Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Iededz gaismu" atsāksies ar "Happy Birthday, Steve Reich!"


atlikušas 250 zīmes


"Iededz gaismu" atsāksies ar "Happy Birthday, Steve Reich!"

Ceturtdienā, 09. februārī, 2017 | BIRKAS: koncerts , Iededz gaismu , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot

Koncertcikls "Iededz gaismu" šogad  atsāksies ar koncertu "Happy Birthday, Steve Reich!" sestdien, 11.februārī pulksten 18 vienīcas "Promenade Hotel" Hika zālē.

Tur to izpildīs klarnetists Egils Šēfers, pianists Juris Žvikovs un sitaminstrumentu ansamblis "Perpetum Ritmico", informē koncertcikla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Klarnetists Egīls Šēfers un pianists Juris Žvikovs ir ar panākumiem un godalgām atzīti mūziķi Latvijā un ārpus tās, izpildot dažādas aizraujošas programmas. Egīls Šēfers ir viens no Dānijā bāzēta kokpūšaminstrumentu kvinteta "Carion" mūziķiem. Viņš bijis Odenzē simfoniskā orķestra solo klarnetists, koncertējis Bostonā, Ņujorkā, Klīvlendā, Dalasā un citās ASV pilsētās. Juris Žvikovs ir vairāku starptautisku pianistu konkursu laureāts un vairāku mūzikas balvu  ieguvējs, pašlaik viņš ir docents J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Juris Žvikovs ir viens no aizrautīgākajiem un spēcīgākajiem 20. un 21. gadsimta mūzikas interpretiem, veicis padziļinātus Džona Keidža mūzikas pētījumus un vairākus koncertatskaņojumus, tai skaitā, "Meditācijas skaņās. Džons Keidžs", kas nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā "Par izcilu interpretāciju".

Liepājas koncertā abiem mūziķiem pievienosies situminstrumentu ansamblis "Perpetum Ritmico" (Ernests Mediņš, Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš). Ansamblis ir sitaminstrumentu kvartets, kas jau vairakkārt sevi pieradījis kā izcilu un unikālu vienību Latvijas mūzikas dzīvē. Savos priekšnesumos kvartets apvieno daudzveidīgus mūzikas virzienus, performancēs izmantojot ārkārtīgi plašu sitaminstrumentu paleti.

Koncertprogramma "Happy Birthday, Steve Reich" ir veltīta amerikāņu komponistam minimālistam Stīvam Reiham, kuram pērn tika svinēta 80. jubileja. Stīvs Reihs ir dzimis Ņujorkā, bet uzaudzis Kalifornijā. Reiha pirmās kompozīcijas radās 60. gadu sākumā, taču tikai 70. gados pēc iestāšanās Ganas Universitātē, kur viņš studēja Āfrikas mūziku sitaminstrumentiem, vēlāk Sietlā un Bērklijā apgūstot Bali gamelāna orķestra spēles tradīcijas, bet Ņujorkā un Jaunzēlandē – tradicionālos ebreju dziedājumus,– Reiha oriģinālie darbi ieguva atzinību. Stīvs Reihs būtiski ietekmēja 20. gadsimta mūzikas vētures attīstības gaitu. Koncertā 11. februārī dzirdēsim gan viņa paša, gan viņa iedvesmotu autoru darbus, kuru starpā būs gan igauņu "jaunā garīguma" komponists Arvo Perts (1935), amerikāņi Džons Keidžs (1912) un viņa "kaktusmūzika", Deivids Lengs (1957) ar opusu "Tā sauktie dabas likumi", nīderlandietis Luijs Andrīsens (1939), mūsdienu amerikāņu jaunais komponists Niko Mjūlijs (1981), komponiste Džūlija Volfe (1958), kā arī britu rokgrupas "Radiohead" skaņdarba "You" pārlikums klavierēm.

Koncerts rīkots sadarbībā ar Latvijas Koncertiem. Biļetes uz „Iededz gaismu" koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Uz viesiem četriem koncertiem iespējams iegādāties abonementu. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts SIA "Latvijas koncerti" un Francijas kultūras centra atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos facebook.com, twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki