Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Festivāls "Via Baltica" saved kopā ar lietuviešu mākslu


atlikušas 250 zīmes


Festivāls "Via Baltica" saved kopā ar lietuviešu mākslu (2)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 04. augustā, 2016 | BIRKAS: izstāde , Promenade Hotel , Via Baltica , Via Cultura , festivāls
Izdrukāt Ziņot
Jaunās lietuviešu grafiķes Neringa Žukauskaite (no labās)) un Kristīna Norvilaite.
Jaunās lietuviešu grafiķes Neringa Žukauskaite (no labās)) un Kristīna Norvilaite.
FOTO: Modris Helds

Trešdien, 3.augustā, "Promenade Hotel" 2.stāva galerijā un Vites zālē "Via Baltica" ietvaros atklāja divu jaunu lietuviešu mākslinieču kopizstādi "Pateiktais klusums".

Festivāls "Via Baltica" nu jau sesto gadu pulcē Liepājā trīs Baltijas valstu māksliniekus, šajā reizē tikšanās ar kaimņiem notiks divās izstādēs un astoņos koncertos, kuros uzstāsies mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Šobrīd liepājniekiem dota iespēja iepazīt arī divu lielisku Viļņas mākslinieču Neringas Žukauskaites (Neringa Žukauskaitė) un Kristīnas Norvilaites (Kristina Norvilaitė) grafikas. Kā pastāstīja mākslinieces, šī ir viņu pirmā izstāde Latvijā un tikai otrā abu satikšanās kopizstādē – iepriekšējā bijusi pirms vairākiem gadiem Stokholmā.

Mākslinieces kopā savedis festivāls "Via Baltica", jo tajā piedalās abu dzīvesbiedri, izcili lietuviešu mūziķi pianists Petrs Geņušs un saksofonists Ļuds Mockūns – 23.augustā "Lielajā dzintarā" izskanēs koncerts "Jūra mežā", kurā piedalīsies viņi abi.

Tikām "Promenade Hotel" viesmīlīgajās zālēs iespējams iepazīt mūsdienīgu Lietuvas mākslas ekspozīciju. Gandrīz vai nejaušības dēļ satikušās, mākslinieces ar prieku atklājušas, ka, neraugoties uz ļoti atšķirīgiem rokrakstiem, abas, kā izrādās, saista kopīga tēma – "klusums, iekšējais miers, kas ir mūsu laiks, laiks, kad mākslinieks rada", kā sarunā uzsvēra Kristīna.

Abas lietuvietis atzīst, ka Latvijā ciemojas visai bieži. Neringa, kuras vecvecmāmiņa bijusi latviete, ar vīru vasarās bieži uzturoties Jūrmalciemā. Taču par Liepāju bijušas tikai bērnības atmiņas. Ieraugot pilsētu vasaras krāšņumā, abas nespēja noslēpt sajūsmu – par ostmalu, koncertzāli, koka apbūvi, pilsētas vidi kopumā.

Neringa: "Man šķiet, ka pēc tā, ko šeit esam redzējušas, mums radīsies jauna izstāde, esam te guvušas daudz iedvesmas!"

Mākslinieces priecēja arī tas, ka festivāls dod iespēju atklāt jaunas, neierastas izstāžu vietas.

Kristīna: "Tas nemaz nav svarīgi, ka darbi ir izstādīti, nevis izstāžu zālē, bet viesnīcas telpās. Lieliski, ka "Promenade Hotel" vēlējās šo izstādi. Vakar, izliekot darbus, mazliet bijām uztraukušās, bet šodien viss ir lieliski."

Mākslinieces ekspozīciju līdz galam izveidojušas uz vietas, iepazīstot atvēlētās telpas.

Kristīna: "Atvedām daudz vairāk darbu, nekā izlikts. Ļoti skatījāmies, lai ekspozīcija ir harmonijā ar telpu. Telpa diktē savus noteikumus."

Festivāls "Via Baltica" šogad notiek no 28. jūlija līdz 3. septembrim Liepājā un Kuldīgā. Programmā līdz ar izstādēm būs skatāms arī Pētera Krilova filmas "Uz spēles Latvija" bezmaksas seanss, kā arī vairāki izcilu mākslinieku kamermūzikas un džeza koncerti. Pirmais no koncertiem izskanēs 18. augustā koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē, kad tur uzstāsies prestižais igauņu a capella ansamblis "Estonian Voices". Ar plašāku festivāla programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.viacultura.lv/viabaltica.


Attēli:

Sludinājums

Liepājniece
16:57 | 04/08/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Lieliska izstāde! Kāpēc atklāšanā nebija neviena Kultūras pārvaldes cilvēka? Un kur bija Liepājas mākslinieki? Par kolēģu darbu nav nekādas intereses?

mh
09:38 | 05/08/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Šis ir bildēt pēc atklāšanas kad tautas pūlis izklīdis un tiek sakoptas telpas. Atklāšanā piedalījās pilsētas pirmās personas ar V. Vitkovsi. Skatīt citos portālos.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki