Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ielās atkal būs sastopami mākslinieki pie molbertiem


atlikušas 250 zīmes


Ielās atkal būs sastopami mākslinieki pie molbertiem (11)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 26. jūnijā, 2017 | BIRKAS: Aivars Kleins , plenērs , Jūrniecības koledža , Cietokšņa 2a , mākslas pasāža RADI , DG Termināls , SEZ , Kultūras pārvalde , Rietumkrasts
Izdrukāt Ziņot
Aivars Kleins plenērista darbā.
Aivars Kleins plenērista darbā.
FOTO: irliepaja.lv

Jūlija sākumā Liepājā jau tradicionāli sarodas mākslinieki no tuvām un tālām vietām, lai piedalītos Aivara Kleina rīkotajā starptautiskajā plenērā "Liepājas marīna'17".

Mākslinieki pulcēsies jau divdesmit otro reizi, lai gan nosaukumam "Liepājas marīna" šogad aprit tikai desmit gadi – pirmo reizi gleznošanas nedēļai brīvā dabā šāds nosaukums tika dots 2007.gadā, pirms tam bija "Pilsēta un jūra", ko nu vairs Kleini izmanto tikai īpašās – apaļu jubileju reizēs.

Plenēra rīkotāji – salona "Ludviķis" īpašnieki Inga un Aivars Kleini – gleznošanas nedēļas sagatavošanai ķeras klāt jau šajās dienās – jātiekas gan ar naktsmītņu nodrošinātājiem un ēdinātājiem – "Čili picu" un "Lotti", gan jāsakārto vieta izstādei, ja gadījumā to nebūs iespējams sarīkot zem klajas debess, gan jānolīgst muzikanti, šoreiz akustiskais duets no "Willow Farm" un saksofonists Agris Bušs, un jāpaveic vēl daudz citu darbu.

Savukārt "Liepājas marīnas" dalībnieki, arī šogad viņu būs vairāk nekā trīsdesmit, pie otām ķersies 3. jūlijā, un strādās līdz 8.jūlijam, kad Jūras svētku programmas ietvaros mākslinieku darbs noslēgsies ar nedēļas laikā sastrādāto darbu izstādi kanālmalā vai, nepiemērotu laikapstākļu gadījumā, – Muitas mājā.

Vairāk stāsta Aivars Kleins: "Dalībnieku sastāvs ir līdzīgs kā pērn – Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Ukraina. "Mugurkauls" ir tie paši, kas jau ilgstoši piedalās plenērā, bet apmēram piektā daļa dalībnieku būs pirmoreiz. Skumji, ka nenāk klāt jauni plenēristi no Liepājas – neviens neinteresējas, kas gribētu pieslieties, lai arī liepājniekiem ir tāda kā zaļā gaisma, jo viņus ir gan vieglāk uzņemt, gan arī tā pieklātos."

Plenēra dalībnieku vidū ir liepājnieki Aldis Kļaviņš, Irina Tīre, Andris Millers, Ilze Eniņa, Ginta Stavrovska, Liene Bernāte, rīdzinieki Ligita Caune, Juris Ģērmanis, jūrmalnieki Dzintars Adienis, Ansis Butnors, ventspilnieks Pauls Spridzāns, Mihas Cibuļskis un Svitlana Rižikova no Baltkrievijas, Marija Ribina no Ukrainas, Antans Visockis no Lietuvas un daudzi citi.

Plenēra rīkotājs nedaudz rezignēti skatās arī uz faktu, ka šogad bijis jāatstāj jau labi pazīstamā, visādi ērtā un patīkamā vieta K.Ukstiņa ielā 17/23, jo tukšais kādreizējās arodskolas ēku komplekss pašvaldībai nepieciešams vidusskolu audzēkņu izvietošanai, kamēr šajās mācību iestādēs notiks remontdarbi. Taču plenērs ir atradis jaunu mājvietu – Cietokšņa ielā 2a, Jūrniecības koledžas kopmītņu piektajā stāvā, un Aivars Kleins paredz, ka "jūrniecības aura", kura tur droši vien valda, pat varētu sniegt kādu jaunu impulsu mākslinieku radošajam garam.

"Būsim izteikti tuvu Tirdzniecības kanālam, domāju, tieši tur arī mākslinieki visvairāk būs sastopami, jo tematika ir jūra, zvejas kuģi, cerēsim arī uz jahtām, kas vienmēr ir pateicīgs, "garšīgs" un romantisks motīvs. Kā katru gadu, viena diena ir izbraukums ārpus Liepājas – ja pērn bijām Jūrmalciemā, tad šoreiz dosimies tepat, uz Karostu, kur mūs uzņems vindsērfinga klubs "Rietumkrasts". Tas nozīmē, ka darbos būs arī Karostas motīvi."

Katrs gads ir citādāks, uzsver Kleins, tāpēc ikviens gaidīts atklāt sev ko jaunu noslēguma izstādē!

Piekto gadu reizē ar "lielo" mākslinieku plenēru risināsies arī "Mazā marīna", ko rīko "Mākslas pasāža RADI".

Plenēru finansiāli atbalsta ostas uzņēmums "DG Termināls", Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un Kultūras pārvalde. Kleini ir pateicīgi atbalstītājiem, īpaši Kultūras pārvaldei, kas plenēru iekļāvusi budžetā, jo, Kleina vārdiem runājot, "tas dod stabilitāti".

Portāls jau rakstīja, ka 31.maijā Liepājas muzeja trijās pirmā stāva zālēs tika atklāta "Liepājas marīnas’16" darbu izlases ekspozīcija, kura vēl apskatāma līdz 2.jūlijam.


Sludinājums

:)
13:33 | 26/06/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Cerams, ka vējš neaizpūtīs!

Ieva
14:50 | 26/06/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Mākslinieki šajā pilsētā ļoti iedaras!

?
15:07 | 26/06/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Kas ir Agris Bušs?

Liepājnieks
22:22 | 26/06/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Kleins ir ritīgs utte

Liepājas mākslinieks
20:37 | 26/06/17
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Atvainojos, Aivar, bet Tu nekaunīgi melo! Savā plenērā Tu uzaicini māksliniekus tajā piedalīties, bet nu nekādi neatbalsti to, ka kāds pats Tev uzplijās, lai piedalītos! Zinu vairākus profesionālus un tiešām labus māksliniekus, kuri ir mēģinājuši pieteikties dalībai Tavā plenērā, bet Tava atbilde vienmēr bijusi standarta- nu nāc, glezno,bet- nu tāpat, sava prieka pēc, bet tu nebūsi oficālajā katalogā, ne tev pusdienas pienāksies. Tā ka nevajag te saavus makšķernieka stāstus stāstīt, lai izliktos . Piedalās tikai Tevis uzrunātie un punkts!

Žuks
21:14 | 26/06/17
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Nu ir jau ir Aivars tāds slīpēts žuks un tāds kārumnieks uz naudiņu, vienmēr pa maz, jo kā viņu satieci, tā tikai ņaud ka viss sūdīgi, neviens neko no viņa nepērk, nenovērtē kā nākas viņa mākslu un t.t. ......

Feniks
22:16 | 26/06/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Toties Aicis māk parakstītes citu mākslinieki vietā.

arī mākslinieks
22:31 | 26/06/17
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Kleinam bail no konkurences. Un talantīgus plenēra darbus grib iegādāties par vēdera tiesu.

didi
23:11 | 26/06/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

To jau katrs zina

es
15:17 | 27/06/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

A kur ta Vilnis Bulavs????

Vilnis
15:43 | 27/06/17
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

sacer šausmu stāstus par tiem, kas talantīgāki par viņu...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki