Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galerijas jaunumi: gleznotājs un mūziķis Vilis Viduks


atlikušas 250 zīmes


Galerijas jaunumi: gleznotājs un mūziķis Vilis Viduks (2)

Autors: Astra Dzērve, galerijas "Romas dārzs" vadītāja
Sestdien, 17. februārī, 2018 | BIRKAS: galerija Romas dārzs , Romas dārzs , Vilis Viduks
Izdrukāt Ziņot
Kataloga vāks.
Kataloga vāks.
Kataloga vāks. Ainava ar labības kūlīšiem, kartons/eļļa, 1948. Lauku ainava, kartons/eļļa, 1946. Ziemas ainava, audekls/eļļa.

Galerija "Romas dārzs", turpinot veidot Liepājas mākslinieku darbu kolekciju, ir ieguvusi papildinājumu – divus mākslinieka Viļa Viduka darbus.

Tās ir eļļas gleznas "Ziemas ainava" un "Lauku ainava".

Mākslinieks Vilis Viduks (1899-1956) ir nepelnīti aizmirsta personība Liepājas mākslā. Maz zināms par mākslinieka dzīves gājumu un radošo darbu. Plašāko informāciju par mākslinieka dzīvi sniedz 1957. gada piemiņas izstādes katalogs, kurā aprakstīti izstādē skatāme darbi un viņa biogrāfija. Katalogu izdevis Liepājas novadpētniecības muzejs un Liepājas mākslinieku grupa, tā sastādīšanā piedalījušies Jānis Sudmalis, Voldemārs Ansulis, Vera Viduka, Kārlis Lejnieks, Valters Uzticis un Eduards Mažeiks.

Vilis Viduks dzimis 1899. gada 17. janvārī kalpu ģimenē. Jau zēna bērnībā Viduku ģimene pārceļas uz dzīvi Liepājā. Te pamostas viņa interese par mūziku un zīmēšanu. Abām šīm mākslām nākošais mākslinieks nododas ar visu savu degsmi.

Pēc vidusskolas, kuru beidz kā eksterns, Viduks iestājas Latvijas Mākslas akadēmijā. Sevišķi grūts bija Viduka dzīves posms apgūstot glezniecību – pa dienu studijas akadēmijā, vakaros vijoles spēle dažādos orķestros. Mākslas akadēmiju beidz 1942. gadā ar eļļas gleznu "Mājas koncerts".

Pēc mākslinieka grāda iegūšanas Viduks darbojies gan kā gleznotājs, gan arī kā mūziķis, arī Liepājas orķestrī.

No 1945. gada strādājis par zīmēšanas un gleznošanas pasniedzēju Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Dzīvesbiedre Vera Viduka ((1916-1994), dz. Ādamsone) bija tekstilmāksliniece.

Paralēli skolotāja darbam bijis arī mākslinieka daiļrades ražīgākais posms. Izveidojoties Liepājas mākslinieku grupai, Viduks ir viens no grupas līdzdibinātājiem un iniciatoriem. Māklsinieks ir piedalījies gandrīz katrā studijas nodarbībā, cītīgi vingrinoties gan gleznošanā, gan zīmēšanā.

Neatlaidīgā darbā mākslinieka mapē krājās portretu zīmējumi un gleznojumi. Vasarās viņš viņš bieži gleznojis plenērā, krājot studijas lielākiem gleznieciskiem darbiem.

Savos darbos viņš visvairāk attēlojis dabu, it sevišķiLiepājas ezeru un tā apkārtni. Gleznojis dabas ainavas, radījis viengabalainu un neskaldītu attēlojumu.

Sludinājums

Y
08:45 | 17/02/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Par Viduku vajadzētu būt kaut kas mākslas enciklopēdijā un kaut kādi materjāli arī Liepājas muzejā.

https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
16:34 | 19/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, Retour Affectif Rapide, Retour de l'être aimé, Retour d'Affection , protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, permis de conduire etc…. Contactez par ces informations suivante :


Contact Maître SANTOS :

SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.richesse-rapide.wixsite.com/devenir-riche
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :(+229) 97-45-85-00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki