Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gleznotāja Ilze Klarka „Starp sapņiem un realitāti”


atlikušas 250 zīmes


Gleznotāja Ilze Klarka „Starp sapņiem un realitāti”

Otrdienā, 26. novembrī, 2013 | BIRKAS: izstāde , UPB , Ilze Klarka , Ilze Freimane
Izdrukāt Ziņot
Ilze Klarka.
Ilze Klarka.
FOTO: Publicitātes foto

No piektdienas, 29.novembra, „UPB” izstāžu galerijā apskatāma mākslinieces Ilzes Klarkas personālizstāde „Starp sapņiem un realitāti”.

Izstādē būs skatāmas mākslinieces Ilzes Klarkas lielformāta abstraktās un ziedu gleznas, kas tapušas laika posmā no 2008. līdz 2012. gadam Slovākijā, Ungārijā un Latvijā, portālu informēja „UPB” mārketinga direktore Ilze Freimane.

Ilze Klarka dzimusi Jelgavā, mākslas izglītību ieguvusi Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā, kā arī Latvijas un Stokholmas mākslas akadēmijās.

Pēc 15 gadu dzīves un darba ārzemēs Ilze atgriezusies Latvijā. Kā atzīst māksliniece: bez Latvijas dzīvot ir grūti.

Izstāde Liepājā būs Ilzes Klarkas 14.personālizstāde, papildus tām viņa piedalījusies 33 grupu izstādes Latvijā un ārvalstīs.

Ilze domā, ka pasaule savā būtībā ir ideāla. Tik skaistu koku kāds tas ir dabā, neviens mākslinieks nevar uzzīmēt, koka lapu šalkoņu vējā, nevar nospēlēt neviens muzikants. Mākslinieks var parādīt tikai savu skatījumu uz pasauli.

Ilzes Klarkas tēvs teicis: kopš Ilze varēja noturēt zīmuli rokās, viņa visu laiku zīmē. Tēvs ļoti gribēja, lai meita kļūst par tērpu mākslinieci, bet Ilze ieguva grāmatu noformētājas specialitāti.

Pašreiz Ilze glezno un māca bērniem zīmēšanu, jo ļoti patīk saskatīt un atbalstīt jaunos talantus, palīdzēt viņus virzīt mākslas pasaulē. Ilze uzskata – pat ja cilvēks nekļūst par profesionālu mākslinieku, mācīšanās mākslas skolā, kopā ar radošiem cilvēkiem, krāsu smarža – tās ir sajūtas, kuru dēļ vērts mācīties mākslas skolās kaut vai kādu laika posmu savā dzīvē.

Izstāde būs skatāma līdz 2014.gada 12.martam


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki