovskis koncertā “Lidojums naktī". Abi Londonā skolojušies un tur arī savu duetu izveidojušie mūziķi izvēlējušies atskaņot Volfganga Amadeja Mocarta sonāti Re mažorā divām klavierēm, kas 1993. gadā gūst jaunu nozīmību.

Uz šī skaņdarba bāzes tiek veikts pētījums, kas liek pamatus tā sauktajam “Mocarta efektam", postulējot, ka mūzikas iespaidā klausītāju IQ uz vairākām minūtēm paaugstinās. Tālāk būs iespēja klausīties Daces Aperānes “Mozaīku" divām klavierēm, kuras rašanos iedvesmojušas Bizantijas impērijas laikos tapušās Ravennas (Itālija) unikālās mozaīkas. Koncertu noslēgs Sergeja Rahmaņinova “Simfoniskās dejas", ko uzskata par komponista daiļrades vainagojumu – vienu no pašiem beidzamajiem meistara opusiem. Tas komponēts laikā, kad Rahmaņinovs jau divdesmit gadu dzīvoja trimdā, taču gara acīm ik dienas skatīja Krieviju – savu iedvesmas avotu.

Piektdien, 10. martā pulksten 18 "Promenade Hotel" Hika zālē notiks franču dueta “Rhizottome" koncerts “Franču mūzikas saknes", kas notiek sadarbībā ar Francijas kultūras centru. Mūziķe Armelle Dousset ar hromatisko akordeonu un Matthieu Metzger, kurš pārvalda saksofona spēli un savos skaņdarbos izmanto elektroniku, radījuši unikālu un savdabību mūzikas stilu. Viņu radītie skaņdarbi saistīti ar franču mūzikas tradīcijām un improvizāciju. Tā ir kā atgriešanās pie saknēm, lai atrastu ko jaunu un neparastu apvienojot dažādu tautu mūzikas intoācijas, ritmiskos modeļus un faktūras.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam.
Biļešu cenas no 7–15 eiro. Uz viesiem 4 koncertiem iespējams iegādāties abonementu par 28 eiro.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts SIA "Latvijas koncerti" un Francijas kultūras centra atbalstu.
Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos facebook.com, twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/.

 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki