Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galerijā "Romas dārzs" Patmalnieces "Līvi mūžam dzīvi"


atlikušas 250 zīmes


Galerijā "Romas dārzs" Patmalnieces "Līvi mūžam dzīvi" (12)

Autors: Ieva Dzintare, galerija "Romas dārzs" vadītājas asistente
Sestdien, 23. februārī, 2019 | BIRKAS: Elita Patmalniece , galerija Romas dārzs , Romas dārzs
Izdrukāt Ziņot

Galerijā "Romas dārzs" nonācis un pieejams apskatei latviešu gleznotājas un modes mākslinieces Elitas Patmalnieces lielformāta gleznojums "Līvi mūžam dzīvi".

Tas ticis radīts speciāli Liepājas muzejā veidotajai ekspozīcijai "Dzelzsgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež" 2016. gada vasarā. Darbs, kurš pārsteidz ne tikai ar savu spilgto izteiksmi, bet arī lielo formātu, radīts par godu leģendārajai Liepājas roka grupai "Līvi", un darināts māksliniecei raksturīgajā ekspresīvajā, tīriem toņiem bagātajā un latviešu krāsu izjūtai netipiskajā, pat nedaudz "kliedzošajā" izteiksmē. Gleznojumā māksliniece mēģinājusi radīt asociāciju ar Liepājas rokmūziķa tēlu, piešķirot tam mūziķa Ainara Virgas sejas vaibstus.

Māksliniece Elita Patmalniece savā radošajā izteiksmē darbojas ne tikai kā gleznotāja, bet arī kā modes māksliniece, veidojot spilgti izteiksmīgus skatuves tērpus dažādiem Latvijā zināmiem un publiskajā telpā atpazīstamiem cilvēkiem. Mākslinieces sadarbība ar grupu "Līvi" arī aizsākusies tieši caur modes profilu astoņdesmito gadu beigās, kad Elita bija uzsākusi darbu kā praktikante uzņēmumā "Rīgas modēs", un veidoja skatuves tērpus mūziķiem. Tāpat, māksliniece bijusi leģendārā rokgrupas "Līvi" mūziķa Jāņa Groduma dzīvesbiedre.

Modes māksliniece un gleznotāja dzimusi 1964. gada 23. jūlijā, Ogrē.  Sākotnēji beigusi Ogres 1. vidusskolu, vēlāk Rīgas vieglās rūpniecības tehnikuma Apģērbu modelēšanas un konstruēšanas nodaļu, kur iegūtas pamatzināšanas un vēlāk jau mākslinieci raksturojošā ievirze apģērbu dizaina jomā. Mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursos pie B.Celmiņa, A.Plauža, J.Reinberga un A.Goltjakova. 1998. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļu ar tērpu kolekciju "Kopā ar Pikaso" (vadītāja R.Eglīte) un piesaka sevi kā aktuālu, individuāla skatījuma un izteiksmes vērtu mākslinieci. 2000. gadā beidz glezniecības nodaļas multivizuālās mākslas meistardarbnīcu pie A.Naumova un K.Zariņa ar diplomdarbu "ES un Parīze" un tajā pašā gadā iegūst maģistra grādu izstrādājot darbu "Modes un mākslas mijiedarbība 20.gadsimtā".

Par nozīmīgākajām personālizstādēm iezīmējamas "Defilē" (1993.), "Es un Parīze" (2000.), "Elitas skatlogs" (2001.), "Prieks" (2013.) u.c., pavisam kopā veidojot un eksponējot savus darbus vairāk nekā desmit personālizstādēs, sākot ar 1993. gadu. Elita Patmalniece ir arī Mākslinieku Savienības biedre kopš 1998.gada.

Mākslinieces darbību raksturo plaša profila darbība Latvijas stila un modes industrijā, tostarp darbs r/a "Rīgas modes" kā māksliniecei / modelētājai, kā stilistei žurnālā "Klubs", kā stila lapu veidotājai žurnālā "Pastaiga", "Santa", laikrakstā "Diena" un citviet.

Elita Patmalniece darinājusi kostīmus izrādēm Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā: R.Štrausa "Sikspārnim", A.Š.Adāna "Korsāram", U.Prauliņa "Sniegbaltītei un septiņiem rūķīšiem", Dailes teātrī: T.Viljamsa un U.Marhilēviča "Klondaika".

Mākslinieces gleznas pārsvarā darinātas akrila un tekstila tehnikā, daiļradē interpretējot galvenokārt 20. gadsimta modernisma izpausmes, akcentējot spilgtus, kontrastainus krāsu salikumus, ritmu un formu daudzveidību. Savus radītos rakstu un ornamentu printus māksliniece bieži vien pārceļ uz saviem apģērbu modeļiem, tādejādi veidojot košus, mākslinieciski rotaļīgus un prātā paliekošus tēlus, sev tik raksturīgajā, košās izteiksmes bagātajā rokrakstā.


Sludinājums

uh!
10:19 | 23/02/19
ZIŅOT
(-8)
(3)
+

Kolosāla glezna! Cik diez tāda maksā? Labprāt iegādātos

GRD
10:40 | 23/02/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Uh! - par gleznas iegādes iespējām droši interesēties galerijā!

Liepājas muzejs
11:50 | 23/02/19
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Liepājas muzejs pēc izstādes par grupu “Līvi” Elitas Platmalnieces gleznoto improvizēto skatuvii uzdāvināja Liepājas pop rok skokai kā iedvesmu avotu jauniešiem - topošajiem mūzikiem. Interesanti, kā tā nonākusi galerijā “Romas dārzs” ?

Nu tā, ka
11:00 | 24/02/19
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

pop rok skola nolēma vairs nebiedēt bērnus ar šito bildi!

No informācijas presei
11:59 | 23/02/19
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Liepājas muzejs Pop/Rok skolai dāvina Elitas Patmalnieces gleznojumu 29.03.2017

Noslēdzoties izstādei “Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež”, Liepājas muzejs Liepājas Pop/Rok skolai dāvina Elitas Patmalnieces gleznojumu, kur māksliniece ar mūziķa Ainara Virgas sejas vaibstiem centās attēlot Liepājas rokmūziķa tēlu, portālu informēja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Maruta Eistere.
Liepājas muzeja kolektīvs ir pārliecināts, ka Elita Patmalnieces autordarbs iedvesmos Pop/Rok skolas audzēkņus un pedagogus, kas ar lielu entuziasmu un mīlestību audzina jaunos rokmūzikas sekotājus.
Gleznojums tapa speciāli Liepājas muzeja veidotajai izstādei “Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež”, kas Liepājas muzejā ar lieliem panākumiem noritēja no 2016. gada 19. augusta līdz 2017. gada 2. martam.

aber
22:17 | 23/02/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

ja jātic, ka vārdi materializējas, tad jāsaka arī - nakarkaļi (tie ``līvi``). Nu jau šī pasaule ir tā sagraizīta, ka vajadzētu beigt karkaķ. A to no tās neapstādināmās graizīšanas neviens vairs nezin, kur rīti, kur vakari.

R
01:11 | 24/02/19
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Šeit darbs policijai..

mākoņu negriez;ejs
05:20 | 24/02/19
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

Ja tas ir tā, tad ņemot vērā Jura Pavītola naudas kāri un hroniski greizsirdīgās dusmas uz savu bijušo cīņas biedru Aināru Virgu, šis darbs ir ticis aizvests no Liepājas un noandelēts Rīgā par nieka grašiem.
Un tad ir jautājums Liepājas muzeja vadībai- uz kāda likumīga pamata mākslas darbi no muzeja tiek atdāvunāti....?

mākoņgriezējam
17:21 | 25/02/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Cik tas Kesis tomēr dumjš! Visu zin, muzeju apmeklē, naudu lēti aizdod un citus izputina. Bet visus aprunā...

Muzejs
09:52 | 24/02/19
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Tas bija izstādes noformējums, nevis mākslas darbs tradicionālajā izpausmē.

nemkslinieces pardomas
08:44 | 24/02/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

.par to, ........kur māksliniece ar mūziķa Ainara Virgas sejas vaibstiem centās attēlot Liepājas rokmūziķa tēlu. Vina censas, bet nesanak...

G. Purgailis
17:22 | 26/02/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Šis darbs tika radīts, kā izstādes noformējuma daļa, kura rotāja skatuvi grupas "Līvi" izstādei muzejā. Šis nav tipisks mākslas darbs tiešākajā nozīmē, bet gan mākslinieces gleznojums uz finiera plāksnēm no kurām tika uznaglota izstādes skatuve. Pēc izstādes beigām Liepājas muzejs ar gaišām domām uzdāvināja Patmalnieces darbu Poprokskolai, kur šis darbs nostāvēja gandrīz gadu, rotājot sienas un priecējot audzēkņus skolas telpās.
2018.gada pavasarī Poprokskola pārcēlās uz jaunām telpām, kur līdzi ņemt mākslinieces gleznojumu nebija iespējams, tādēļ skolas vadība pieņēma lēmumu, ka saplākša gleznojumam vajadzētu rotāt sienas sabiedrībā pieejamākā vietā, kur pulcējās jaunieši, notiek koncerti, kur to var apskatīt jebkurš. Tādēļ darbs tika uzdāvināts tālāk kultūrvietai Kursas Putni. Grūti komentēt kā viss noticis tālāk, jo kādu laiku pēc tam kultūrvieta paziņoja par jauniem saimniekiem. Cerams šis skaidrojums palīdzēs vairāk saprast notikumu gaitu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki