Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Fotast" dalībnieku "obligāto klaušu" labākie kadri izstādē


atlikušas 250 zīmes


"Fotast" dalībnieku "obligāto klaušu" labākie kadri izstādē (1) Fotostudijas

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 05. decembrī, 2017 | BIRKAS: Fotast , izstāde , foto , Latviešu biedrības nams , TMKC
Izdrukāt Ziņot
No kreisās – studijas vadītāja Līga Evaldsone.
No kreisās – studijas vadītāja Līga Evaldsone.
FOTO: Modris Helds

Pirmdien, 4.decembrī, Tautas mākslas un kultūras centra fotostudija "Fotast" Latviešu biedrības nama galerijā un foajē atklāja izstādi "Savējie".

Izstādei atlasīti darbi no tā saukto "obligāto klaušu" fotosesijām, proti, mirkļi no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotajiem pasākumiem aizvadītā gada laikā. Arī fotostudija ir viens no Latviešu biedrības nama rezidentiem un Tautas mākslas un kultūras centra kolektīviem, un viens no tās dalībnieku pienākumiem ir fiskēt Biedrības namā notiekošo.

Kā iepriekš stāstīja "Fotast" vadītāja Līga Evaldsone stāsta, izstāde ļauj ielūkoties Tautas mākslas un kultūras centra norisēs. Tās ir izrādes, koru un deju kolektīvu koncerti, kadri no Līvas ciema svētkiem.

Izstādei atlasīti interesantākie un mākslinieciski vērtīgākie darbi – gan melnbaltas, gan krāsu fotogrāfijas. To autori ir gan studijas "Fotast" goda biedri, gan sevi jau pierādījušie meistari, gan jaunie fotogrāfi, kuri savu darbību studijā sākuši nesen: Gunārs Kopštāls, Irina Tīre, Ludmila Ratikova, Jānis Šmits, Līga Evaldsone, Normunds Kaprano, Ilona Gabaliņa-Kila, Ilga Lasmane, Ilze Bergmane, Nauris Freimanis, Agris Klestrovs, Laila Dūna, Ēriks Zirks, Vineta Jaunzeme, Jānis Dreimanis, Iveta Herbsta, Jānis Vecbrālis un Daina Ģibiete.

Liepājas Tautas fotostudijas pirmsākumi meklējami t1958. gadā, kad Visvaldis Blankenburgs, Gunārs Kopštāls un Huberts Stankevičs pilsētas kultūras namā nodibināja fotopulciņu. Ilgus gadus fotokluba vadītājs bija Huberts Stankevičs, vēlāk Varis Sants, tad Jānis Vecbrālis, bet kopš 2016. gada fotostudiju vada Līga Evaldsone.

Fotostudijā  "Fotast" šobrīd darbojas vairāk nekā 20 fotogrāfi.

Izstāde apskatāma līdz 2018.gada 2.janvārim.Attēli:

Sludinājums

Hmm
11:44 | 05/12/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Izskatās priecīgi par tām klaušām

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki