Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Festivālā "Zemlika" notiks diskusija par padomju Latvijas virtuvi


atlikušas 250 zīmes


Festivālā "Zemlika" notiks diskusija par padomju Latvijas virtuvi

Otrdienā, 16. oktobrī, 2018 | BIRKAS: festivāls , Zemlika , Durbe , Jānis Vecbrālis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Sestdien, 20.oktobrī, pulksten 12 festivāla "Zemlika" ietvaros Durbes muzejā notiks diskusija par ēdienu un tā gatavošanu padomju laika Latvijā.

Turpinot jau ar pirmo festivālu aizsākto tradīciju, arī šogad festivāla "Zemlika" ietvaros notiks atvērta diskusija, kas šogad veltīta kulinārijas tēmai. Domājot par to, kas veido Latvijas tradicionālo virtuvi, visbiežāk rodas asociācijas ar zemnieku uzturu 20. gadsimta pirmajā pusē – vienkāršiem, no vietējiem produktiem tapušiem ēdieniem, kas labi iederas lauku vidē. Tomēr Latvijas virtuvi veido arī pilsētnieku ēdieni, dažādu tautu un kultūru mijiedrabība, turklāt par tradicionāliem kļūst arī nesenākā pagātnē iecienītie. Piemēram, padomju laika ēdieni, kas veido nozīmīgu Latvijas virtuves daļu, reizēm gluži apzināti tiek izstumti no tradīciju interpretācijas, tomēr realitātē veido lielāko daļu no mūsu bērnības garšām un ēdiena pieredzēm. Tieši tāpēc sarunas tēma būs par padomju virtuvi – ko ēda, kāpēc ēda, kā gatavoja? Kas ir padomju virtuves pērles, kuras nepelnīti aizmirstas un būtu vērts atklāt no jauna? Ko no padomju laika virtuves gudrībām vajadzētu paņemt pūrā un vai uz šo mantojumu raudzīties kā uz nu jau izzūdošu sava laikmeta liecību.

Diskusijā piedalīsies Rīgas Starptautiskās Ekonomikas un biznesa augstskolas docente, mākslas zinātņu doktore un ēdiena vēstures pētniece Astra Spalvēna, kā arī fotogrāfs un pavārs ar divdesmit gadu pieredzi padomju ēdināšanas sistēmā Jānis Vecbrālis.

Diskusija notiks 20. oktobrī pulksten 12 Durbes muzejā, Raiņa ielā 17. Ieeja pasākumā bez maksas, taču vietu skaits ierobežots.

Biļetes uz festivālu "Zemlika" nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā BezRindas.lv. Biļešu cena šobrīd ir 26 eiro. Festivālam tuvojoties, tās kļūs dārgākas.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki