Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galerijas "Romas dārzs" kolekciju papildina plenēra darbi


atlikušas 250 zīmes


Galerijas "Romas dārzs" kolekciju papildina plenēra darbi (1)

Autors: Astra Dzērve, galerijas "Romas dārzs" vadītāja
Sestdien, 28. jūlijā, 2018 | BIRKAS: galerija Romas dārzs , Romas dārzs , plenērs , izstāde
Izdrukāt Ziņot
Jāņa Jēkabsona darbs.
Jāņa Jēkabsona darbs.
FOTO: Publicitātes
Jāņa Jēkabsona darbs. Ludmilas Kolomenskas darbs. Neonillas Medvedevas darbs. Valerija Baidas darbs

Galerijas "Romas dārzs" kolekcija šovasar papildināta ar vairākām gleznām, kas tapušas mākslinieku Aivara un Ingas Kleinu rīkotajā Starptautiskā zīmētāju un gleznotāju plenērā "Liepājas marīna 18".

Līdz ar galerijas paplašināšanos tā ieguvusi jaunu telpu galerijas pirmajā stāvā, kur arī apskatāmi un iegādājami jaunieguvumi.

Galerija iegādājusies mākslinieku vairākkārtēju plenēra dalībnieku Valērija Baidas, Neonillas Medvedevas, Jāņa Jēkabsona un Ludmilas Kolomenskas gleznas. Māksliniekus iedvesmojuši Liepājas ielu skati, osta, kuģi. Katrs no viņiem Liepāju ieraudzījis citādāk un atainojis sev raksturīgajā manierē.

Galerijā apskatāmi no Madonas puses nākušā mākslinieka Valerija Baidas gleznas, kurās viņš attainojis Liepājas ostu dažādos rakursos. Baida dzimis 1958. gadā Krievijā. No 1983. līdz 1989. gadam studējis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta Mākslas fakultātē. Izstādēs aktīvi piedalās kopš 1983. gada, gan Latvijā, gan ārzemēs. Kopš 1990. gada Krievijas Mākslinieku savienības biedrs, bet kopš 2007. gada – Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Atšķirīgā stilā – koši un monumentāli – Liepāju gleznojis jūrmalnieks Jānis Jēkabsons. Jēkabsons dzimis 1955. gada 2. februārī Rūjienā. Viņš mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļā. Jūrmalas mākslinieku grupā Jēkabsons ir no 1981. gada, piedalījies izstādēs un starptautiskos glezniecības plenēros Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Kandavā, Viesītē, Bauskā un citur, arī Lietuvā, Krievijā un Somijā.

Jaunā māksliniece Neonilla Medvedeva, kuras gleznas arī tagad ir galerijas kolekcijā, sevi pierādījusi Latvijas glezniecības kontekstā. 2008.gadā ieguvusi SEB stipendiju glezniecības darbu konkursā un Borisa Bērziņa stipendiju zīmējumu konkursā. 2009. gada saņemēmusu apstiprinājumu iekļauties Latvijas Mākslinieku savienības biedru sarakstā, atklājusi vairākas personālizstādes un aktīvi piedalās radošajos plenēros Latvijā un Eiropā.

Līdz ar jauniegūtajiem mākslas darbiem galerija paplašina un pilnveido savu kolekciju, kurā liela daļa veltīta Liepājas atainojumam gleznās.

Sludinājums

Liepājnieks
08:46 | 28/07/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Vai tad šāda izstāde tapuse bez plenēra organizātoru ziņas?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki