Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ģimnāzijā būs Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstāde


atlikušas 250 zīmes


Ģimnāzijā būs Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstāde (5)

Trešdienā, 30. janvārī, 2019 | BIRKAS: izstāde , 1.ģimnāzija , foto , Lielais Dzintars , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs no 1. līdz 9. februārim aicina apmeklēt Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.

Izstāde paredzēta, gatavojoties tradicionālajam Mīlas dziesmu koncertam, kas šogad 10.februārī pulksten 15 izskanēs koncertzālē "Lielais dzintars" kā veltījums izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim un viņa dzīvesbiedrei, dzejniecei, tulkotājai Ludmilai Azarovai, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Ekspozīcijā apskatāmi Ojāra Vācieša portreti no foto meistara Ata Ieviņa pirms 10 gadiem tapušās izstādes "Fotostāsti.  Literārā dzīve no 70. gadiem līdz mūsdienām", kā arī daļa no Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienai veltītās izstādes "Baltā lāča gramšķi".

O.Vācieša muzeja izglītojošā darba vadītājs Mārtiņš Bērziņš pastāstīja: "Rīgā, Pārdaugavā, Ojāra Vācieša ielā 19 kopš 1992. gada atvērts Ojāra Vācieša muzejs. Un, lai gan tas vienlaikus ir arī Ludmilas Azarovas, dzejnieka sievas, muzejs, viņas klātbūtne ir tikko nomanāma – tā bija apzināta Ludmilas pozīcija -  turēties ēnā. Jo viņa nemīlēja atrasties ne karstā saulē, ne dzejnieka slavas  prožektoru gaismā. "Es jau esmu baltais lācis", teikusi dzejnieka sieva. Tādēļ uz Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienu 2015. gadā muzejā veidojām šo, viņai veltīto, izstādi "Baltā lāča gramšķi", kuras daļu šobrīd var iepazīt Liepājā."

Izstāde apskatāma bez maksas no 1. līdz 9. februārim Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas otrā stāva gaitenī darba dienās no 9 līdz 18, sestdienās no 10 līdz 14.

Savukārt biļetes uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora "INTIS" (diriģente Ilze Valce) un Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora "Austrums" (diriģents Ārijs Šķepasts) Mīlas dziesmu koncertu "Tev un Ugunij" var iegādāties SIA "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā. Biļetes cena 3 eiro.


Sludinājums

striķis
18:33 | 30/01/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Ojārs Vācietis bija nožēlojams kolaboracionists.

Paņem striķi un staigā
22:43 | 30/01/19
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Ojārs Vācietis nu nekādi nebija nekāds kolaboracionists. Vajag arī darbus palasīt. "Vadoņa augšāmcelšanās", "Pūt, vējiņi!", protams, arī citi darbi. Starp rindām vajag prast lasīt. Noderēs.

striķis kaklā tādam
06:42 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ojārs Vācietis bija PSKP biedrs no 1966. gada. Aktīvi sadarbojies ar VDK. Tiek turēts aizdomās par Anglijā dzīvojošā rakstnieka Gunta Zariņa slepkavību. Kur te ''starp rindām'' būtu kas lasāms?

?
16:30 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur tādas pērļainas ziņas uzzināmas? Viņa telefonu gan noklausījās VDK, uz 6 gadiem bija publicēšanās liegums. PSKP biedru tajā laikā bija tikpat daudz, cik priežu Latvijā. Viņa domas stipri mainījās.

priede
17:40 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tas jau labi. Katrā priedē iznāks pakārt pa komunistam.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki