Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izskanējis slavenā itāļu tenora Marko Bīslija koncerts


atlikušas 250 zīmes


Izskanējis slavenā itāļu tenora Marko Bīslija koncerts Itāļu tenora Marko Bīslija koncerts

Pirmdienā, 25. februārī, 2019 | BIRKAS: koncerts , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valters Pelns

Nedēļas nogalē koncertzālē "Lielais dzintars" ar savu vienīgo koncertu Latvijā uzstājās pasaulslavenais baroka mūzikas interprets, fenomenālās balss īpašnieks, itālis Marko Bīslijs.

Izpelnoties atkārtotas stāvovācijas, koncertsērijas "Pasaule Lielajā dzintarā" ietvaros viņš klausītājus aizveda muzikālā ceļojumā uz Itālijas dienvidiem, izdziedot aizkustinošās Itālijas agrīnā baroka dziesmas, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Kopā ar tenoru klausītājus "ceļojumā veda" Stefano Roko un Fabio Akurso senlaicīgi meistarīgās stīgskaņas. Lautu un ģitāru papildināja Leonardo Masa garkakla lauta un Vito Delorenci Lorenci tamburīni – Neapoles tautas instrumenti. Koncertu ar kaislīgām dienvidu dejām inkrustēja beļģu dejotāja Līzelote Folkerte.

Savā "Itālijas dienvidu dziesmu" programmā Bīslijs kopā ar ansambli devās pa pēdām Itālijas brīvajam garam – dabai, leģendām, rituāliem un seno dzejnieku vārdiem. 17. gadsimta dziesmās viņš atspoguļoja laiku, kad Eiropas vēsturē veidojās jauns muzikālās domāšanas veids, kura šūpulis ir Bīslija dzimtene – Itālija.

Marko Bīslijs ir dziedātājs, aktieris un literāts, kurš dzimis Dienviditālijā un padziļināti studējis, un izkopis senās mūzikas stilistikas smalkos pagriezienus. Pēc renesanses mūzikas studijām Boloņas universitātē (Itālijā) viņš strauji uzsāka spožu koncertu karjeru, nonākot pasaules prestižākajās koncertzālēs – "Mozarteum Salzburg" Austrijā, "Concertgebouw" Amsterdamā, "Accademia Nazionale di Santa Cecilia" Romā, "Lincoln Center" Ņujorkā un citviet pasaulē. Viņa pētījumi vokālās mūzikas radīšanā un dziedāto tekstu skaidrība ir nesusi Bīslijam aizvien plašāku slavu. Holandes Teātra un koncertzāļu asociācija 2009. gadā talantīgo mākslinieku nominēja kā gada labāko izpildītāju. Bīslijs lepojas arī ar plašu diskogrāfiju. Lielākā daļa no viņa ierakstiem radīti kopā ar ansambli "Accordone", bet 2014. viņš atstāja grupu, lai uzsāktu vēl personīgāku un patstāvīgāku muzikālo ceļu.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda un Itālijas Republikas vēstniecības Latvijā atbalstu rīkoja SIA "Lielais Dzintars". Turpmāk sērijā "Pasaule Lielajā dzintarā" Liepājas koncertzālē gaidāms koncerts "Irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade" 27. aprīlī un koncerts "Japāņu superzvaigzne. Džeza pianiste Hiromi" 6. oktobrī.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki