Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galerijā "Romas dārzs" būs Unas Lekuzes personālizstāde


atlikušas 250 zīmes


Galerijā "Romas dārzs" būs Unas Lekuzes personālizstāde (5)

Otrdienā, 07. augustā, 2018 | BIRKAS: izstāde , galerija Romas dārzs , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot

Galerijā "Romas dārzs" piektdien, 10.augustā, pulksten 17 atklās Unas Lekuzes personālizstādi "Spēle". Tā tapusi māksliniecei iedvesmojoties no baroka un renesanses glezniecības.

Māksliniecei izdevies šo vēsturisko laikmetu stilistiskās pazīmes no jauna atdzīvinot savos darbos spilgtā un dinamiskā izpildījumā. Tāpat autores gleznās strāvo latviešu glezniecības vecmeistaru elpa , kas ļauj mākslinieces darbiem turpināt un papildināt katram no mums tik pazīstamo un tuvo latviešu klasiķu mantojumu.

Unas Lekuzes darbi atrodas privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Ukrainā, Hersonas mākslas muzejā latviešu mākslas kolekcijā, kā arī Nīderlandē, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Austrijā, Šveicē, ASV, Kanādā, Korejā un citviet pasaulē. Tāpat māksliniece ir Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda rīkotā starptautiskā konkursa "Māksla uzvar" (2017) prēmijas laureāte, un izstādē būs apskatāms konkursā godalgotais darbs "Klusā daba ar ziediem un granātābolu".

Māksliniece savā radošajā darbībā pievēršas klusās dabas žanram, aktiem, portretiem, kā arī simbolisma piesātinātām alegorijām.

Izstādē apskatāmajās gleznās ir attēlotas klasiskas kompozīcijas, kuru bagātīgo un košo kolorītu caurstrāvo barokāla greznība. Darbos ir novērojams apjomīgs un pilnasinīgs ziedu un figūru attēlojums, dzirkstošas krāsas, emocionāls un jūtīgs modeļu portretējums, kā arī baudāma akadēmiska meistarība.

Izstāde būs apskatāma galerijā "Romas dārzs", Zivju ielā 3, līdz 15. septembrim, savukārt pēc tam darbus varēs aplūkot dizaina viesnīcas "Promenade Hotel" telpās.


Sludinājums

Pašportrets -aktā
14:34 | 07/08/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

???

Jānis Tramps
16:31 | 07/08/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vismaz kaut kas interesants un taustāms...

minna
17:16 | 07/08/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Diez vai taustāms, Skatāms.

?
17:39 | 07/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai bērni arī varēs nākt?

???
10:26 | 08/08/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kas tad šis par jautājumu? Interneta laikmetā. Ja nu vienīgi, bažoties par to, ka bērniem varētu būt jau garlaicīgi.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki