Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gaidāma tikšanās ar igauņu dzejnieku un tulkotāju Contru


atlikušas 250 zīmes


Gaidāma tikšanās ar igauņu dzejnieku un tulkotāju Contru

Trešdienā, 10. janvārī, 2018 | BIRKAS: bibliotēka , dzeja , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot
Dzejnieks un tulkotājs Contra (īstajā vārdā Margus Konulla).
Dzejnieks un tulkotājs Contra (īstajā vārdā Margus Konulla).
FOTO: publicitātes

Centrālā zinātniskā bibliotēka 17.janvārī  pulksten 18 viesnīcas "Promenāde" Hika zālē aicina uz tikšanos ar igauņu populāro dzejnieku un tulkotāju Contru (īstajā vārdā Margus Konulla).

Vakaru vadīs dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, informē Liepājas Centrālās zinātniskā bibliotēkas pārstāve Gita Švarce.

2009.gadā Guntara Godiņa atdzejojumā iznāca no abām pusēm lasāma dzejas grāmata ar nosaukumu "Abi labi", kur publicēti divu igauņu dzejnieku Contras un (:)kivisildnika dzejoļi. Atdzejotājs grāmatas ievadā raksta: "Contru Igaunijā uzskata par dziesminieku, viņš tiek aicināts lasīt un arī dziedāt savus dzejoļus klubos, skolās, privātos pasākumos."

Contra Igaunijā ir viens no populārākajiem dzejniekiem, viņš ir trīsdesmit dzejoļu krājumu autors, raksta grāmatas bērniem, dziesmu tekstus, uzstājas ar lasījumiem. Viņa dzejoļi ir asprātīgi, ironiski, bieži tajos ir izmantotas vārdu spēles.

Contra dzīvo Latvijas pierobežā, nelielā ciematā Urvaste, un visu laiku ir interesējies par Latviju. Pirms pāris gadiem viņš sāka mācīties latviešu valodu un atdzejot Eduarda Veidenbauma dzejoļus. 2014. gadā viņa tulkojumā iznāca Eduarda Veidenbauma dzejas izlase, par kuru Contra saņēma Igaunijas un Latvijas Ārlietu ministriju Tulkotāju balvu. Contra turpina aktīvi atdzejot latviešu dzejnieku Kārļa Vērdiņa, Arvja Vigula, Alises Zariņas u.c. darbus, beidzamajā laikā pats ir uzrakstījis vairākus dzejoļus latviešu valodā, kur tikpat asprātīgi izmanto vārdu spēles.

Ilgus gadus Contra piedalās maratonskrējienos gan Igaunijā, gan Latvijā. Pērn Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā Contra veica supermaratona distanci no Eduarda Veidenbauma mājas, kur viņš studiju gados dzīvoja Tērbatā, līdz Kalāčiem.

Contra kopā ar Guntaru Godiņu bieži ir uzstājušies Latvijā un Igaunijā ar lasījumiem.

Abu sarunu varat arī klausīties Guntara Godiņa veidotajā radio raidījumā "Dialogi".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki