Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Iededz gaismu" turpinās ar Stīvam Reiham veltītu koncertu


atlikušas 250 zīmes


"Iededz gaismu" turpinās ar Stīvam Reiham veltītu koncertu

Ceturtdienā, 26. janvārī, 2017 | BIRKAS: Iededz gaismu , koncerts , Promenade Hotel
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Koncertcikls "Iededz gaismu" 2017.gadā turpināsies ar koncertu "Happy Birthday, Steve Reich!" sestdien, 11. februārī pulksten 18 vienīcas "Promenade Hotel" Hika zālē.

Biļetes jau tagad nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Koncertcikls "Iededz gaismu" 2016.gada nogali noslēdza ar pieciem koncertiem. Tagad koncertcikls ir atgriezies, lai februārī un martā priecētu liepājniekus un pilsētas viesus ar vēl četriem koncertiem.

Pirmais koncerts "Happy Birthday, Steve Reich!", kas notiks sestdien, 11. februārī, pulksten 18 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, ir veltīts amerikāņu dzīvai leģendai – komponistam Stīvam Reiham, kuram pērn tika svinēta 80. jubileja. Stīvs Reihs ir būtiski ietekmējis 20. gadsimta mūzikas vētures attīstības gaitu, turklāt savu sekotāju muzikālās domas virzību akcentējis no kontrastējošu tēlu duālisma pašas mūzikas virzienā.

Koncertprogrammā dzirdēsim gan paša Stīva Reiha, gan citu amerikāņu mūsdienu ikonisko komponistu Džona Keidža, Deivida Lenga, Džūlijas Volfes skaņdarbus, kā arī angļu alternativā roka grupas "Radiohead" dziesmu aranžijas, veidojot modernu un ritmiski pulsējošu tonālās mūzikas programmu. Programmu izpildīs liepājniekiem jau pazīstamie klarnetists Egils Šēfers un pianists Juris Žvikovs kopā ar sitaminstrumentu ansambli "Perpetuum Ritmico" (Ernests Mediņš, Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš, Guntars Freibergs), kas pagājušajā gadā tika nominēti "Lielajai mūzikas balvai 2016".

Sestdien, 25. februārī, pulksten 18 koncertzāles "Lielais Dzintars" kamerzalē ar koncertu "Opera un balets kamermūzikā" uzstāsies trīs Latvijas Nacionālās operas mūziķu trio – pianists Mārtiņš Zilberts, un divi Liepājas Mūzikas skolas absolventi vijolnieks Jurijs Savkins un čellists Ivars Bezprozvanovs. Visi trīs kopā izveidojuši programmu "Opera un balets kamermūzikā", kuras pamatā ir operas, baleta un kamermūzikas žanru sintēze.
Iedvesma programmas izveidei radusies jau 2007. gadā, Maskavas viesizrāžu laikā, kad pirms operas "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta" izrādes vijolnieks J. Savkins iegādājies notis Dmitrija Šostakoviča un Grigorija Feigina skaņdarbam. Būvējot koncerta koncepciju, līdztekus tam iekļauti gan operas, gan baleta muzikālajm temām veltīti Ludviga van Bēthovena, Dmitrija Šostakoviča, Šarla Ogista de Berio darbi. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītājus priecēs itāļu un čehu opermūzikas meistaru Gaetāno Doniceti un Antonīna Dvoržāka slavenie "Klavieru trio".

Koncertcikls "Iededz gaismu" noslēgsies ar diviem koncertiem martā. Sestdien, 4.martā pulksten 18 Em.Melngaiļa mūzikas skolas zālē uzstāsies divi izcili pianisti – Toms Ostrovskis un Antons Ļahovskis ar programmu "Lidojums naktī", izpildot Volfganga Amadeja Mocarta, Sergeja Rahmaņinova un ASV mītošās latviešu izcelsmes komponistes Daces Aperānes skaņdarbus. Savukārt piektdien, 10. martā pulksten 18 viesnīcas"Promenade Hotel" Hika zālē notiks franču dueta "Rhizottome" koncerts "Franču mūzikas saknes", kurā dzirdēsim dažādu tautu mūzikas interpretācijas.

Biļetes uz "Iededz gaismu" koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Uz viesiem četriem koncertiem iespējams iegādāties arī abonementu. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori līdz izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts SIA "Latvijas koncerti" un Francijas kultūras centra atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos facebook.com, twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki